חבל זגוריה בצפון יוון נחשב לאחד האזורים המענינים והיפים ביותר ביוון. עם עשרות כפרים שנראים כאילו נלקחו מסרט וגשרים קסומים המחברים בניהם. תוכלו בקלות לקחת לכם יום בזגוריה רק עבור הגשרים.

הגשרים נבנו במאות ה 17 וה-18 ע"י סתתים מקומיים שזו היתה אומנותם. כל גשר עם החן והיופי שלו, האדריכלות הייחודית שלו והשילוב שלו בטבע. תוכלו לרחוץ במי נהר הוידומאטיס שזורם בין כל גשרי זגוריה וכמובן ללכת (בזהירות) על הגשרים עצמם.

גשר טיפוסי בזגוריה - קרדיט ל- Up Greece

גשר פלאקה (Plaka Bridge)

גשר פלאקה נבנה ב-1866 ונחשב לאחד הגשרים הקשתיים היפים והגדולים ביותר ביוון. הוא ממוקם על נהר הארכטוס ומהווה דוגמה מרשימה לאדריכלות אבן מסורתית. בשנת 2015 ניזוק הגשר קשות בשיטפון, אך מאז שוחזר ושוקם, וכיום הוא ממשיך להיות יעד פופולרי לטיולים באזור.

גשר קוניצה (Konitsa Bridge)

גשר קוניצה נבנה בשנת 1870 והוא אחד הגשרים הקשתיים הגדולים ביותר ביוון. הוא ממוקם על נהר האוס ובולט בזכות קשתו הגדולה והמרשימה. גשר זה היה חלק ממסלול חשוב ששימש למעבר סחורות ואנשים בתקופות קדומות, והוא ממשיך לשמש כעדות מרשימה להנדסה ולבנייה המסורתית של התקופה.

גשר קוקורו (Kokkoros Bridge)

גשר קוקורו, הידוע גם בשם גשר נוציס (Noutsos Bridge), נבנה במאה ה-18 וממוקם על נהר הוידומאטיס. הגשר בנוי מקשת אחת והוקם כדי לשמש את הקהילות המקומיות במעבר בין הכפרים. יופיו הפסטורלי ומיקומו בין הנופים ההרריים הופכים אותו לנקודת ציון פופולרית עבור מטיילים וחובבי טבע.

גשר מיסיו (Misios Bridge)

גשר מיסיו נבנה במאה ה-18 וממוקם על נהר זאגריטיקוס. הוא ידוע בזכות קשתו ההרמונית והמראה הכפרי שלו. גשר זה שימש בעבר את התושבים המקומיים למעבר בין הכפרים ולפעילות מסחרית. כיום הוא נחשב לאחת האטרקציות ההיסטוריות היפות באזור ומושך אליו מטיילים רבים.

גשר קלידוניה (Kalidonio Bridge)

גשר קלידוניה נבנה במאה ה-19 וממוקם על נהר ויידומאטיס, לא רחוק מהכפר קיפוי. הגשר הקטן והיפה הזה בנוי מאבן ומשתלב בצורה טבעית בנוף ההררי שסביבו. הוא מהווה נקודת מעבר חשובה במסלולי הטיולים של האזור ומשמש כנקודת מוצא לטיולים רגליים אל תוך הפארק הלאומי ויקוס-אואוס.

הגשרים בזגוריה אינם רק אמצעי מעבר אלא גם חלק מהמורשת התרבותית וההיסטורית של האזור. כל אחד מהם משקף את היכולות ההנדסיות והאסתטיות של הבנאים המסורתיים של יוון.

מעונינים בתכנון טיול מושלם לצפון יוון כולל הגשרים הקסומים של זגוריה? כנסו לכאן»