מסלול אופניים משפחתי בספרד
סוכות 2013, שני הורים ושני ילדים בני 11 ו 8 -; נסענו לטיול אופניים בספרד.
לא היה קל למצוא מסלול מתאים -; אין הרבה כתבות בנושא (זו הסיבה העיקרית לכתיבת יומן מסע זה). חיפשנו וחיפשנו, עד שמצאנו אתר ספרדי עם גרסא אנגלית שלvias verdes( דרכים ירוקות, רשת שבילי הליכה ואופניים שנבנתה על מסלולי רכבות ישנים)http://www.viasverdes.com/GreenWays/Itineraries. מדובר במספר מסלולים בחלקיה השונים של ספרד ובחרנו לרכב אתruta del carrilet I & II, באזור ג'ירונה, כשעה וחצי צפונית לברצלונה.
דמיינו -; שביל נוח ומסודר, משולט היטב, בחלקו מוצל, בחלקו עובר דרך שדות ירוקים, יער, עיירות קטנות (יש חנויות ובתי קפה על השביל או ממש קרוב), גשרים ציוריים והכל מאוד נקי ומטופח. דמיינתם? נכון, נראה טוב? זה אכן נראה מעולה. בעונה שרכבנו (ספטמבר) לא היה עמוס רוכבים, כנראה שבחודשי הקיץ יותר צפוף. תחנות רכבת ישנות בעיירות משמשות כתחנות מידע (מרביתן היו סגורות,off-season).

השביל
Spain 11.jpeg

 אורכו של המסלולcarrilet I & II הוא כ 100 ק"מ.
המסלול מתחיל בעיירהOlot (נעימה גם בזכות עצמה). קצת קשה להגיע אליה מברצלונה (אין תחנת רכבת). אופציה אחת היא רכבת לג'ירונה ואוטובוס משם. אנחנו שכרנו רכב בשדה בברצלונה ונסענו ישר לאולוט, גם זו בעיה כי אין סוכנות רכב בעיירה וצריך להחזיר אותו בג'ירונה. ממליצים לבדוק אפשרות של מונית מברצלונה (כמובן עלול להיות יקר מאוד). לנו במלוןLa Perla, חמוד, מאוד ידידותי לרוכבים ומלא בהם, לינה נעימה וארוחת בוקר פשוטה מינוס,http://www.laperlahotels.com/eng/.
כעת, לעניין העיקרי. האופניים. התלבטנו אם לקחת את שלנו (יקר ומסורבל) או לשכור שם. ניסיון העבר עם שכירת אופניים בחו"ל לא היה מאוד מוצלח ולכן היססנו. אולם, כל חששותינו התבדו בעקבות התקשרות עם חברה ספרדית מג'ירונה -;Cicloturisme,http://www.cicloturisme.com/new/index.php?id_idi=3.כשמם כן, הם מתמחים בטיולי אופניים, השכרת אופניים וכל הלוגיסטיקה סביב. ניתן דרכם גם להזמין טיולים דומים לשלנו, אם לא רוצים לבנות את הלו"ז לבד. אנחנו נעזרנו בהם להשכרה (קיבלנו אופניים במצב מעולה, רמה טובה ודגמים כפי שהובטחו) ולהעברות ציוד. העברות ציוד זה פינוק שווה ולא מאוד זול, אבל מומלץ מאוד -; מדי בוקר הנחנו את המזוודות בקבלה של המלון ויצאנו לרכיבה ולפנות ערב במלון הבא לאורך המסלול, המזוודות כבר המתינו לנו.
ככלל, כל ההתכתבות וההתקשרות עםCicloturisme העידה על מקצועיות ורצינות -; הם בקשו לדעת מה הם הגבהים שלנו על מנת לספק אופניים במידות מתאימות ובאופן כללי תקתקו את הכל באופן מדויק. אנחנו ממליצים גם לבדוק להזמין דרכם את המלונות -; יתכן שניתן לקבל מחירים טובים יותר.
אז תחנה ראשונה -; אולוט. האופניים המתינו לנו במלון שעובד עם מספר חברות השכרה וגם עםCicloturisme. רכיבה קצרה בתוך העיר ומוצאים את ההתחלה שלvias verdes. השלט אומר 96 ק"מ עדSant-Feliu de Guixols - קצת מלחיץ. התוכנית היתה לעבור כ 20 ק"מ ביום ובדיעבד זה קצב מאוד מתאים לקבוצה בהרכב דומה לשלנו. המסלול ברובו שטוח, חלקו הקטן עליות בשיפוע לא מאוד תלול וחלק יפה ממנו -; ירידה נעימה. הרבה פינות מנוחה עם ספסלים ופחי אשפה. אפשר לרכב עם אספקת אוכל ליום ואפשר לעצור בעיירות בדרך (בסוף שבוע עלול להיות די מת). לאחר יום רכיבה ראשון (עליה די קשה). הגענו לLes Planes de Hostoles, מקום מנומנם שאין הרבה מה לעשות בו. ישנו בפנינה קסומה -; מלון משפחתיCan Garay,http://www.hotelcangaray.com/, מבנה עתיק מרוהט בטוב טעם ברהיטים עתיקים, אירוח קשוב וטעים של סופי -; בריטית שנשואה לבן המקום ומנהלת את המלון. מקסים.

