טיול לפארקים של וויומינג ויוטה +לאס וגאס יוני 2017

מסגרת הטיול 

ביקור בפארקים במערב ארה”ב מיילוסטון שבוויומינג בצפון ועד לאס וגאס נבאדה בדרום.

המסלול של הטיול בן השבועיים הוא: נחיתה בג׳קסון וויומינג, ביקור בגרנד טיטון, ילוסטון, סולט לייק סיטי שביוטה, ברייס קניון ,גרנד קניון בגדה הצפונית שבאריזונה ,פארק ציון ולאס וגאס .

אנחנו 4 מטיילים בני משפחה בגילאי 60 פלוס.

יום א 18.6.2017

טיסת לופטהנזה מנתב"ג מביאה אותנו בזמן לפרנקפורט. המתנה של כ 3 שעות ואנחנו בטיסת ההמשך של חברת יונייטד לשיקגו.

עוד 3 שעות עוברות כולל האימיגריישן בשיקגו ואנחנו ממריאים בטיסת יונייטד לג׳קסון שבמדינת וויומינג השוכנת בצמוד ומדרום לפארק גרנד טיטון , שיושב ממש מדרום לפארק ילוסטון.

כל הטיסות מלאות לגמרי ויש לומר גם צפופות למדי.

הגענו לג'קסון בעשר וחצי בלילה וכל שנותר לנו הוא לשכור רכב בשדה התעופה ולהתארגן לסיבוב מהיר במרכז העיירה עם הצעירים שממלאים את הפאבים והמסעדות במרכז העיירה.

רכב- הערה לוגיסטית למתכננים טיול ברכב שכור. יש קושי לשכור רכב חד כיוונית מג'קסון ולכן רבים נוחתים בסולט לייק סיטי ונוסעים משם לג'קסון ואחר כך חזרה מיילוסטון לסולט לייק סיטי .אז יש נכון לעכשיו חברה אחת שמשכירה חד כיוונית וזאת חברת "באדג'ט" מובן שאיני ממליץ על חברה זו או אחרת ואין לי אינטרס , אלא זהו מידע בלבד. היתרון בהשכרה בג'קסון הוא כמובן בכך שלא צריך לנסוע מסולט לייק סיטי 600 ק"מ צפונה עד ג'קסון וניתן להתחיל מידית בטיול בגרנד טיטון. הרכב ששכרנו הינו קרייזלר טאון אנד קאונטרי מקבוצת מיני ואן ל 7 אנשים וכך התאפשר לנסוע בנוחיות והיה די מקום לכל המזוודות.

עוד עניין לוגיסטי הוא בתי המלון. הלינה בג'קסון ,בפארק יילוסטון וגם בוווסט יילוסטון יקרה באופן יחסי ורמתה יחסית נמוכה לתשלום הנגבה. כל זאת מבלי לנקוב בשם מלון ספציפי כזה או אחר.

יום ב 19.6.17 גרנד טיטון

יום זה מוקדש לפארק גרנד טיטון הסמוך לג' קסון מדרום. נסענו לאורך נהר הנחש והאגמים גני וג'קסון ועצרנו ליד מרכזי המבקרים הרבים ובתחנות השונות כשמשמאלנו הרי טיטון עטורי הפסגות המושלגות. הפארק שטוח ברובו בעמק ומשופע באגמים נהרות ומסלולי הליכה ושייט ומאפשר פעילויות טבע מגוונות. הערכה כללית -הפארק מרשים ויפה ובעל נוף דרמטי ,אבל מי שמגיע ליילוסטון מכיוון שאינו ג'קסון בדרום יכול לדעתי לוותר על גרנד טיטון ,שכן פארק זה קטן ונופל לטעמי ברמתו מיילוסטון.

את הערב בילינו במרכז העיירה ג'קסון.

