נסענו שתי משפחות: משפחתי: זוג + 3 ילדים (11/9/5.5) ומשפחתו של גיסי: זוג + 4 ילדים (14/11/7/7)

21/07/2018 יום שבת - טיסה מס' 858 של חברת Austrian. המראה: 16:10 נחיתה: 19:00.

19:30 - 20:00 - איסוף הרכב מחברת Abrix(יש לברר מיקום איסוף מדויק).

20:00 - 20:30 - נסיעה 01:30 שעות ללינה ב- GlücklicheElfenבכתובת:

160 Bergbausiedlung 160 a, 8672 Sankt Kathrein am Hauenstein, Austria

בפועל:

נחתנו באיחור של כמעט שעה, נפגשנו עם הסוכן של אבריקס ביציאה מהשדה וביחד יצאנו כולנו לכיוון הרכבים ששהו בחניון הסמוך. אני קיבלתי יונדאי i40 סטיישן במקום סקודה אוקטביה סטיישן (היונדאי הייתה מדהימה וענקית) וגיסי שודרג לואן של מרצדס במקום ואן של פג'ו שהזמין. יצאנו משדה התעופה מאוחר מהמתוכנן ונסענו בערך שעה וחצי עד שהגענו למקום הלינה בערך בשעה 23:50. בדרך עצרנו לאכול מקדונאלדס בסביבות 23:00 בלילה. (הילדים היו רעבים)

מקום הלינה היה מדהים למעט העובדה שביחידה של גיסי היו 5 מיטות במקום 6.

22/07/2018 יום ראשון- אחרי ארוחת בוקר נוסעים 02:30 שעות בערך ל- Hallstatt. עצירה בדרך

בהתאםלצורך. ביקור ברחובות העיירה, ביקור במכרות המלח Salzwelten Hallstatt יש סיורים בין השעות 9:00 - 16:00 כל חצי שעה. (מחיר: דמרי 87€ / בן שחר 99€), ביקור במוזיאון הגולגולות.

אופציות: שייט באגם, נסיעה לתצפית 5 האצבעות (15 דקות), נסיעה לאבטנאו למריצות הרים (פתוח עד 17:30 היום) AbtenauerBergbahnenGes.mbH , חצי שעה נסיעה.

נסיעה בערך שעה ללינה שלנו: Chalet Zauberflöte בכתובת:

Bräuleiten 29+31, 5550 Radstadt, Austria

ללינה של גיסי - FerienwohnungNagelschmiedבכתובת:

Nagelschmiedstraße 8

Radstadt, 5550

במרחק דקות בודדות יש סופר Billa AG (פתוח היום עד 18:00).

אתרים:

 • מכרות המלח Salzwelten Hallstatt:

https://www.salzwelten.at/en/hallstatt/

 • מוזיאון הגולגולות:

https://www.hallstatt.net/about-hallstatt/sehenswertes-en-US/catholic-church-of-hallstatt/bone-house-of-hallstatt/

 • תצפית 5 האצבעות:

https://dachstein-salzkammergut.com/en/summer/above-ground/5fingers/

 • אבטנאו:

http://karkogel.abtenau-info.at/en/summer/summer-tobogganing-in-abtenau/

בפועל:

קמנו בשבע בערך , עד 8 בבוקר יצאנו לדרך. עצרנו בתחנת דלק שם אכלנו במסעדה של התחנה ארוחת בוקר והיה מצויין. המשכנו ישירות למכרות המלח בהאלשטט נסיעה של בערך 3 שעות (כולל עצירה לארוחת הבוקר). בהאלשטט יש מספר חניות קרובות לאגם, עד שמצאנו חניה פנויה ב- P2 לקח מעט זמן...קנינו כרטיסים למכרות (28 מבוגר ראשון 23 לשני ו 12 לילד– כדאי לבדוק אם יש הנחות מסוימות) התור היה לא קצר, כל פעם נכנסת קבוצה של מספר אנשים וצריך להמתין למחזור הבא בעמידה בתור...נכנסנו והיה כיף. היה יום גשום וסגרירי ולכן לא היה שייט באגם , סיימנו את המכרה וישבנו לאכול באיזו מסעדה איטלקית במקום - Pizzeria Bella Milano- היה נורא, שרות גרוע ואוכל לא טעים - לא איטלקי ולא נעליים. השעה הייתה כבר כמעט שש בערב כך שלמוזיאון הגולגלות כבר לא הספקנו אז המשכנו לטייל במדרחוב עוד שעה בערך ונסענו למקום הלינה השני (כולם כבר היו תשושים ומזג האויר לא התאים לתצפית חמשת האצבעות). המקום מדהים והמארחת של המקום אומנם לא דוברת אנגלית אך היא מקסימה. גם מקום הארוח של גיסי היה מדהים.

