נתחיל מהמלצה על מלון. כזה מלון ששדרג את כל החוויה. מלון Palazzo Veneziano. אין מילים. עם הכניסה למלון הבנו שלונציה אנחנו נכנסים ברגל ימין. הזמנו חדר רגיל וקיבלנו את סוויטת ירח הדבש.!

לא להאמין. סוויטת 2 קומות. בקומה השניה ג'קוזי ענק. סוויטה ענקית. משופצת וחדישה.
אין מילים.
עם חיוך ענק על הפנים יוצאים לכבוש את העיר. ונציה יפיפיה. כן מתויירת מאד, כן ממוסחרת, אבל אף אחד לא יכול להתכחש לקסמה. התעלות הגונדולות הגשרים הסמטאות, מקסים מקסים.
היינו בחנות ליצור מסכות ca' macama, ממנה רכש סטנלי קובריק את המסכות לסרטו עיניים עצומות לרווחה. חלקן מסכות המפחידות, דמיי חיות.
עלינו למרפסת התצפית ב dfs לצפות על התעלות מגבוה.
משם צעדנו לגטו. ראינו את הבניינים בני 6 קומות שנבנו ממצוקת הצפיפות, ראינו את הקומות הגבוהות עם חמשת החלונות (סימן לבית הכנסת שנבנה בקומה העליונה כי לא גרים מעל בית הכנסת) ראינו גם את קיר ההנצחה בגטו לקורבנות השואה.
משם המשכנו לסיור בחלק הצפוני של ונציה
היום השני.
מתחילים בסיור בחלק הדרומי של העיר. חברת freetour שמוציאה סיורים לחלק הצפוני וסיור גם לחלק הדרומי של ונציה. הסיור אינו כולל את אזור כיכר סן מרקו ארמון הדוגים והמגדלים שבה. אותם אנחנו מחליטים לבדוק בכוחות עצמינו.
ואז, רגע לפני שאנו מגיעים לכיכר סן מרקו תופס אותנו גשם זלעפות. אנחנו מצטיידים במעילי שכמיות ומטריות וממשיכים בגשם לכיכר לבזיליקה ולארמון הדוג'ים. ואז עולים על השיט לאורך התעלה הגדולה, ואמיצים כמו שהננו, ישבנו בסיפון הפתוח וצפינו בונציה מהתעלה. כל תייר בעיר חייב לראות את העיר פעם אחת מהיבשה, מהאיים, מהגשרים, ופעם אחת לפחות מתוך המים, כששטים בתעלה.
ואז הלכנו להתחמם קצת בג'קוזי המפנק שבמלון, ארוחת ערב במסעדה, והולכים לישון עייפים אך מרוצים.
יום שבת, היום השלישי והאחרון בעיר. שטים למוראנו. תצוגת ניפוח זכוכית, חנויות לממכר מוצרי זכוכית למכביר. וממשיכים לבוראנו.
בוראנו יפה צבעונית מאד ומלאת תיירים. חזיתות הבתים צבועים בצבעים בוהקים.
לוקחים אוטובוס ימי לכיכר סן מרקו שאתמול ראינו אותה גשומה והיום היא קייצית מלאת יונים ומנגנים.
מקנחים בפסטה וטרמיסו.
בדיעבד, לאור התורים הארוכים לאוטובוס הימי ממוראנו לבוראנו, הייתי ממליצה להתחיל בבוראנו הרחוקה יותר ואז לבקר במורנו.
בערב יוצאים לשייט אחרון בתעלה הגדולה. הפעם בלילה, כשונציה כולה מוארת
עוצרים בכיכר סן מרקו וארמון הדוגים, מראה מרשים בלילה לא פחות מאשר ביום. ברקע להקות מנגנות מוזיקה קלאסית. רק היונים נטשו את העיר הישנה.
יום ראשון, נפרדים. 06:30 הפלגה אחרונה לפיאצה רומא, לתחנה המרכזית ממנה ניקח את האוטובוס לשדה התעופה. עומדים על הסיפון הפתוח ונפרדים מהעיר.