יום ג' 20.6.17 יילוסטון

מג'קסון נסענו ישירות ליילוסטון. לאחר ביקור קצר באגם ילוסטון היפהפה .במרכז הבמקים תלוי שעון גדול המבשר את מועד ההתפרצות הקרובה של הגייזר אולד פיית'פול .נסענו ישירות לגייזר המפורסם עם אלפי התיירים שכבר ישבו על הטריבונה וחיכו להתפרצות הגייזר .

מדהים איך האמריקאים יודעים לקחת גייזר שמתפרץ פה ושם ולבנות סביבו מרכזי מבקרים ,מלונות ,חנויות ,תחנות דלק ,מסעדות והכל מלא במבקרים למאות ואלפים.

משם המשכנו בלופ התחתון בין האטרקציות השונות ,הגייזרים המפלים ושאר המראות המיוחדים . קשה ממש לתאר את יופיו של הטבע בפארק שלדעתי הוא ממש יוצא דופן .

להקת ביזונים שצעדה על הכביש עצרה את התנועה לשעה ומעלה ,כשמאות רבות של כלי רכב עוצרים ופשוט ממתינות שהביזונים יחליט סוף סוף לסור הצידה. אין ספק מי בעל הבית ביילוסטון.

המשכנו בדרך לאורכו של נהר יילוסטון היפהפה בנוף דרמטי מדהים עד ללינה בלייק וילג' לגדות אגם יילוסטון. הלינה הוזמנה שנה מראש כי החדרים נתפסים מהר מאד, קיבלנו בקתת פיוניר במוטל לייק לודג' -הרמה היא בסיסית ביותר ואף אולי למטה מזה ולא הייתי ממליץ על בקתה כזו ליותר מלילה אחד.זה פשוט מקום הלינה היחידי שנותר פנוי שנה מראש כשהזמנו את הלינה.

יום ד' 21.6.17 יילוסטון

זהו היום השני ביילוסטון שהוקדש ללופ הצפוני. התחלת היום בכביש היפהפה בנוף המדהים לאורך נהר יילוסטון עד לגרנד קניון של יילוסטון בו ביקרנו וצפינו בשתי גדות הנהר הדרומית והצפונית.

ההמשך הוא באתרים השונים בלופ הצפוני כשאנו נתקלים בבעלי החיים השונים -ביזונים איילים וגם כמה דובים שראינו מרחוק.

הערכה כללית ליילוסטון -יפה בצורה יוצאת מן הכלל .

את הערב והלילה בילינו בעיירה ווסט יילוסטון ביציאה המערבית מהפארק. גם כאן מחירי הלינה גבוהים מאד ורמתם בסיסית למדי. יש מבקרים הלנים בעיירה זו ומדי יום נכנסים ויוצאים לפארק ,לדעתי זה סידור בהחלט סביר ודי כדאי.

יום ה 22.6.17 סולט לייק סיטי

היום החל בנסיעה ארוכה דרך איידהו עד לסולט לייק סיטי.

התמקמנו במלון ליטל אמריקה שהוא מלון מצוין ומומלץ הנמצא שתי תחנות בחשמלית החינמית מטמפל סקוור. כיכר זו היא מרכז הקהילה המורמונית.בערב הלכנו לחזרה של מקהלת המורמונים במרכז הכנסים.זוהי חוויה אדירה לשמוע 200 זמרים וכ50- נגנים בשירים מעוררי השראה מוזיקלית.אחר כך טיילנו במרכז העיר הלא גדול של העיר הלא גדולה סולט לייק סיטי.

יום שישי 22.6.17 סולט לייק סיטי ונסיעה לברייס

התחלנו את היום בסיור בטמפל סקוור מרכז הקהילה המורמונית.

כל המתנדבים המורמונים אדיבים ביותר ויוצאים מגדרם להסביר לנו הכול ולהאיר לנו פנים. מעניין לדעת שכל מורמוני תורם 10% משכרו לכנסיה ומחויב בביצוע שנה או שנתיים שירות.הסיור כלל תצוגה קטנה על תולדות הקהילה ביקור בחצר הטמפל שבן נערכו כמה חתונות ובבניין לזכר ג'וזף סמית מייסד הקהילה והנביא הראשון שלה.