בכלל, רדשטאט מדהימה וקרובה להכל– מומלץ.

23/07/2018 יום שני- לאחר ארוחת בוקר נוסעים 50 דקות לחניון:

Parking lot TiergartenHellbrunn

בעיר זלצבורג צמוד לגן החיות בכתובת:

Parkplatz Zoo Hellbrunn

HellbrunnerStraße 60

5081 Anif

נבקר בגן החיות ובארמון הלברון. משם ניקח תחבורה ציבורית למרכז העיר - לאופציות בעיר :

· מוזיאון המדע והטבע haus der natur .

· גני מירבל

· מצודת זלצבורג

· וכו'

סוף היום חוזרים לרכב וחזרה למלון.

אתר העיר זלצבורג:

https://www.salzburg.info/en

בפועל:

מזג אויר התחיל סגרירי (והפך עורו בהמשך). יצאנו בתשע לכיוון זלצבורג, חנינו בחניה של גן החיות….גן החיות חמוד מאוד והילדים נהנו, למבקרי הגן החניה חינמית, צריך להדפיס את תו החניה בתוך הגן ולא ניתן להשאיר שם את הרכב. נסענו משם למרכז העיר שם היה לא פשוט למצוא חניה, בסוף חנינו במקום לא מסומן שהיינו משוכנעים שהיה חינמי אך מסתבר שצריך לקנות תו חניה במדחן הקרוב למרות שאין שום סימון מנחה. נקנסנו ב 25 יורו (לא יקלקל לנו). היינו במוזיאון המדע שהיה נחמד מאוד אך מתיש אחרי 3 הקומות הראשונות….מסתבר שיש שלוש קומות נוספות שהן האטרקציה האמיתית ומשחקי המדע….עדיף להתחיל איתם.

אכלנו במסעדת המבורגרים בשם BURGERISTA והיה מעולה!!! משם המשכנו עם הרכב לארמון הלברון - הגענו בסביבות שש וחצי, החניה כבר בחינם ועשינו את הסיור של שבע בארמון - היה כיף ומשעשע, הילדים עפו….אחר כך עוד חצי שעה בגן המשחקים של פארק הארמון וחזרה לישון.

24/07/2018 יום שלישי- אחרי ארוחת בוקר נוסעים חצי שעה למצודת הוהנוורפן , משם שעה נסיעה

לנקיק סיגמון טון קלאם בקפרון ומשם לסיים את היום ב 8:00 בערב במסלול הלפידים

ב- kitzlochklamm.

אופציה: פארק SCHMIDOLIN והר שמיטן. מסלול האופנועים.

משם חזרה למלון.

אתרים

 • מצודת הוהנוורפן:

https://www.salzburg-burgen.at/en/hohenwerfen-castle/

 • נקיק סיגמון טון קלאם:

http://www.kaprunmuseum.at/en/sigmund-thun-klamm/preise-oeffnungszeiten/

 • קיטזלוכלאם מסלול הלפידים:

https://www.taxenbach.at/en/summer/kitzlochklamm/torchlight-hikes/

 • פארק שמידולין בהר שמיטן:

https://www.schmitten.at/en/summer

בפועל:

נסענו למצודת הוהנוורפן, עשינו את הסיור במצודה עם מקלטים שמסבירים בעברית ואפילו גרסה מיוחדת לילדים שהפכה להם את החוויה למרתקת (עד כה לא ראינו את הילדים קשובים כל כך) ,ראינו את המופע של העופות הדורסים שהיה מדהים (מומלץ לשבת ליד הבריכה הקטנה או ברחבה העליונה - באזור המופע). משם נסענו לנקיק סיגמון טון קלאם והקפנו את האגם (בערך שעה וחצי), הילדים שכשכו במים הקפואים ותוך שניה שכחו את הכאב מהקור. משם נסענו לצל אם זה וישבנו במסעדה נחמדה על האגם : Beach Club - Zell am See לא רעה בכלל - אפילו טובה אך לא זול.

משם נסענו ישר לקיצקלוכלאם לסיור לפידים בלילה...הגענו בסביבות 19:30 ובשמונה בערך התחיל הסיור שארך כשעה וחצי והיה מדהים ומהנה - מומלץ מאוד!. משם ישר לישון.

25/07/2018 יום רביעי - נאכל ארוחת בוקר ונוסעים ל - אבטנאו בערך 40 דקות, מגלשות הרים

ומסלולים, משם אפשר להמשיך למפלי גולינג בערך 20 דקות משם ניסע לקן הנשרים. בהתאם להתנהלות היום נחליט מה לעשות בהמשך.