Spain 3.jpeg

 


 למחרת, עוד 15 או משהו ק"מ של רכיבה קלילה בירידה מתונה עם הרבה צל וצמחיה לצד הדרך והגענו לAldo, בעל המלון כפריCan Jepet בLa Celera de Ter,http://www.casaruralcanjepet.com/.הבונוסים המיוחדים של המקום הנחמד הזה היו בריכה, חצר מזמינה עם שולחן פינג פונג, אוכל טוב וגורי חתולים בני שלושה שבועות.

Spain 8.jpeg


 בבוקר שמנו פעמינו לכוון ג'ירונה -; עוד 20 ק"מ לא קשים והגענו לעיר. לינה במלוןURH בכניסה לעיר ומטר משביל הרכיבה,http://www.hotelurhgirona.com/EN/hotel.html. מלון חדיש, מאוד נקי ונעים עם חיבה לצבע ירוק בעיצוב החדרים (חיבתם - חיבתנו). בריכה על הגג -; כיף אמיתי. מול המלון -; סופרמרקט גדול -; מעולה להצטיידות להמשך המסלול.
ג'ירונה עצמה יפה, מתויירת ושווה בהחלט ביקור והסתובבות (מי שרוצה לעשות עצירה בת שני לילות לפני שממשיכים ברכיבה, גם אפשרי). רובע יהודי, קתדרלה יפה ורחובות נעימים לשיטוט.

Spain 6.jpeg

 

 למחרת המשכנו את הרכיבה בחלקו השני של השביל -;carrilet II. (היה מעט קשה למצאו את ההתחלה שלו בתוך העיר, תתעקשו לקבל הסבר מפורט). יום רכיבה זה היה הכי פחות נעים -; היה גם חם מאוד וגם פנצ'יר, וגם מסלול מוצלח פחות דרך אזורי תעשיה נטולי עניין וקסם.
הגענו לתחנת לינה האחרונה בLlagostera, אחוזה כאילו לקוחה מגלויה,Mas Xifre,http://www.masxifre.com/english/. בעלת המקוםDordie, אמריקאית אדיבה והמקום עצמו מזמין מנוחה והתפנקות.

Spain 2.jpeg

 

 יום רכיבה אחרון -; קצת עצוב שמסתיים -; מLlagosteraלSant-Feliu de Guixolsעל הים, למעשה חלק מCosta Brava. חלק הכי יפה של הדרך, מוצל, פסטורלי, קסום.
Spain 5.jpeg

 זהו, סוף המסלול. אפשר (חובה) להמתיק את העצב בטבילה בים התיכון ולאכול משהו טוב במסעדות דגים ופירות ים הרבות שלאורך החוף.

Spain 4.jpeg

 


 מSant Feliu אסף אותנו (ואת האופניים) רכב שלCicloturisme , עוד חתיכה בפאזל השרות המשובח שלהם ומסתיימת החוויה. חזרנו לג'ירונה.
לסיכום -; מומלץ ביותר, יפה -; יפה, לא קשה, אפשר לעשות יותר קרבי ויותר זול עם ציוד על הגב ואפשר להתפנק עם העברות. אנו בהחלט ממליצים על ספטמבר, בקיץ עלול להיות צפוף מדי. המלונות שישנו בהם היו אחד-אחד מושלמים.Cicloturisme ללא רבב. תהנו !!!