אחר כך שיא השיאים מבחינתי הוא בביקור לתולדות המשפחה. במקום כמה קומות תת קרקעיות כשבכל קומה מתנדבים המתמתחים בתולדות משפחות מאזור אחר בעולם. בעזרתם קבלתי סיוע חשוב באיתור רישומים על סביי וסבותיי ואף הוריהם.

הערכה כללית -סולט לייק סיטי הייתה חוויה מיוחדת ,העיר לא גדולה אבל יפה ולפגוש את המורמונים זו התנסות מיוחדת.

מהעיר המשכנו לקניות באאוטלט טנג'יר בפארק סיטי ומשם נסענו ללינה בריצ'פילד שביוטה בדרך לברייס קניון. לינה במוטל קווליטי אין -מומלץ מאד.

יום שבת 23.6.17 ברייס קניון

נסיעה לברייס והתמקמות במוטל רובי'ס אין בכניסה לברייס - חדר ענקי ומומלץ ביותר.

ברייס קניון מדהים ביופיו , לא מסובך להתמצאות ושווה כל דקת ביקור.

אחד השיאים הייה צפייה בשקיעה כשהשמש השוקעת צובעת את ההרים במרחק במשחק של צבעים מדהימים ומעוררי השראה.

הערכה כללית –ברייס קניון הוא פארק מדהים ויפהפה.

יום ראשון 24.6.17 ברייס וגרנד קניון

השכמה בחמש וחצי ונסיעה לצפות בזריחה בברייס קניון שגם זו חוויה מדהימה.

משם נסיעה לגרנד קניון לגדה הצפונית. מזג האוויר בגרנד קניון קצת אביך והראות בגרנד קניון מוגבלת ואפילו זכינו לרוחות חזקות ואף קצת זרזוף של גשם. נסענו לאורך תחנות הצפייה השונות וצפינו בקניון ממרחק. מבנה הקניון הוא כזה שהגדה הצפונית של גרנד קניון מרוחקת מהנהר קולורדו ויש הרבה הסתרה של סלעים כך שהחוויה לדעתי פחותה מהגדה המערבית והגדה הדרומית בה ביקרנו בעבר .אף כי יש לציין שהמקום אינו עמוס והמראות בראשיתיים.

את הערב והלילה בילינו בעיירה קאנאב המנונמנת.

יום שני 25.6.17 פארק ציון ולאס וגאס

פתחנו את הבוקר בפארק ציון. הפארק יפהפה ומוקף הרים בעלי נוף דרמטי , אבל צפוף ועמוס ביותר ובשעה תשע וחצי בבוקר כבר קשה להשיג חנייה. לכן כדאי מאד להגיע מוקדם ככל האפשר .התנועה מותרת בשאטל בלבד והתורים לשאטל ארוכים ביותר מאות רבות ואף אלפים ממתינים להסעות בשאטל והתנועה קשה והפארק צפוף ,לכן למי שלא מרגיש שחייב להגיע למרכז המבקרים לפני הביקור - מומלץ לו לחנות בתחנה השנייה של השאטל ליד המוזיאון ומשם לעלות לשאטל. אנחנו נסענו לתחנה האחרונה ומשם נסענו חזרה וירדנו בתחנות שעניינו אותנו.

הערכה כללית לפארק ציון -זה ביקור שלישי שלי במקום ,פעם ראשונה הייתה בחורף והציון היה 10 ,פעם שניה ביוני לפי 5 שנים והציון היה 8+ ,הפעם לצערי הציון יורד בעוד שתי נקודות ל6+ .לתשומת לב ההנהלה בעיקר נושא התורים והצפיפות.