אתרים

 • אבטנאו:

http://karkogel.abtenau-info.at/en/summer/summer-tobogganing-in-abtenau/

 • מפלי גולינג:

https://www.golling.info/erlebnis-ausflug/gollinger-wasserfall

 • קן הנשרים:

https://www.kehlsteinhaus.de/english/

בפועל:

יום קליל. התחלנו במגלשות ההרים באבטנאו שהיו מדליקות - עליה ברכבל סגור וירידה במגלשות. המשכנו למפלי גולינג - לא ברור היכן מתחיל והיכן נגמר, הלכנו כחצי שעה עד שהתעייפנו ואז חזרנו - נחמד אך אפשר לוותר לטובת מסלול מעניין יותר. בגלל השעה (14:00) החלטנו לוותר על קן הנשרים ולנסוע לאכול במסעדת פינוקיו (RESTAURANT & PIZZERIA PINOCCHIO) שהייתה מדהימה - גם טעים גם מחיר סביר והשרות אדיב במיוחד. משם נסענו לפלכאו לפסטיבל רחוב שהתברר שיש בכל יום רביעי והיה חוויה מהנה לילדים ולמבוגרים גם יחד (בתאריכים ספציפיים - צריך לבדוק). סיימנו מוקדם כדי לנוח ליום המחרת.

26/07/2018 יום חמישי - לאחר ארוחת בוקר נוסעים בערך שעה לתחילת מסלול דרך גרוסגלוקנר

בכתובת:

Zeller Fusch 26, 5672 Zeller-Fusch

עולה 36 יורו לרכב (דרך האתר).אורך כל המסלול בערך 5 שעות. חשוב להגיע לתחנה אחרונה במסלול עד 15:00 (ב- 16:00 נסגרת התצפית על הקרחון). מסיימים את המסלול ב - Hof 42, 9844 Hof, אוסטריה.

את הנסיעה למרחצאות אפשר לעשות בדרך שממנה באנו (בערך 02:30 שעות) ואז למרחצאות (30 דקות) או לנסוע ל- Mallnitz (שעה) ומשם לעלות על רכבת הרכבים (הנסיעה לבאד הופגאסטיין 25 דקות). תלוי בשעה שסיימנו (הרכבת יוצאת כל 50 דק' החל מ- 5:50 ועד 22:50) אז כדאי לחשב מתי נגיע ובהתאם לכך להחליט.

מגיעים לכתובת:

Senator-Wilhelm-Wilfling-Platz 1, 5630 Bad Hofgastein, אוסטריה

פתוח עד השעה 21:00 במהלך השבוע ובימי חמישי-שבת עד 22:00. ומשם חזרה למלון (בערך שעה).

 • כרטיס הזלבורגלנד כארד מעניק 4 שעות חינם במרחצאות
 • כרטיס הזלבורגלנד כארד מאפשר כניסה למרחצאות:

Alpentherme Gastein בבאד הופגאסטיין וכניסה חופשית לדרך גרוסגלוקנר או יום אטרקציות חינמי בעיר זלצבורג ל- 24 שעות. (יש אומרים גם וגם)

אתרים:

 • דרך גרוסגלוקנר:

https://www.grossglockner.at/gg/en/index

 • רכבת הרכבים לבאד הופגאסטיין:

https://www.trainline.eu/train-times/mallnitz-obervellach-to-bad-hofgastein

 • מרחצאות Alpentherme Gastein:

https://www.alpentherme.com/en

בפועל:

התחלנו את היום בדרך גרוסגלוקנר (סביבות 9:00), לפני הכניסה לכביש יש פארק חיות בר שלא נכנסנו וחבל - נראה חוויה. מתברר שכרטיס הזלצבורגלנד אכן מאפשר כניסה חינם גם לכאן. הדרך מהממת ביופיה עם כמה עצירות נחמדות בדרך, מסלול טיול קצר (חצי שעה בעצירה ראשונה), גני משחקים, עמדות תצפית מהממות, מוזיאון מדע חמוד ועוד. מיותר לעצור בכל הנקודות. בנקודה אחרונה נמצאת עמדת התצפית על הקרחון - מהמם. (לא צריך לעלות עד נקודה עליונה, רואים טוב מכל מקום).

