טיול בן 8 ימים שנערך בדרום איטליה,

נעזרנו כהרגלנו רבות באתר ואנו מחזירים חזרה .

טסנו לנאפולי דרך רומא ומשם לקחנו רכב.

את הלינה פיצלנו ל2 מוקדים:

3 לילות בסורנטו, במקום שנקרא: sorrentoapartments קישור: http://www.sorrentoapartments.com/

מקום נהדר , במרכז סורנטו, מרחק הליכה של 2 דקות מכל המרכז ההומה מסעדות ותיירים, וכ 5 דקות מן הנמל שממנו מפליגים לכל האזור (קפרי, נאפולי וכו...)- מומלץ מאד. החנייה בסורנטו יקרה מאד ולמעשה כמעט ולא השתמשנו ברכב שנאלץ להמתין לנו בחנייה ליום שלם (בסביבות ה 20 אירו).

4 לילות נוספים בפראינו (בין אמאלפי לפוזיטאנו) במקום שנקרא: tritone , קישור: http://tritone.it/

מלון יפיפה, מעט מיושן, משקיף על נוף מרהיב. קצת מנותק ודורש רכב צמוד.

חלוקה לימים:

יום 1: הגעה , בדרך נתקלנו ב: http://www.mcarthurglen.com/ (אאוטלט, דומה בקונספט לזה שמחוץ לברלין) על יד נאפולי – וניצלנו את ההזדמנות לחוסר הקניות שיגיעו בהמשך. שיטוט בסורנטו היפה.

יום 2: יום שלם בקפרי, אנא קפרי, למונטה סולרו לא העפלנו מאחר והיה מעונן מאד ברמה שלא ניתן אפילו היה לצפות בפסגה למעלה ולכן לא היה טעם לעלות. כנ” ל לגבי המערה הכחולה, (במקומה עשינו בהמשך את מערת האיזמרגד ליד אמאלפי). ההגעה לקפרי היא כמובן בהפלגה. זה ממש לא משנה אם קונים כרטיס חד כיווני או לשני הכיוונים מראש מבחינת המחיר (זהה – כ 30 אירוהלוך ושוב) היתרון ברכישת כרטיס לכיוון אחד – לא מתחייבים על שעת החזרה, וכשמסיימים את היום שם- פשוט קונים כרטיס חזרה למעבורת הבאה.

קפרי יפיפה, מהנה מאד, ופשוט הלכנו לנו לאיבוד בין הסמטאות גם אם התרחקנו מהמרכז התיירותי- חלק מהכיף. ההתניידות באי נעשתה באוטובוסים של האי – מגיעים בתדירות גבוה, מאד נוחים.

יום 3: האי איסקייה (אישיה – באיטלקית) אי אשר גדול יותר מקפרי, וכאן עשינו טעות. לטיול באי זה, כדאי להערך בצורה מאורגנת יותר ממה שאנחנו עשינו.

או להגיע עם רכב – יקר. או לחבור לזוגות/קבוצה נוספת – לשכור יחד מונית עם נהג שייקח לכל המקומות היפים. אנחנו חשבנו שזה יהיה בסגנון של קפרי ולכן נעזרנו בתחבורה הציבורית: Big Mistake… תחבורה גרועה, אוטובוסים צפופים לעייפה, תדירות נמוכה ובקיצור זוועה .

לפחות טיילנו ברגל, הליכה ארוכה לכיוון המבצר, הליכה יפה מאד ומהנה, ומהמבצר למעלה נשקף נוף מרהיב. לסיכומו של יום – רק חצי מוצלח, החצי השני נהרס בשל התחבורה והתניידות מסובכת באי הגדול.

יום 4: נסיעה לאמאלפי, טיול בפוזיטאנו – יפיפיה, הגעה למלון ושיטוט באזור. נסיעה לפראינו הקרובה למלון (אין מה לחפש שם ליותר מכמה דקות...)

יום 5: פומפי ווזוב. מאחר והחצי השני מאד אוהב הסטוריה וגם לאחר קריאה של נלהבים רבים מפומפי נסענו לשם.

האמת: מעניין מאד, גם למי שהסטוריה, ארכיאולוגיה לא ממש בראש מעייניו. כאן עשינו החלטה מוצלחה מאד. המקום הוא ענק, ניתן ללכת בו לאיבוד בקלות וגם אם לקחתם מפה ומכשיר שמע – אתם יכולים לאבד את עצמיכם בשיטוט אינסופי. קראנו מראש את ההמלצה לחבור למדריך ועם הכניסה לאתר שאלו אותנו אם אנו מעוניינים להכנס לקבוצה כזו של תיירים – באנגלית.

התוספת היא 12 אירו לאדם (בנוסף ל11 אירו כניסה לאתר) – שווה מאד .

הסיור ארך כשעתיים, בהם המדריכה באנגלית רהוטה לקחה אותנו לכל המקומות המעניינים במיוחד תוך סיפורים שמהם ממש ניתן להתחבר ולהבין את המקום. בהחלט מומלץ מאד וללא ספק שווה את ההשקעה הלא גדולה בכסף.

ווזוב – ההר שגרם לפומפי להקבר מתחת ל7 מטר אפר…. תלוי מאיזה צד אתם מגיעים לווזוב, ברגע שהגעתם לאפשרות אחת השנייה תהיה במרחק נסיעה של 45 דקות. מצד אחד ישנה עלייה של כ 2 ק”מ.

אנחנו מצאנו את עצמינו בצד של השמורה הלאומית של ווזוב – שם העלייה היא באוטובוסים מיוחדים המטפסים כ 8-9 ק”מ בנסיעה, ואת 800 המטרים האחרונים עושים בצעידה לכיוון לע ההר געש.