משם נסיעה ללאס וגאס והתמקמות במלון aria. המלון מודרני וחדיש והתמורה למחיר גבוהה מאד. עם זאת יש לציין שהתנידות הרגלית לסטריפ קצת ארוכה כי המלון מעט מרוחק מהסטריפ ונדרשת הליכה של כמה דקות דרך מרכז הקניות קריסטל. יש גם טראם חינם שנוסע למלונות בלג'יו ומונטה קרלו.הבופה במלון –יקר ,יוקרתי וטעים בצורה יוצאת דופן. לעיתים התורים לבופה ארוכים מאד.

יום שלישי עד שישי 27.6 עד 30.6 לאס וגאס

זו לנו הפעם החמישית בלאס וגאס והעיר מוכרת לנו לאורך ולרוחב. הפתעות לא היו לנו ,אבל הייה שווה כל רגע.

קניות הקניון הדרומי של פרימיומאאוטלטס לא מאכזב כרגיל.מול מלון אריה חנויות של מרשל ורוס שעברו בדיקה יסודית של אשתי הגברת הלביאה. פשן שו מול היושב מול מלון ןנישן נחרש גם הוא ביסודיות ויש גם לציין את המירקל מייל שצמוד למלון פלנט הוליווד.

מופעים -ניסינו להשיג כרטיסים למופע ONE העוסק במייקל ג'קסון אך לצערנו בעת שהייתנו בוגאס המופע הייה בחופשה. גם הזמרים המפורסמים כמו סלין דיון ואלטון ג'ון היו מחוץ לעיר ולכן נאלצנו להפשר על מה שיש .ראינו ואנו ממליצים מאד על המופעים human nature במלון ונישן - זו הופעה של להקת גברים אוסטרלית בשירי שנות השישים פלוס מינוס. כמו כן היינו במופע Vegas the show במלון פלנט הוליווד הוא מופע קברטי ברמה גבוהה מאד המתאר את וגאס משנות החמישים וצפונה.

בביקורים קודמים ראינו את מסטיר ואת LOVE של סירק דה סוליי שגם הם מופעים ברמה גבוהה מאד ומומלצים.

מופעים חינמיים שעברנו –התצוגה הלילית בפרמונט סטריט ,המזרקות של בלג'יו, קרב האניות במיראז' והתצוגה הממוחשבת במלון סיזר'ס.

חנייה -החנייה כבר אינה חינמית כבעבר .חנייה עצמית במלון עולה 15 דולר ליום וחניית ואלה 25.כמובן שצריך להוסיף מס כחוק.המחיר כולל חנייה בכל מלונות הרשת וניתן להתנייד כך בנוחות יחסית. כמובן שהואלה מצפה לטיפ כשמביא את הרכב.

כמה הערות כלליות לטיול

שימו לב טוב טוב לכל תשלום ותשלום ותבדקו כל דבר וכל קבלה משום שלא פעם חברינו האמריקאיים עובדים בשיטת “מצליח”. דוגמאות:

בעת שכירת הרכב ניסו לגבות מאתנו דמי השכרה חד כיוונית בסכום כפול ממה שסוכם.

המלון ניסה לגבות מאתנו RESORT FEE בסכום גבוה ממה שסוכם בעת ההזמנה.

במסעדה רשמו סכום של טיפ לחיוב בכרטיס אשראי בשעה שנתנו טיפ במזומן.

תחנות דלק-מסתבר שיש תופעה נרחבת של רמאויות בכרטיסי האשראי ,תשתדלו כשניתן לשלם בתחנת דלק במזומן.

כדי שלא אמצא כמי שחוטא בעלילות שווא על חברינו האמריקאיים ,אציין רק שלא הייתה טעות לטובתנו .מקרה או לא מקרה – הטעויות היו לרעתנו.

סיכום הטיול 

טיול מהנה ביותר פארקים נהדרים ,וגאס אהובתי מקסימה כרגיל -הטיול שווה כל רגע ועוד נחזור בקרוב בע”ה.