שהגענו לסוף התברר שכל הדרך היא חד כיוונית ולכן חזרנו על צעדינו עד הכניסה ומשם נסענו למרחצאות Alpentherme Gastein בבאד הופגאסטיין, מה שהתברר כנסיעה של לא יותר משעה וחצי. בדרך, לא רחוק מהמרחצאות, עצרנו לאכול במסעדה שנקראת Stoani שהייתה על הדרך הראשית, לא מומלץ! פארק המים היה מעולה, נהננו מאוד כולנו. יצאנו בסביבות 21:40 ונסענו כשעה ללינה. היה יום מתיש אך מרתק.

27/07/2018 יום שישי- יום המעבר לקרינתיה. לאחר ארוחת הבוקר נוסעים בערך 01:20 שעות ל-

Aktiv-Sport-Erlebnis-Camp לעשות ראפטינג. מסיימים לקראת צהריים, אוכלים וממשיכים בנסיעה של 34 דקות למוזיאון פורשה. משם נוסעים 40 דקות לסיים את היום במרחצאות KärntenTherme Warmbad-Villach. משם ניסע 45 דקות למקום הלינה:

 Apartments Juri & Hermann בכתובת:

Wasserbrunnenweg 3-7, 9546 Bad Kleinkirchheim, Austria

אתרים:

 • ראפטינג-

http://www.sporterlebnis.at/

 • מוזיאון פורשה -

http://www.auto-museum.at/

 • מרחצאות בווילאך -

http://kaerntentherme.com/kt-en/#

בפועל:

יצאנו בערך בשעה 08:00 לאחר ארוחת הבוקר לכוון הרפטינג, הגענו ממש 10 דקות לפני ההתחלה (שתואמה יומיים קודם עם בעל המקום דרך דף הפייסבוק של המקום) , עלינו על חליפות צלילה להגנה מטמפ' המים וקדימה לסירה. היה מדהים...זרימה משתנה ומלא שפריצים של מים קפואים ומרעננים...מדי פעם נכנסנו למים, השפרצנו על אוסטרים מהסירה המקבילה וקפצנו מסלע בגובה של כמה מטרים למים (מי שרצה כמובן). בקיצור היה שווה. בסוף הרפטינג החלפנו לבגדים יבשים והמשכנו כרבע שעה נסיעה למסעדת Himmelbauer-Almgasthof (החווה בגן עדן) - מקום מדהים ביופיו ונופיו...האוכל טעים, במקום חווה עם פוני, תרנגולות וחזירים (לפני שהגיעו לצלחת), בקיצור חוויה בפני עצמה. השעה הייתה כבר 17:00 והחלטנו עייפים ושבעים לוותר על שאר פעילויות להיום ולהמשיך למקום הלינה הבא שהיה כשעה וחצי נסיעה ממקומנו הנוכחי.

28/07/2018 יום שבת - לאחר ארוחת בוקר נוסעים 40 דקות לפארק הקופים אפנברג. נבלה שם עד

שימאס ובצהריים נמשיך 13 דקות לאגם Ossiach, לחוף מיוחד למנוחה ושכשוכים באגם עד שימאס.

אופציות לשעות הערב/אחה"צ - למצוא פעילות לערב במידה ומתחשק.

אתרים:

בפועל:

בבוקר בדרך לחיפוש מכבסות (אין בשום מקום באזור) בתחנת דלק ביציאה מהעיירה שלנו פגשנו ב"מועדון החמש" האוסטרי, אספני מכוניות פורש שהגיעו בזה אחר זה לרחבה ממול - היה תאווה לעיניים. משם נסענו לפארק הקופים אפנברג שהיה חוויה מהממת גם לילדים וגם להורים. לאחר מכן נסענו חזרה לעיירה שלנו, עשינו קניות בסופר שנמצא במרחק יריקה ונסענו לאכול צהריים במסעדה איטלקית מקומית ממש קרובה בשם:La Pizzeria di Salvatore - פשוט מעולה!! אוכל איטלקי אמיתי שנעשה בידי שף איטלקי מסיציליה וגם המחירים לא גבוהים בכלל...אחרי שאכלנו לשובע נכנסנו לספא הסמוך: St. Kathrein , מחיר לא הכי זול (לארבע שעות שהיה מספיק בהחלט) אך מקום חמוד ומהנה מאוד...נשארנו עד הערב וחזרנו לדירות.

29/07/2018 יום ראשון - לאחר ארוחת הבוקר נוסעים בערך שעה ל - Minimundus (פארק

המיניאטורות) , משם נמשיך כ- 30 דקות ל פארק החבלים Freizeitanlagen Walderlebniswelt Klopeiner See GmbH

משם חזרה ללינה.