משני המוקדים נפגשים באותה נקודה בסוף.

האוטובוסים עולים 22 אירו לאדם(!) דיי יקר , נסיעה בקפיצות על דרך משובשת. לא ברור איזו דרך עדיפה.

הנוף הוא מלמעלה יפה מאד כמובן , כל נאפולי והמפרץ פרושים למרגלותיכם, אנו קיבלנו יום מעונן מעט (שוב) והראות לא היתה חדה – אבל אפשרית. – יום מוצלח וגדוש פעילויות.

יום 6 – היום היפה ביותר – טיול בחוף אמאלפי לכיוון מזרח.

התחלנו ב Fiordo di Furore, תעשו לעצמיכם טובה – תחפשו בגוגל ואל תוותרו על המקום המיוחד הזה. חוף יום נסתר בין שני מצוקים – מקום שקט ומיוחד בו כל עצמת הטבע מתגלות לכם. פשוט סעו בכביש האמלפי לכיוון אמאלפי (כשפוזיטאנו וסורנטו מאחוריכם ), כ-2 ק”מ לאחר פראינו יש שלט מצד שמא של הכביש וכן האתר. מחנים בשולי הכביש כמו כולם ויורדים במדרגות (ירידה ועלייה לא קשים) עד למטה. כ”כ נהנו בפינת החמד הזו , שלאחר יומיים חזרנו לשם כדי לשאוף עוד קצת שקט ושלווה מהמקום.

המשכנו למערת האיזמרגד. עוד כ 1 ק”מ קדימה (עדיין לפני האמאלפי). מערה חביבה , 5 אירו כניסה לאדם, משיט סירות מצחיק וסה”כ חוויה חמודה. שימו לב לחנייה באזור. ממש בסמוך למערה ישנו מפרץ חנייה (בצד ימין של הים), חילוף הרכבים הוא מהיר שכן התחלופה היא זריזה ואתם בסה”כ לא יותר מרבע שעה באזור. כאשר מחנים מגיע מישהו (מאפיונר???) ודורש 3 אירו על החנייה. זה התמיהה אותי שכן מדובר על חנייה של רבע שעה, ושאלתי אם יש לו קבלה או האם החנייה היא לא ציבורית. כאן הוא התבלבל לגמרי, וקלטנו ששוב מנסים לעשוק אותנו והחלטנו לתת לו 1 אירו כדי שיהיה מרוצה ושיתחפף – עבד….

(צריך להבין שעניין החניייה בכל הטיול היה מרגיז ביותר ועלה קרוב ל100 אירו בכל הטיול….)

המשך היום: אמאלפי , רוולו עם וילה רופאלו – כל מה שתקראו כחומר על המקומות נכון.

את הערב סגרנו במסעדה מיוחדת להפליא ששוה לא להחמיץ , וגם מדורגת גבוה ב tripadvisor.

http://www.latagliata.com/

בני המקום מצהירים כי לא מדובר במסעדה אלא בעסק משפחתי. הם מגדלים את כל הירקות והחומרים אצלם, האמא האיטלקייה שלהם מכינה בבוקר את כל המאכלים והם מגישים. הארוחה אם כן היא מספר מנות , ללא בחירה וכוללת יין ושתייה קלה ועלותה 35 אירו לאדם. אולי יקר לאיזור (אך ממש לא במונחים של ישראל) ושווה הרבה יותר.

מנות רבות רצות על השולחן וגולת הכותרת היא צלחת הבשרים על הגריל הגדולה שמגיעה. (כולל שלל פסטות ביתיות , קינוחים , אנטיפסטי ומה לא) כל זאת בנוף מדהים שנמצא במקום מיוחד שלא תגיעו אליו אלא אם תגיעו למסעדה – מעל פוזיטאנו , בגובה , שוכנת עיירה (פצפונת) שנמצאת גבוה גבוה מעל כולם. ללא ספק הערב הכי מיוחד בכל הטיול – קבלנו אותו כהמלצה מחברים – המלצה שהיתה שווה זהב!

יום 7 – נסיעה לחלק המזרחי יותר של האמאלפי לכיוון סלרנו: מאיורי , מיורי וסלרנו. – חבר שלא עשינו כמה שעות ביום – יכל להיות יותר נחמד….

סלרנו – עיר מאד גדולה, קרוב לחוף יש לה טיילת ארוכה, מאד מאד יפה ונעימה לטיול ומלא חנויות כייפיות ורשתות מוכרות.

יום 8 ואחרון – נסענו לנאפולי , הסתובבנו כמה שעות שם, החזרת רכב וטיסה בערב הביתה – דרך רומא.

נקודות חשובות של בדיעבד:

לא חייבים את הרכב בחלק של סורנטו – התחבורה הציבורית לא רעה בכלל. 3 ימים ראשונים לא הזדקקנו כלל לרכב משום שמסורנטו רק הפלגנו….

חנייה היא מאד יקרה לאורך כל הטיול, כדאי לנסות לבחור מלון שכולל חנייה במחיר (בדר”כ הם לא במרכזי התיירות….)

באזור כביש האמאלפי – רכב דווקא מקצר לכם זמנים.

הנהיגה היא לא נוראה ולא מפחידה כלל כפי שחלק מציינים. פשוט נוסעים מאד לאט כי אין ברירה לאור כל העיקולים הרבים.

הזמנים בכביש הם אכן איטיים מאד מאד, מסלרנו לפוזיטאנו – כשעה. (מדברים על 20 ק”מ, כן?)

פוזיטאנו לנאפולי – מעל שעה.

אוכל נהדר לאורך כל הטיול, ואזור משגע למי שאוהב לראות את היום מכל פינה וכל גובה ובכל דרך אפשרית.

מיכאלה