יום 10 מאגמי האצבעות עד בוסטון את היום התחלנו בטיול רוגע ופיקניק שלו בחופי אגם קאיוגה.האגם שקט ורוגע ,ברוזים שטים בו ודייגים מטילים את חכתם כדי לתפוס כמה דגים (לא ראינו "תפיסות " יוצאות דופן).אחר כך יצאנו לדרך מזרחה ועשינו את הדרך הארוכה בכביש 88 ואחר כך בכביש 90 עד בוסטון .הפסקת צהרים עשינו כהרגלנו באאוטלט ,הפעם בLEE שבמסצ'וסטס.תכנית שהייתה לבקר בכפר משוחזר ב STURBRIDGE לא יצאה לפועל משום שהגענו למקום 10 דקות לפני הסגירה בשעה 5 .
 לעת ערב הגענו ללינה ב WOBURN שמצפון לבוסטון.המלון הוא כהרגלנו מרשת COURTYARD MARRIOT ויושב ליד הצטלבות של אוטוסטרדות שאחת מהן 93 מובילה ברבע שעה נסיעה למרכז בוסטון.המלון מעולה ומומלץ ביותר מכל בחינה.המחיר כ120$ ללילה כולל מיסים וחנייה חופשית.
יום 11 בוסטון את היום התחלנו בפארק BOSTON COMMON שיתרונו במרכזיותו ובכך שיש בו חניון ציבורי וממנו מתחיל FREEDOM TRAIL . זהו מסלול הליכה לאורך האתרים ההיסטוריים של בוסטון שממחישים את עברה של העיר ותפקידה החשוב כאחת מהערים הראשונות בארה"ב והעיר שריכזה רבות המפעולות לעצמאות ארה"ב.לאורך המדרכה מתוח פס חום שלאורכו צועדים בין האתרים ,או לבנים חומות המסמנות את המסלול.בין האתרים בית מסצ'וסטס ,בית המדינה ,בית העיריה הישן,כנסיות חשובות ,ואתרים אחרים.צעדנו לאורך רוב המסלול ועד לכנסיה הצפונית שברובע איטליה הקטנה..ראוי עוד לציין את FANIEUL HALL שבו ריכוז של חבר'ה צעירים ותיירים מבלים ואת שוק האוכל קווינסי הצמוד לו.שוק אוכל זה הוא בין היפים ביותר ומעוררי התיאבון ביותר שראיתי ,וראיתי לא מעט.במקום ריכוז של דוכני אוכל מכל הסוגים ,המינים והצבעים.
 בערב פעילות מיוחדת -משחק בייסבול של הבוסטון רד סוקס נגד מינסוטה טווינס באיצטדיון הביתי פאניוול פארק .אני אוהב ספורט מאד ,לא מבין דבר בבייסבול ,אך אני חייב לציין שנהניתי בגדול ואיתי רעיתי שתחיה הרחוקה מספורט כרחוק מזרח ממערב.4 שעות של הנאה ,טרארם ,המנונים ,תזמורות ,מסכי ענק, שירה בציבור אה....גם בייסבול.זהו בילוי משפחתי וחברתי על כוס בירה ,הרבה בירה ,נקניקיות ופיצות והכל באוירה נעימה ,ללא קללות וללא אלימות המאפיינת את הספורט בארץ הקודש.בקיצור SHOW ענק ומומלץ.
 יום 12 טיול מבוסטון צפונה לאורך החוף וחזרה היום התחיל בנסעיה מזרחה לעיירה SALEM המקסימה שהתפרסמה במשפטי המכשפות מהמאה ה17.ביקור של כשעתיים המחיש לנו את אימי תקופת המשפטים והתליות של "מכשפות" והסיבות ההסטוריות לעוול זה שגרם כומר היסטרי.משם נסענו לMARBELHEAD הסמוכה והיפה ,אליה הגיעו ובחופיה נחתו ראשוני הדייגים בשנת 1629 .משם הצפנו למנצ'סטר ולטירת המונד הסמוכה.כפי שקרה לנו לא פעם הגענו לטירה מספר דקות לפני סגירתה ואלצנו להסתפק בביקור בגנים היפהפים של יטרה ימי ביינימית זו.משם עוד צפונה לרוקפורט שלחוף האוקינוס וסיום הטיול בשמורה HALIBUT POINT המקסימה שבצפון CAPE ANN .
