אנחנו 3 בנות צעירות ,נמרצות ודתיות. טסנו באמצע התואר בספטמבר 2011, קבלנו את הכיף של החיים שלנו ומלא מלא זכרונות יפים. חלק גדול מההנאה היו האווירה והאנשים המקומיים שעדיין בקשר איתנו בפייסבוק ודואגים כל הזמן לדרוש בשלומנו..
כסף: אפשר להמיר כספים בבנקים או בחנויות תכשיטים.
נסיעות: בהתחלה לקחנו נהגים בשביל הנוחות ולא להטרטר באוטובוסים. אם לוקחים נהג ליומיים שלושה זה יוצא ליום בסביבות ה40 דולר ואם לוקחים פר יום זה תלוי מה המסלול .. יש גם טוקטוקים שזה כמו ריקשות שהם יותר זולים מרכב והם סוחבים די טוב ואם אתם 2 או 3 אז זה ממש מתאים. אוטובוסים זולים משמעותית נסיעה של שלוש שעות עלתה לנו פחות משלוש שקל, האוטובוסים בדרך כלל ממש צפופים והם נוסעים כמו מטורפים, אבל זו חוויה והיה לנו יותר כיף באוטובוס מאשר סתם באוטו.. בעיקרון כמעט כל אחד שם הוא בעל פוטנציאל להיות נהג אז זה ממש לא בעיה למצוא.
לינה: בהתחלה הנהגים בדקו איתנו גסטהאוסים עד שמצאנו משו כלבבנו מבחינת מראה ומחיר בהמשך כבר התחברנו לאיזה בעל מלון שפשוט נתן לנו בכל מקום המלצה לאן ללכת וסידר לנו מחיר טוב עם החברים שלו שהמקומות הם שלהם, זה די שכונה. המחיר ללילה ששלמנו נע בין .1000-3500 לשלושתנו לחדר.
יום ראשון- נחתנו בשעות הבוקר המוקדמות אז רצינו לישון בבוקר ושיהיה יום קליל אז משדה התעופה נסענו לנגומבו שזה עיירה קרובה. אין שם יותר מידי מה לעשות יש שם חוף אבל הוא די מכוער ויש איזו לגונה נחמדה במרכז העיר מה שכן אומרים ששוה שם זה שוק דגים שיש שם דגים מטורפים אבל בשביל לראות את הסחורה צריך לבוא בשש שבע בבוקר.
יום שני- בבוקר לקחנו נהג לכל היום, נסענו מרחק של איזה שעה למקום לעשות בו שייט בנהר שבסוף מגיעים לאוקיינוס למקום קוראים mathurajawela רואים בשייט מלא עצים ציפורים ממש יפות, לטאות כח, מדוזות, קופיפים. זה שייט רגוע ויפה. אח"כ המשכנו לפינוואלה הנסיעה עצמה לא ממש קצרה (כמה שעות) שם יש אופציה ללכת לבית יתומים לפילים או למקום אחר שם אפשר לרכב על פילים. אנחנו היינו חייבות לעשות וי על רכיבה אז הלכנו לשם אבל נראלי שהבית יתומים יותר מעניין. הרכיבה עצמה עלתה 3000 רופי (100 שקל) בערב המשכנו לדמבולה שזה עוד נסיעה של כמה שעות והגענו כבר בערב לדמבולה.
יום שלישי- דמבולה בעיקרון זו עיר שיש בה מלא מקדשים, נחשי קוברה ודברים של בודהיסטים, אנחנו היינו מנועות מללכת לזה בגלל שאנחנו דתיות וזה לא ממש עניין אותנו. לקחנו מדמבולה אוטובוס שמגיע לSigirya שזה מן צוק ענק באמצע כלום זה היה פעם ארמון ויש ציורים על האבן חייבים לקנות כרטיס משולב לכניסה לשם וגם לאיזה מוזאון הכרטיס עולה 30$ ,הם עושקים שם אבל אסור לפספס,זה מדהים! מומלץ להגיע לשם בזריחה או בשקיעה מטפסים הרבה מדרגות ומגיעים בסוף לנוף פנורמי מטורף! חובה חובה חובה. היינו שם מלא זמן ושם מצאנו נהג שלקח אותנו לקנדי כמעט בחינם.
יום רביעי- קנדי זו אחת הערים הגדולות, בבוקר הלכנו לגן הבוטני שזה גן ענק וממש מרשים והוא תופס איזה חצי יום. רואים שם מלא עצים מגניבים, עטלפי פירות, וחתנים וכלות צבעוניים שבאים להצטלם. זה עולה 500 רופי אם אני לא טועה, באמצע קנדי יש אגם גדול ולידו . יש את מקדש השן שרק ראינו מבחוץ, ליד מקדש השן יש ב5 הופעה שהחלק הראשון זה ריקודים סרי לנקים עם מסכות ונרות וכאלה. והחלק השני זה מופע אש-הליכה על גחלים, בליעת אש.. מופע חביב אבל לא מטורף, מומלץ להיות שם כבר בארבע וקצת כדי לתפוס מקום טוב. זה גם 500 רופי.
יום חמישי- נסענו עם נהג ל Kitulgala שזה אתר שבו עושים רפטינג אני מאמינה שזה לא הרפטינג הכי מטורף בעולם אבל הוא ממש כיף, מפלים, יש מקום שאפשר לקפוץ בו מאיזה סלע למים ובסוף יש קטע שעושים בודי רפטינג בלי הסירה. בהמשך נסענו למלון ליד אדאמס פיק והלכנו לישון מוקדם. קמים בסביבות שתיים בלילה ויוצאים לטפס על ההר שהוא 2000 ומשו מטר כדי להגיע למעלה בזריחה, עולים עם מדריך, אנחנו התחלנו לטפס אבל לצערנו היה מלא גשם ומלא עננים אז ויתרנו על זה.
