יפן היא יעד מופלא לטיול טבע, טיול חוויות אקשן ותרבות – לילדים ולמשפחות.

מזג האוויר באוגוסט נפלא באזורי ההרים האלפים, תמצאו שם מפלים, טיולי רפטינג, פארקי חבלים ואקשן,קאנו,סאפ, קניונינג ועוד.

מומלץ לטייל ברכב, קל נוח וידידותי, זול משמעותית מרכבות ( למשפחה עם 4-5 נפשות ) מאפשר גמישות וחוסר תלות בזמני רכבות, והגעה לאתרי טיול מופלאים שלא יוצאי דופן משפחות.

המלצה נוספת – לפתוח את הראש ואת המפה, לא חייבים להגרר לכל המקומות המתויירים, הם עמוסים, חמים ומפספסים את חווית יפן האוטנתית יותר, יפן כל כל ידידותית למשפחות שאין צורך להיצמד למסלול התיירים הסטנדרטי:

בקיץ מומלץ לפתוח את מפת הפסטיבלים, יש המון ולתכנן את המסלול כך שתבקרו בלפחות אחד או שניים, הפסטיבלים הם אטרקציה נהדרת לכל המשפחה ( אנחנו היינו בפסטיבל גזירי נייר ואורגמי בסנדיי) ובפסטיבל המעיינות החמים ב Mukaitaki: שניהם היו מאוד מוצלחים, אבל כאמור יש מאות פסטיבלים ורק צריך תיכנון מראש.

לא נלאה אתכם בכל פירוט המסלול ( כמעט חודש, בעיקר בצפון הונושו) אלא נציין כמה מקומות שמאוד מומלצים לתקופת הקיץ בעיקר עם ילדים:

אחד המקומות המומלצים – HAKUBA – האקובה : עיירת סקי מקסימה בחורף, בקיץ מסלולי הסקי הופכים למסלולי הליכה/ אופנים, באגמים יש טיולי קאנו, בנהרות טיולי רפטינג, יש פארק חבלים גדול ומאתגר, פארק אומגות, פארק אקסטרים. האזור מאוד ירוק, שופע טבע עם מזג אוויר נפלא בקיץ .

האקובה נמצאת כשלושוחצי שעות נסיעה מטוקיו, וחצי שעה מהאזור האלפיני, הדרך ברכב יפיפיה ( נקראת הכביש האלפיני ) ורצופה כפרים, מפלים ונהרות.

קישורים:

מידע כללי על פעילות קיץ : http://www.bluebirdhakuba.com/summer/

פארק חבלים אומגה : http://www.pahakuba.com/index.html

רפטינג / קאייק / טיול באגם http://www.evergreen-hakuba.com/en/green-season/

פארק WOW https://www.youtube.com/watch?v=A6QH2iPh3VM

טיולי מים ( קאנו, קניונינג, רפטינג ועוד ) – שימו לב הטיולי באגם הרבה יותר מומלצים מטיולי הנהר כיוון שחלק יבש בקיץ : https://www.evergreen-hakuba.com/green-season/

ריזורט https://www.booking.com/s/11_6/yael1274

ניקו NIKKO עם ילדים

רבות נכתב על ניקו, אבל מרבית המטיילים מסתפקים בסיבוב מקדשים ואולי יום טיול קצר בטבע....זהו פיספוס אדיר למשפחות האהובות לטיייל, כיוון שבניקו יש שפע אדיר של טיולים אגמים, פארקים ואטרקציות והיא בהחלט שווה השארות וטיולי כוכב, בכל מקום תראו יערות, מפלים, איילים, קופים וטבע מתפרץ.

כמה המלצות לטעימה :

http://nikko-travel.jp/english/experience/

חברה מומלצת לטיולי רפטינג -עם ילדים כדאי לקחת את הטיול המשולב עם קניונינג, החברה מאורגנת ומתוקתקת, החצי הראשון של הטיול הוא בתוך אחד הנהרות, וכולל הליכה במים, התגלשות במפלים, ועוד, והחצי השני של היום מוקדש לרפטינג- כדאי להזמין מראש.

https://www.naoc-jp.com/

https://www.naoc-jp.com/welcome-to-naoc

ע"י ניקו – בקוטר של עד 50 דקות נסיעה – יש מספר אגמים מהממים ( חלקם גבוהים ונוצרו מהרי געש) המצעים טיולים ופעילות ימית רבה – סביבם המון שבילי הליכה מפלים – מזג האוויר בקיץ נעים מאוד, או באתרי עשרות מסלולי ההליכה. בקיץ יש במקום פעיליות לילדים ולמשפחות ולכן כדאי לבדוק מראש באתר האינטרנט של ניקו

Lake Chuzenji- סביבו המון טיולים עם מפות ושבילים נוחים וקלים 

Sainoko Lake

Yunoko Lake

עוד דברים שכדאי ומומלץ לעשות עם הילדים בניקו :

EDO פארק: פארק נושאי המתמקד בנינ'גות ולוחמים ולוחמי שוגון : http://edowonderland.net/

פארק מניטורות מושקע ומהנה ( להפתעתנו הילדים עפו על הפארק הזה) http://www.tobuws.co.jp/en/

מבוך ( לא הכי מרשים...אבל הילדים נהנים מהמשימה) Big Maze Palladiumhttps://www.japan-guide.com/e/e3880.html

טיול מקדשים ( כולם במרחק קצר אחד מהשני ) https://www.kidsandcompass.com/nikko/

עוד טייפים כללים

טיילנו עם 2 בנות בגילי 7 ו- 9, כשלושה וחצי שבועות, התארחנו בהרבה באונסונים שהיו חוויה נהדרת, ומומלץ לשלבם בטיול.

טוקיו באוגוסט- בגלל החום ומלץ לתכננן כך שבשעות הבוקר תבלו במקומות הממוזגים ( ויש המון מקומות נהדרים כאלו) החל מהצהרים נכנסת בריזה ולכן כדאי לתכנן את הטיולים בעיר ובשכונות לאחר הצהרים והערב.

דיסני + דיסני סיי: מאוד מומלץ לרכוש כרטיס VIP המאפשר כניסה מהירה למתקנים, אם לנים באחד ממלונות דיסני מקבלים כרטיס כחלק מהחבילה של הסוויטות. הכרטיס איפשר לנו “לתקתק” את הפארקים – בלי תורים ועם מושבים מוזמנים לכל ההופעות.

תערוכת https://borderless.teamlab.art/ היא אטרקציה נהדרת לילדים, לא לפספס ולהזמין כרטיסים מראש.