לאור התפרצות עולמית של מחלת החצבת ובכלל זה במדינות שלרוב נקיות מחצבת כמו ישראל, התפרסמה אזהרת מסע למספר מדינות מטעם משרד הבריאות. בהתאם לכך, על פי משרד הבריאות, ציבור הנוסעים נדרש להקפיד באופן מיוחד על היותם מחוסנים נגד חצבת טרם נסיעתם ליעדים הבאים: אוקראינה, גיאורגיה, מדגסקר, אלבניה וליבריה.

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, מדינות אלה הן בעלות שיעורי התחלואה הגבוהים ביותר ועל כן משרד הבריאות ממליץ למתכננים לנסוע למדינות אלה לשקול שנית אם מדובר בנסיעה נחוצה.

שגרירות גאורגיה בישראל הגיבו לידיעה בנוגע לביקור בגיאורגיה: “על פי עדכון ארגון הבריאות העולמי (WHO) במאי 2019, בנושא התפשטות חצבת ואדמת ברחבי העולם, גיאורגיה מדורגת במקום ה-11 בדירוג הפצת המחלות. דו"ח זה מבוסס על 12 החודשים האחרונים. להתפשטות החצבת והאדמת יש דינמיקה הולכת וגוברת ברחבי העולם כמעט בכל היבשות (לצערינו מבחינה זו גם ישראל אינה יוצאת דופן, בהתאם לדו"ח הנ"ל של ארגון הבריאות העולמי (WHO), מדינת ישראל במקום ה -13 בדירוג הפצת המחלה).

אנו מציינים כי בגיאורגיה מספר מקרי החצבת גדל מדצמבר 2018 עד מרץ 2019. בהתחשב באמור לעיל, משרד הבריאות של גיאורגיה פתח בתוכנית חיסון כלל ארצית, חובה לכל קבוצות הגיל באוכלוסייה - יותר מ-134,000 מבוגרים קיבלו חיסון נוסף. כתוצאה מכך חלה ירידה בתחלואה”.

על פי שגרירות גיאורגיה, בשנת 2018, 8.7 מיליון נוסעים ביקרו בגיאורגיה, כולל 157,000 אזרחים ישראלים. באותה תקופה, כמו גם במהלך השנה לא דווח על מקרה אחד של הידבקות אזרח ישראלי בעת ביקור בגיאורגיה. שגרירות גיאורגיה בישראל מצטרפת להמלצות ארגון הבריאות העולמי, קוראת לאזרחי ישראל להתחסן, כולל אלה המתכננים לבקר בחו"ל.