לי זו לא הייתה פעם ראשונה באיסלנד, אבל טיול לאיסלנד, שני חברים (מכיתה א':) עם ג'יפ, בלי הנשים ובלי הילדים, זו אופרה אחרת לגמרי. כיוונו לחודש ספטמבר כדי שעדיין נהנה מכל מה שיש לאי להציע בדגש על ה Highlands ומצד שני שנחזור לארץ לא נצטרך לישון בספה בחצר (שמפוצצת שערות של הכלב:))

אפשר לומר שמזג האוויר חייך אלינו מתחילת הטיול ועד סופו, כמובן בהשוואה למזג האוויר של איסלנד ולספטמבר. מלבד טיפות קלות שהתחילו להטריד דווקא לקראת סוף הטיול בדרום האי, רוב הטיול ליוותה אותנו שמש ואם ירדו טיפות הם הגיעו רק כדי לצייר את הקשתות המושלמות והמפורסמות של איסלנד.

המסלול

בעצם דיי הלכנו על המסלול ג'יפים הזה “טיול ג'יפים אולטימטיבי באיסלנד” שמופיע כמומלץ מאוד באתר איסלנד – רק הפוך. היה נראה לנו שיש מספיק מעברי מים ומספיק שעות Off-road ואלוהים כמה שלא התבדינו.

יום 1: רייקיאוויק

האמת תענוג לנחות בעיר הזו. עיר צעירה וכיפית והחלטנו בכוונה דווקא בעיר לקחת אכסניה של חברה צעירים (עשינו הכל כדי לא לבלוט..בכל זאת 45!!) שישבה הכי במרכז העיר שאפשר Loft - HI Hostel מקום פצצה מומלץ!! התפנקנו על חדר עם שירותים ומקלחת פרטיים (בכל זאת.. בואו..) ואפילו מצאנו חנייה פנויה בחצי חניון מטר מאיתנו שתמיד הייתה שם עבורנו.. נפלאות ספטמבר.

פחות בעניין של האתרים העיר כיוונו יותר לחיי הלילה (אם כבר אז כבר:) והופתענו לגמרי!! יתרונות הבחירה באכסניה של הצעירים לא אכזבו ונשלחנו לבר ומשם התגלגלנו לעוד בר, והיה גם איזשהו מועדון… וזהו.. סורי.. לא מצליח להיזכר:(

יום 2:

החלטנו להתחיל בפול גז ולעשות את מעגל הזהב, להמשיך לדרך 35 האגדית ולסיים בסקגפיורדור כל זאת ביום אחד! בלי ילדים אתם לא מאמינים כמה אפשר להספיק (למי ששכח כמובן:) מעגל הזהב זה די לתיירי האוטובוסים באיסלנד, חביב עד מאוד חביב. הגייזר הוא גייזר ומפל גולפוס יפיל לכם את הלסת, דיר בלאק אתם מפספסים את הלגונה הסודית אבל כל זה יכול להסתיים עד הצהרים ואנחנו טסנו אל עבר כביש 35. פה התחיל הטיול! אתה מיד נעלם מעיני האוטובוסים ובעצם מעיני כל דבר ומרגיש שהדרך לירח החלה. הקרקע הגעשית, מדברית משהו יחד עם המרחבים שאנחנו לא רגילים אליהם, מיד גורמת לך להרגיש שאתה במקום שעוד לא היית בו.. מעולם! ששחר קיבל את הטלפון הראשון מהעבודה בארץ ונשאל “איפה אתה?” התשובה הכי נכונה והוא פגע בול, היתה “על Fuc… הירח!!!!”

דרך F35 חוצה את איסלנד דרך המרכז מדרום לצפון וסה”כ היא מאוד נוחה לנסיעה, ברוב רובה אפשר ממש לטוס עליה. היא עוברת בין שני קרחונים וממש ממש באמצע הדרך ממוקמת בריכת מים חמים – א ג ד ה !!

את היום המופלא הזה סיימנו כבר בצפון עמוק בחבל סקגפיורדור. הגענו לבית שממנו נלקחנו לעוד בית וכבר היינו ממש עייפים ובבית השני הבנו שמה שהזמנו ב Booking זה חדר בבית עם לינה משותפת והאמת קיבלנו הלם אבל הצלחנו להתגבר ואפילו לתקשר מעט עם המשפחה האוסטרית ששהתה בבית (תכלס גם הם די נכנסו להלם שהדלקנו גריל 10 דקות אחרי שהגענו:))) ולחלוק אתם עוף איסלנדי בטעם כבש. אחרי שסירבנו בנימוס לבעלת הבית לצאת לרעות את הכבשים ב 4 בבוקר הלכנו לישון מוכנים לכבוש מחר את צפון איסלנד.