אתרים:

 • מינימונדוס:

https://www.minimundus.at/

 • פארק החבלים:

http://www.walderlebniswelt.at/

בפועל:

נסענו כשעה למינימונדוס...היה מדהים וחינוכי. בילינו שם למעלה משעתיים, משם המשכנו למקדונלדס לאכול צהריים (הקץ לבזבוזים) והיות והיה חם ממש החלטנו לוותר על פארק החבלים ובמקום זה לנסוע לאגם Ossiach לחוף שנקרא: Gemeindestrandbad Ossiach - חוף מדהים עם מדשאות ומגלשת ילדים נחמדה, מתנפח בצורת קרחון לאמיצים שביננו ממנו קופצים למים….בקיצור מקום מהמם ומומלץ! סיימנו שם עייפים אך מרוצים וחזרה לדירות.

30/07/2018 - יום שני - לאחר ארוחת הבוקר נוסעים כשעה וחצי ל- Sommerrodelbahn Klippitztörl

למגלשות הרים ומשם כ 50 דקות לקניות בפריימארק בכתובת:

Shopping City Seiersberg 1-9, 8055 Graz, אוסטריה

משם נמשיך לכיוון וינה למקום הלינה שנקרא: Betariel Apartments S22 בכתובת:

Sonnwendgasse 22, 10. Favoriten, 1100 Vienna, Austria

אתרים:

 • מגלשות ההרים:

http://www.klippitz.at/sommer/

בפועל:

יצאנו לדרך לא מוקדם מדי ולאחר כשעה וחצי הגענו למגלשות ההרים Sommerrodelbahn Klippitztörl שהיה ארוך ומדליק וגם לא יקר יחסית לקודמת...רענון מצוין לאחר נסיעה ארוכה יחסית. משם המשכנו עוד כשעה לעיר גראץ לקניון נחמד שם נכנסנו לסניף פריימארק המקומי ובזבזנו ללא הכרה (על הילדים בעיקר), משם עוד נסיעה של כשעתיים לעיר וינה עצמה לבית הדירות שסגרתי שהתברר ככישלון חרוץלאחר ששמרנו על אופטימיות יצאנו אני וגיסי לחפש פיצה לילדים...בדרך עברנו שני בורדלים מפוקפקים (כנראה לא אזור למשפחות) והגענו לאחר מרחק הליכה קצר למדרחוב עם לא מעט מסעדות שהרוב המוחץ שמסתובב שם בשעה זו של הלילה הוא מוסלמים. לרגע שכחנו שאנו באוסטריה.

הלכנו לישון שבעים ולא כל כך מרוצים.

31/07/2018 - יום שלישי:

התעוררנו ליום פעילות שתוכנן יום קודם, היות ולא התכוננו לארוחת הבוקר שמנו פעמינו לעבר סטארבאקס הקרוב שהיה במרחק 10 דקות הליכה מדירותינו, שם התפנקנו כל אחד על בחירת ליבו (דונאט כמובן), לאחר מכן המשכנו עם הרכבת התחתית, שאגב ההתניידות איתה היא נוחה ופשוטה להפליא (מומלץ לרכוש כרטיס יומי - רק מבוגרים משלמים, ילדים מתחת ל- 15 חינם), עד לארמון שנברון המהמם, מהר מאוד הבנו שלא נספיק גם את פעילויות הארמון וגם את גן החיות הסמוך והחלטנו (הילדים כמובן) לוותר על הארמון לטובת גן החיות שהיה גדול ומהמם, משם לארוחת צהריים במסעדת figlmuller שכל מילה פשוט תחוויר לעומת המושלמות באווירה, בטעם ובשרות. משם המשכנו ללונה פארק פרטר הנודע שאומנם משלמים עבור כל מתקן בנפרד וקצת הגביל כלכלית אך היה נחמד והילדים (ואפילו המבוגרים ילדים שביננו) נהנו מאוד. משם חזרה לישון.

01/07/2018 - יום שלישי (ואחרון):

שוב מתעוררים לאחר תכנון מעכשיו לעכשיו, היום יום קצר ויש טיסה אחה"צ. הפעם לאחר ארוחת בוקר של מלכים מקניות שנעשו בסופר הקרוב , שמנו פעמינו לעבר מוזיאון הילדים שבו הילדים השתעשעו (המבוגרים פחות), משם לארוחת צהריים מעבר לפינה במסעדת va piano (שהיא רשת) שהמנות היו לא רעות ודי טעימות, חבל רק שהשירות איטי. לאחר הארוחה חזרה לחדרים להתארגנות ונסיעה לשדה התעופה. (מומלץ למצוא אטרקציה אחרת וקצת יותר מעניינת ליום זה).

בצער רב וביגון כבד נפרדים מאוסטריה (בעיקר מהאזורים הירוקים יותר) וטסים הביתה.