יום א 31/05/18-03/06/18 עלות טיסה 255 דולר, עלות דירה 1300 שח כולל הסעה משדה ולשדה
אחרי שנחנו מטיסת לילה (חב' אורל טורס טיסה סדירה חברה מצויינת עם ארוחות במטוס. טיסה 4.5 שעות)
ארוחת בוקר ברח נייבסקי במסעדת MARKET PLACE יש מספר סניפים ברחוב. פריטת כספים באותו רחוב בסניפי הבנק חוץ מסבר בנק ששם שער פחות טוב. ביקור חובה בsaviour on the splilled blood קרוב לנייבסקי. נפתח בשעה 10 אל תחכו בתור ארוך לכרטיסים כי יש מכונה בכניסה שניתן לרכוש כרטיסים למקום במזומן או כרטיס אשראי. עלות בכרטיס 250 רובל כ15 שח. מקום יפה בפנים הכל עשוי ממוזיקה צבעונית. למי שרוצה לאכול צהריים בסביבה יש באותו רחוב מסעדה גרוזינית CHA CHA. אוכל טעים ולא יקר.מרחוב נייבסקי מס' 20 לוקחים אוטובוס תיירים שעושה סיבוב עם הדרכה במספר שפות . לו"ז ותחנות של אוטובוס ניתן לראות באתר שלם לחברה קוראים סיטי טור. קיימות 2 חברות לאוטובוסים. אם אתם מעדיפים לקחת אוטובוס ליומים ברצף אז עדיף את החברה השניה ואם ליום אחד אז סיטי טור. סיבוב שלם לוקח כשעתיים וזה עוזר מאוד להתרשם מהעיר. עלות הכרטיס ליום שלם עד 20 בערב 1000 רובל.אפשר לקנות כרטיס משולב לאוטובוס ומעבורת שעושה סיור בתעלות של העיר. העיר מלאה בנהרות עם 400 גשרים. פארקים ירוקים אוירה מדהימה וכמובן לילות לבנים שמחשיך רק ב23 בלילה וגם אז ל2-3 שעות.
אחרי סיבוב באוטובוס יצאנו בתחנה ISAACS CATHEDRAL גם זה מקום יפה וחובה. עלות כניסה גם 250 רובל וגם פה אל תחכו לתור אלא תגשו ישר למכונה. לא רחוב מהמקום יש מסעדה מאוד נחמדה עם אוכל רוסי בשם TEPLO ברח bolshaya MORSKAYA 45
בערב יוצאים לטיול בנייבסקי רחוב עם מלא בתי קפה מסעדות ופאבים. רחוב של 4.5 ק"מ ללא הפסקה. מלא מקומות פתוחים 24 שעות.
יום ב
טיול יום עם מדריך מקצועי ומעניין בטירוף דובר עברית ברמה גבוהה בוריס טלפון שניתן לקבוע איתו מארץ בווטסאפ (כי הוא עמוס מאוד) +79675109784
בוריס אסף אותנו עם נהג צמוד בשעה 10 יצאנו לכיוון פושקין ארמון של מלכה יקטרינה . מקום מדהים ביופיו עם עושר שלא ני=D7ן לתאר. חדרי הארמון מצופים זהב וקיים גם חדר מיוחד ביותר "חדר ענבר". יתרון לקחת מדריך הוא יתרון משD7עותי למרות שזה לא הכי זול. שילמנו על יום טיול כולל כרטיסים לפושקין ופטרגרוף 340 יורו. קיבלנו המון מידע, הסטוריה וגם אקטואליה. בוריס בעל ידע עשיר. לפושקין כשמגיעים עצמאית עלולים לחכות בתור בין 2 ל4 שעות. זה פשוט סיוט. בוריס עזר לנו להכנס ללא תור בגלל ההרשמה מראש עם מדריך. יש לציין שלא כל המדריכים מצליחים לקבל אישור לזה.לאחר סיור בארמון המשכנו בדרכנו לגני פטרגרוף . גם לשם נכנסנו ללא תור וקיבלנו הסבר על המקום. מאוד יפה עם מלא מזרקות ונוף למפרץ פיני.
לדירה הגענו בשעה 16:30. יצאנו לאכול במסעדת GOSTI שקיבלנו עליה המלצות אבל התאכזבנו מהאוכל ומהמחיר לכן אני ממליצה להגיע למסעדה מעולה עם עצוב של רוסיה עתיקה וכלים מפרצלן שלא לדבר על אוכל הטעים . מסעדת GUSI LEBEDI נמצאת ברחוב GAGARINSKAYA ULITTSA
המלצה חשובה להוריד אפלקציה אובר ולהשתמש בה בעיר . נוח זול והכי זמין. מחיר נסיעה בעיר כ100-1500 רובל שזה בקושי 10 שח.
בשעה אחד בלילה יוצאים לראות גשרים נפתחים בנהר נייבה. חובה חובה!!! הכי מרהיב גשר שנפתח לייד DVORZOVAYA PLOSHAD לייד הרמיטז.
יום ג'
אוכלים ארוחת בוקר בבית קפה BUSHE חביתות ועוגות מצויינות. קפה טעים וכלום כסף. יש מספר סניפים: לייד כנסיית קאזן לייד נייבסקי תעשו גוגל תמצאו מלא סניפים. סניף שהכי אהבנו גם הוא לא רחוק מנייבסקי ברח' MALAYA MORSKAYA. משם המשכנו למבצר PETROPAVLOVSKAYA בצד השני של הנייבה. 10 בנסיעה דרך אובר או הליכה בכייף כחצי שעה. זהו מקום שממנו התחילו לבנות את העיר. בעבר היה שם כלא קשוח .יש במקום מספר מוזאונים. אבל הדובדבן זה תותח שיורה בדיוק בשעה 12. ממול יש מוזאון הנשק לאוהבי הג'אנר.
חזרנו לכיכר המרכזית DVORZOVAYA PLOSHAD ונכנסנו להרמיטג בהמלצת בוריס בשעה 13. רב הלחץ בבוקר לכן עדיך להגיע אחרי 11:30. נכנסנו בלי בעיה גם פה יש מכונות בחוץ. אחרי שתקנו את הכרטיס פשוט תרימו אותם באויר ותעברו את התור בלי להמתין. עלות הכניסה כ700 רובל.
במוזאון הזה אפשר לבלות יום שלם. חוץ מיצירות של רפאל ועוד מספר אומנים בעלי שם אולמי החדרים עצמם מדהימים ביופי שלהם. אחרי צהריים עשינו שייט בתעלות. העיר נראת שונה מזוית הזאת. עלות לשעה 800 רובל. ממליצה מאוד.
ארוחת ערב בנייבסקי . יש המון מקומות פשוט להכנס ולנסות.
יום ד.
נשארו לנו כמה שעות לפני שעוזבים.... טיילנו בפארק קיץ וקצת בעיר. פארקים: LETNII SAD, MICHAILOVSKII .
לא הספקנו ללכת לבלט ...פעם אחרת . דירה ששכרנו קרוב יחסית לעיר ברח' GAGARINSKAYA 3

G

עיר מהממת תהנו ואם יש שאלות אשמח לענות בכייף. פשוט להסתובב ולהנות