יום 13 מבוסטון דרומה לאורך החוף עד מיסטיק מבוסטון מוביל אותנו דרומה כביש מס' 1 ו3 לכיוון העיירה פלימות' במזג אוויר נעים עם שמש נעימה .בעיירה זו נחתו בשנת 1620 ראשוני המתישבים מאינגליה באוניה מייפלאוור .ביקור של כשעה בעיירה ממחיש לנו את חלוציות המתישבים .במקום מיני מקדש מאבן ובו סלע שחרוטות עליו הספרות 1620 .אומרים שאבן זו נמצאה במקום המדויק בו נחתו בחוף המתישבים הראשונים.אנו לא ספקנים ומקבלים "עובדה " זו כהוויתה.המשך הדרך דרומה מביא אותנו לעיירה ניופורט .בעיירה זו בית הכנסת הראשון בארה"ב ,ע"ש טורו מהמאה ה17 .בית הכנסת מצוחצח ,נקי ,יפהפה,מגונן .מדוע בארצנו הקטנה לא ניתן לטפח בתי כנסת בצורה כזו?חבל!המשך בבילוי בעיירה הוא בהיכל התהילה של הטניס.במקום תצוגות של ענקי הטניס לדורותיהם ,סרטים ופריטים הממחישים את תהילתם של השחקנים והספורט הבלן האצילי. כביש 44 למזרח ו24 לדרום מביא אותנו לעיירת הנופש המקסימה מיסטיק. במקום מוזיאון ימי בנמל שנקרא MYSTIC SEASPORT . המחיר המופרז של 24$ מרתיע אותנו ואנו מוותרים לטובת מנוחה ובילוי בMYSTIC PIZZA שהוא האתר המקורי בו צולם הסרט המפורסם עם ג'וליה רוברטס.הפיצה הייתה מצוינת וגם האוירה.המשך היום בבילוי בגרוטון העיירה הסמוכה בה מצוי מוזיאון צי הצוללות של ארה"ב ובכלל זה גם הצוללת הגרעינית הראשונה "נאוטילוס" בה ביקרנו.הביקור במוזיאון חינם וגם הצוללת.הלינה בגרוטון המרוחקת כמה דקות נסיעה ממיסטיק אך המחירים בה נמוכים משמעותית.בילוי הערב בקזינו שבשמורה האינדיאנית FOXWOODS .
יום 14 גרוטון-וודבריאת הבוקר והצהרים בילינו בניו הייבן שבמדינת קונטיקט .בעיירה שוכנת האוניברסיטה הידועה ייל . מי שרוצה ללמוד שם תואר ראשון שיכין רבע מיליון דולר לפי 52 אלף דולר לשנת לימוד ודרושות 4 שנות לימוד לתואר ראשון.במקום סיוריןם היוצאים ממרכז המבקים בכתובת רח' ELM 149 בשעות 1030 ו1400 .בסופי שבוע בשעה 1300 .משך הסיור שעה ורבע והוא חינם .הסיור חויתי וממחיש את עוצמתה של האוניברסיטה ומזלם הטוב של הסטודנטים שזוכים ללמוד בה.המשך היום בתצפית מBEAR MT. הסמוך לוודברי וריכוז של קניות באתר זה הדוע כמכה של הקניות ובזכות 220 בתי התפילה ,סליחה החנויות שבו.הלינה בוודברי.
יום 15 מוודברי לניו ג'רזי ולניו יורק רובו הוקדש לפעילויות משפחתיות ולכן לא אפרט .אציין רק את ג'רזי גרדנס המול הענק שליד שדה התעופה ניוארק שבו האנגלית היא השפה השניה.ניחשתם נכון ,העברית היא השפה הראשונה.