שוב שדה התעופה בשעות הבוקר המוקדמות.
חושב איך מתאפסים וחוזרים למדינה העצבנית והמתוחה שלנו, היישר מהנינוחות והרוגע של ריגה.
אך כמו בכל דבר ביהדות, שבה יש אקטים שיוצרים הפרדה בין קודש לחול (הבדלה, אסרו חג), כך שדה התעופה בריגה הינו החוצץ, שמחזיר את הנפש ממצב רגוע למצב אטרף. שרות קשוח, 2 בדיקות בטחוניות מחמירות ביותר, מרחקים שצריך לגמוע בכדי להגיע ממקום למקום. וכל זאת בשעות הקטנות של הלילה. בהחלט מטלטל.
למרות זאת, בוחר לחשוב רק טוב על ריגה.
מחשבות על מזג האוויר הנפלא שהיה לנו (מסתבר שרצף כזה נדיר של 4 ימי שמש לא היה להם מאז ימי סטאלין), על השמש ששוקעת בעשר בלילה, על הנקיון והסדר ברחובות העיר, על הגאווה הלטבית וגאוות היחידה, שנראית בכל פינת רחוב, באפקטים יפים ומרשימים, כמו ערוגות פרחים בצבעי הדגל ומונומנטים ופסלים סביבתיים שמביעים סולידריות.
והיופי- של העיר, אבל בעיקר של האנשים. לטביה הינה מדינה של אנשים חטובים ויפים. גברים ונשים. לבושים בטוב טעם. משדרים אצילות ורוגע.
אז, לאלו שהרימו גבה ושאלו "מה יש לעשות בריגה?", קבלו את המדריך המקוצר לביקור בריגה.
1. ביקרתי בלונדון וביקרתי בריגה, ולכן מוסמך אני לאשר את העובדה שריגה איננה לונדון!! באף מובן איננה לונדון!! ריגה איננה המונית, איננה סואנת כלל, איננה בירת קניות ואיננה בירת בילויים, ועדיין יש בה הכל!!!!! היא יפה. מאוד יפה. מבני הארט נובו הפזורים בעיר (ישנם מקבצים באזור רחוב ALBERT) יפים ומרשימים. בכל פינה נראה גנים ציבוריים עם ערוגות פרחים צבעוניות. פסלים סביבתיים מושקעים, תעלות מים עם ברווזים ומיני עופות מים. מדשאות ירוקות, ציוץ ציפורים, ניקיון ואסטתיות, ושלווה (זאת לא טעות. השלווה הינה מוטיב חוזר).
2. זהו טיול באווירה נינוחה.מיועד לאלו שאינם ממהרים לאף מקום. באמצע היום תבחינו בזוגות ובודדים, יושבים רגועים בפארקים הציבוריים, ושואפים את הירוק המרגיע. העיר איננה מיועדת לאנשים שמחפשים את האטרף של הערים הגדולות.
3. העיר העתיקה מעניינת ורווייה באתרים, אך איננה ממוסחרת ושומרת על צביון מקומי. ממליץ בעיקר על סיורי החינם (טיפים יתקבלו בברכה) שיוצאים החל משעה 11 מרחבת הכניסה לכנסיית פיטר. המדריך מעניין ולא מלאה, סוגר את כל פינות החמד שיש לעיר העתיקה להציע.
4. בסימן יהדות- יש בריגה מספר אתרים יהודיים בריגה שצריך לסמן עליהם V
בסימן השואה- המיצג של הגטו ואתר בית הכנסת ברחוב Gogola,מרשים והינו אתר חובה.
ובסימן תקומה- בית הכנסת ברחוב Peitavas בעיר העתיקה. תכנסו ותתרשמו מהמבנה המרשים . ותדברו עם שומר הסף בכניסה, יהודי מבוגר וחביב, שישמח לספר לכם על חבר הקהילה היחיד ממוצא תימני, ועל היוזמה שלו למימונה אשכנזית עם מופלטה וגחנון
5. מלון - Grand Puet Hotel by Semarah בכניסה המזרחית לעיר העתיקה. מלון חדש, 5 כוכבים, מפנק, ארוחת בוקר שמזכירה מלונות יוקרה באילת וספא חינמי כיפי ומרגיע עם 5 סוגי סאונה!! ושרות מעל ומעבר. מומלץ מאוד!
6. קולינריה- העיר החדשה ואף העתיקה משופעת במסעדות מצויינות. יש מסעדות תיירים בעיר העתיקה, אך מחוצה לה מגוון אדיר של מסעדות מצויינות ולא יקרות. תעברו על התפריט, ואם מתאים לכם תכנסו. 2 מסעדות ביום. 9 בסך הכל. ובאף אחת לא נפלנו.
 7. אם בכל זאת חשקה נפשכם בקניות. הרובע המזרחי לעיר העתיקה, משופע בחנויות אופנה מקומיות ובינלאומיות. לא זולות כלל. בכלל ריגה איננה זולה ולא בקטגוריית המחיר של מדינות מזרח אירופאיות.

זהו. חוזרים. ממליץ מכל הלב על ביקור קצר בבירה הלטבית. ועדיף רגע לפני שהם יתעוררו ויבינו את הפוטנציאל התיירותי שגלום בהם.

אז עד הפעם הבאה, Bon voyage