יום שישי- נסענו לנורה אלייה שזה כפר וזה המקום הכי גבוה בסרי לנקה מכאן הנסיעה עצמה מדהימה רואים מלא מלא ירוק במלא גוונים יש לאורך כל הדרך שדות תה עם נשים צבעוניות שקוטפות את העלים יש מפלים גדולים, קיצור לדעתי הנסיעה עצמה היא האטרקציה הגדולה. לוקח כמה שעות להגיע. כשהגענו אחרי שהתארגנו על מקום לישון הלכנו למרכז שם יש שווקים שמוכרים מעילים ופליזים של נורת' פייס וקולומביה ממש בזול. שווה בטירוף. כל האנשים הישראלים שפגשנו (אין הרבה) טוענים זה אמיתי ולא מזויף וזה עודפי יצוא כי מייצרים את הדברים האלה בסרי לנקה.
בגלל שזה מקום גבוה קר שם ויש גם טפטוף מידי פעם בניגוד לשאר סרי לנקה החמה. אז מומלץ להצטייד בביגוד חם או פשוט לקנות שם פליז
יום שביעי- קמנו בחמש וחצי ונסענו להורטון פליינס זה נסיעה של שעה בערך זה שמורת טבע (לא זוכרת מחיר) עם מפלים, צמחייה ופסטורליה, כדאי לבוא מוקדם כי רואים שם בבוקר קופים איילים ובופלו.. חזרנו משם לנורה אלייה ועשינו עוד מסלול יש מן הר קטן ליד ופשוט טפסנו עליו וחצינו אותו.
יום שמיני- בית חרושת לתה ולחוות תבלינים (אנחנו הלכנו לכאלה בקנדי אבל אומרים ששם זה יותר יפה.) אח"כ לוקחים רכבת מנורה אלייה ל-ELLA. הרכבת עולה 100 רופי וזה היה בין הרגעים היפים של הטיול זו נסיעה מדהימה עם נופים אדירים והייתי משלמת על הנסיעה הזאת הרבה יותר, לא לסוע בשום דרך אחרת רק ברכבת!!!
יום תשיעי- אלה זה כפר קטן ויפהפה. יום אחד עשינו את אלה רוק, זה מסלול לנו זה לקח חצי יום שבהתחלה הולכים על פסי רכבת יש מפל לא גדול מאד ואז יש עליה ולמעלה כמובן נוף יפה. בערב יצאנו שם לפאב שקוראים לו נסקופישופ זה מקום עם אווירה ממש טובה יש שם אינטרנט חינם ושם בד"כ פוגשים קצת ישראלים.
יום עשירי- יש מסלולון שקוראים לו ליטל אדאמס פיק, הוא קליל ויפה, אח"כ נוסעים איזה רבע שעה ומגיעים למפלים גדולים באזור. (זה היה יום שישי אצלנו אז זה היה מעולה כי זה לא ארוך)
מכאן ועד סוף הטיול היינו בים, אני אישית ממש לא אוהבת ים ופחדתי מהשבוע הזה, אבל הזמן טס והיה מדהים!
יש להם קטע שבעונה מסוימת הולכים לחופים בצד המזרחי ובעונה אחרת לצד המערבי אז צריך לברר מראש..
בהתחלה היינו בחוף ב-טנגלה היינו היחידות שם ולא ממש נהננו מזה. בלילה הלכנו לראות צבות ים מגיעות לחוף להטיל ביצים וזה היה ממש מעניין. אבל אני מאמינה שזה לא החוף היחיד שאפשר לראות את זה.
למחרת נסענו לאונה וואטונה שזה חוף מדהים היה שם אנשים אבל לא יותר מידי. מלא עצי קוקוס, ים טורקיז, גלים גבוהים, אנשים מוכרים על החוף פירות טרופים. נופש אמיתי!!!
היינו שם שלושה ימים ומרוב שהיה לנו כיף נשארנו גם לשבת כדי שנספיק גם ביום שישי להיות במים..
ליד אונה וואטונה במרחק של חצי שעה יש עיר- גאלה שם יש מצודה הולנדית שיפה לראות שם שקיעה.
יש גם חוף קרוב- מריסה שאנשים ממש אוהבים ואפשר לראות שם דייגים יושבים על עמודים במים ודגים.
יש את החוף- ארוגם ביי שהוא קצת רחוק שם כולם באים לגלוש בקיץ ושמה יש מלא ישראלים, אם גלישה עושה לכם את זה אז אתם ממש תהנו.
פה הטיול שלנו נגמר פחות או יותר ביום האחרון חזרנו לקולומבו העיר בירה עשינו שופינג כדי לבזבז קצת כסף כי די נשאר לנו. בסך הכל עם המתנות והבגדים עלה לכל אחת 600 דולר לשלושה שבועות, אבל את רוב האוכל הבאנו מהארץ שמן הסתם זה הוריד מהמחיר.
דברים שלא עשינו..
יאלה פארק- זה ספארי ששם אפשר לראות פילים ועוד חיות, ממה שהבנו מאנשים יש כאלה שממש התלהבו אבל הרוב אמרו שזה לא שווה את הנסיעה הארוכה ושזה מאוד יקר. בדיעבד התחרטנו שלא הספקנו גם את זה. יש עוד כמה ספארים כאלה אבל זה הכי גדול.
Sinharaja- זה יער גשם, אומרים שהוא מטורף אבל זה הארדקור יש שם מלאאאא עלוקות וכאלה, הספיקה לי עלוקה אחת כדי להבין שזה לא בשבילי למרות שחברה שלי ממש רצתה אבל אולי לכם זה יתאים.

שורה תחתונה: מומלץ מומלץ מומלץ!