יום 3:

היום גם לקחנו יומיים מהמסלול המקורי ועשינו אותו ביום. זו גם דרך שהזמן שלך באיסלנד מוגבל ויש רשימת מקומות שאין מצב שתפספס. סימנבנו את אקוריירי ואת מפל האלים היפיפה, כמה תמונות וטסנו למיוואטן, דקרנו את המקומות מסביב לאגם (אני לא אתעכב על התיאורים של המקומות אבל אל תפספסו אף אחד מהם.. לכו תראו את הקרקע הכי לא רגועה בעולם שייצא לכם לראות) והמשכנו לעמק אסבירגי. זה באמת מקום קסום, מן פרסה ענקית עם ריאה ירוקה במרכזה ועם בריכת מים טבעית וגדולה, מלאה בצמחים פראיים.. מרגיש לך שאתה מתחיל להבין את הסיפור של צפון איסלנד. משם היישר למפל דטיפוס, עוד אחד מהענקים והכל כך יפים של איסלנד. סיימנו את היום בחווה מגניבה בחדר שלא היה מבייש אף בית מלון. מחר אסקיה! יש!!!

יום 4:

7 בבוקר בדרך לאסקיה. זה השיא של הטיול מסתבר ולקח לנו כמה ימים טובים רק להבין זאת. הנופים בדרך להר הגעש כל כל קסומים וכל כך שונים וייחודיים לאיסלנד שלוקח לך כמה ימים טובים להבין איפה היית ומה ראית. חצינו נחלים ופגשנו אחלה ישראלים בדרך (תמיד כיף:)) והגענו אחרי שלוש שעות בשטח והליכה של חצי שעה בערך אם אני זוכר נכון, לדבר המטורף הזה שנקרא אסקיה. לוע הר געש ענקית מלאה במים באמצע המקום הכי מבודד בכדור הארץ, מילים לא יצליחו לתאר את ההרגשה שאתה שם. חזרנו בדרך אחת, קצרה יותר אך מאתגרת גם יותר. הנחלים קצת יותר מפחידים ואתה יותר ויותר פעמים שומע את עצמך אומר “למה לא לקחנו את הלנד קרוזר.. באסה..” אבל טויוטה לא מאכזבים והראב4 התגלתה כשובבה לא קטנה, לא באמת ראתה אף נחל ממטר! ואם לא הבנו עד סוף היום למה מגיע לנו כל הטוב הזה, אז בערך ב 23:00 בלילה הופיעו אורות הצפון לריקוד קל בשמיים, את האמת כבר שכחנו מיהם אבל אתה הכי מתלהב בעולם שאתה קולט אותם בפעם הראשונה בחייך

יום 5:

פיורדים מזרחיים יורדים דרומה עד למכתשי לאקי (בדרך מספיקים לתת גם כמה תמונות בלגונה הקרחונית), קניון מטורף בדרך, חציות נחלים (כבר לא מפחדים:)). אנחנו כבר פחות בהלם, כבר יותר מרגישים בבית בין סלעי הלבה והנחלים ומזג האוויר עדיין מצוין. מיותר לציין שגם היום הזה מחולק ליומיים במסלול המקורי.. אבל אתם כבר יודעים. מלאקי לעמק האש, By Far הדרך היפה באיסלנד ומסיימים בלב לנדמנלאוגר. את הלילה נעביר באוהל (חחחחח ככה שחר חשב.. אני העברתי 5 ד' באוהל ועברתי לג'יפ.. בואו..) כדי לטייל בבוקר בשמורה.

יום 6:
 נאלצתי להסכים ל 10 קמ ברגל בשמורת ההרים הצבעוניים. איך שחר אומר...”מדהים!” מי שמתחבר לנגב בישראל, יעוף כאן! כמובן במרכז השמורה היכן שנמצאים החברה החמודים של מרכז המבקרים (מוכרים מנות קרב ומסטינגים) ממוקמת לה ממש במקרה בריכת מים חמים מושלמת.

יום 7:

מספיקים עוד טרק קצר בעמק המעשן (אחרי לילה במלון Frost and Fire המקסים) ויוצאים לכיוון רייקיאוויק לסיים את הדבר המטורף הזה שנקרא איסלנד. חסכתי מכם את כל מרחצאות המטורפים שיש במדינה הזו (בייחוד אלה בהוסאוויק – לא לפספס), את אופנועי השלג והסוסים המקסימים שלה אבל אני מקווה שעשיתי לכם מעט חשק לטיול באיסלנד. לנו אישית זה היה הטיול הטוב ביותר שהיה לנו ever.

יום 8:

הביתה.. לובשים אפודים:)