אז החלטתם שאתם טסים לנפאל!

מבין כל האפשרויות והטיפים שאספתם, טרם החלטתם איזה טרק הכי מתאים ובא לכם. אספתי כמה נקודות שיעזרו לכם לבחור את המסלול שהכי יתאים לכם.

בנפאל יש מגוון רב של טרקים באורכים ורמות קושי שונות. בעזרת כמה שאלות שתשאלו את עצמכם תוכלו להפוך את משימת בחירת הטרק לקלה ונוחה. ֿ

אז איך תבחרו את המסלול המתאים ביותר? 

משך הטיול

המרכיב הראשון שעליכם לקחת בחשבון הוא משך הזמן נטו שיש ברשותכם לטובת הטרק. שימו לב לימי התאקלמות, ימי מנוחה וימים אקסטרה (במקרה של מזג אוויר משתנה). כשתהיה ברשותכם הערכה של מספר ימי הטרק הפנויים - יהיה קל יותר למקד את החיפוש.

רמת קושי

היו כנים עם עצמכם בנוגע לרמת הכושר הנוכחית שלכם. זכרו שהכושר שלכם היום אינו בהכרח כמו זה שהיה בתקופת הצבא 🙂

ישנם מסלולים שדורשים מאמץ גופני רב, ולעומתם מסלולים שהם קלילים יותר ומישוריים. כמו כן, במידה והחופשה שלכם מתוכננת לעוד מספר חודשים מהיום, תוכלו להתחיל להתאמן ולחזק את השרירים לקראת הטרק וכך להגיע ברמת מוכנות גבוהה יותר.  

סוג הטיול

אתם טיפוסים שאוהבים לטייל באיזורים מרוחקים או שאתם מעדיפים את הטרקים הפופולריים? בטרקים הפופולריים יטיילו במקביל אליכם מטיילים רבים והלודג׳ים יהיו בתפוסה גבוהה. במידה ותתרחקו מהמסלולים הפופולריים אל עבר הטרקים הרחוקים והפחות מתויירים, ישנו סיכוי גבוה שתהיו בין היחידים בטרק והוא יעמוד כולו לרשותכם. 

תקציב

העריכו את התקציב שיש ברשותכם לטובת הטרק. ישנם טרקים שעלותם היא גבוהה באופן יחסי עקב מחיר הטיסה, משך הטרק ומחירי הלודג׳ים. 

סוג האירוח

מרבית הטרקים מציעים בתי תה (Tea Houses) ולודג׳ים להתארח בהם. אלו כוללים לרוב מקלחת חמה, מיטה נוחה ועוד פינוקים. להרפתקנים קיימת האפשרות ללון באוהלים אך זוהי אפשרות פחות פופולרית ונוחה. 

כל אלו הן נקודות שיש לקחת בחשבון בבואכם לתכנן את הטרק. מסלול שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים לשני ומכיוון שהאפשרויות העומדות לפניכם הן רבות – כל מה שנותר הוא לעשות את הבחירה שנכונה לכם. 

צריכים עזרה עם תכנון הטיול והטרק שלכם?

אני כאן כדי לסייע ולעזור לכם לצאת לטיול המושלם! ואני מזמין אתכם לבקר גם באתר שלי, שם תוכלו למצוא מידע רב ושימושי בדרך להרפתקה בנפאל!