חזרנו מטיול משפחתי בצפון צ'כיה, זוג + 4 ילדים בוגרים, וקינחנו יומיים וחצי בפראג. מכיוון שנעזרתי רבות באתר, הנה הטיפים, ההמלצות וההסתייגויות שלנו:

נחתנו ב 10:00 בבוקר, טיסת אלעל לפראג ונסענו צפונה. האתר הראשון היה צוקי פראחוב עליהם נכתב רבות ולכן לא אוסיף אלא זה: הניווט בgoogle maps עדיף לעין שעור על הניווט ב waze. למרות שמוגדר אצלינו בטלפון להשתמש בכבישי אגרה, waze בחר בדרכים עוקפות וgoogle maps בחר בדרך המלך. נסו ותווכחו. לנו 3 ימים בשפינדלוב מלין. שם טיילנו, עשינו אומגה מעל הסכר , מגלשות הרים, פארק חבלים monkey park, ומשם גם נסענו למגדל העצים the timber tail. אבל האטרקציה שממנה נהנו הילדים יותר מכל היא העליה ברכבל לפסגת ההר וירידה ממנו בקורקינטים. כיף גדול. דרך אגב, המסעדה המקסיקנית בשפינדלוב מלין, זולה ונהדרת.

מצ”ב מצוינים במפה הנ”צ של האתרים כולם.

משם המשכנו לאזור טורנוב שם היו לנו יומיים-שלושה. שוב, לא אחזור על כל הטיפים שכבר נכתבו אבל אוסיף שהרפטינג ב mala skala היה מאכזב בלשון המעטה. הגענו בתחילת אוגוסט, לקחנו סירה לשישה ויצאנו לדרך. אין זרימה, עומק המים הגיע במקומות מסוימים ל30 ס”מ ולא פעם נאלצנו לצאת ולגרור אחרינו בצעידה על האבנים את הסירה. רפטינג זה לא! ועשינו רפטינג מאזורים שונים בארופה. ואם בכל מקרה מתעקשים להגיע, עדיף לברר אם יש זרימה ומה גובה המים ולקחת קייאקים לשניים ולא סירה לשישה שכבדה יותר.

משם לפראג, ועליה כבר נכתב רבות.

הטיול היה מקסים, ולחודשי הקיץ הישראלים החמים צפון צ'כיה הוא יעד נפלא. בערבים אפילו התעטפנו בסווטשרטים.