חלק גדול מהמטיילים ברוקיז משלבים בטיול גם את ונקובר. אך מכיוון שהמרחק בין הפארקים באזור הרוקיז לעיר ונקובר גדול, 850 ק"מ כ- 9 שעות נסיעה, מתבקש לעשות עצירה בדרך.

ואם זמנכם אינו דוחק, אני ממליצה על שתי עצירות:

עצירה ראשונה בעמק אוקנגן ובעיקר בעיירות ורנון + קלונה - אזור מומלץ לסיורי יקבים, לפעילות פנאי סביב האגם ולמגוון פעילויות לכל המשפחה.

עצירה שניה באזור של העיירות סקוואמיש + ויסלר, הנחשבת לבירת האקסטרים של קנדה, זה המקום לחובבי הרכיבה בקיץ (או הסקי בחורף) ולכל מי שמחפש ריגושים ופעילויות ספורט אתגרי ברמה הגבוהה ביותר בעולם.

קלונה ועמק אוקנגן Kelowna & Okanagan Valley

עמק אוקנגן הוא אזור במחוז הקנדי של קולומביה הבריטית המוגדר על ידי אגן אגם אוקנגן והחלק הקנדי של נהר אוקנגן. האזור ידוע באקלים היבש והשמש שלו, בנופים היבשים (יחסית לקנדה) באגמים, ביקבים ובחוות חקלאיות.

למה מומלץ לשהות בעמק אוקנגן?

בגלל היקבים המופלאים והחוות המשפחתיות שפותחות שעריהן למבקרים ; בגלל אגם אוקנגן שמספק אין ספור פעילויות ימיות לכל המשפחה ; בגלל מזג האוויר המושלם, שמאפשר לשלב טיולים כמעט בכל עונות השנה לצד רחצה בחופי האגם, בגלל המסעדות המצוינות ומבשלות הבירה המקומיות.

שתי הערים האטרקטיביות ביותר לשהיה בעמק אוקנגן הן ורנון וקלונה.

קלונה נחשבת פופולארית יותר, היא עיר תיירותית קלאסית, עם מסעדות טובות, פארקים מטופחים ושפע אטרקציות, אבל אין בעיה לשהות גם בורנון (כ- 50 דקות נסיעה מקלונה), שכן חלק גדול מהאטרקציות באזור נמצאות ליד ורנון.

קלונה היא עיר תיירות נהדרת השוכנת על גדת אגם אוקנגן, ומציעה מגוון רחב של פעילויות בחיק הטבע כמו שייט וספורט ימי, סקי בחורף וטיולים רגליים, לצד סיורי יקבים וביקור בחוות המקומיות, המציעות קטיף עצמי ומגוון פעילויות לילדים.

IpxgCHRhNffii164lvDB2dFrvpNoFuKywxvnlpwm

5GMvFtKsdDuCbOUOBJaIG-LbyDy1JM8q-qCQjnRX

אם אתם מטיילים בלי ילדים, זה האזור המושלם לסיור יקבים ו/או סיור מבשלות בירה מקומיות.

מספיק לרשום בגוגל "what to do in kelowna" ותקבלו דרך Trip Advisor מספר אופציות לטיולים מודרכים ביקבים ובמבשלות בירה מקומיות.

אפשר כמובן גם לעשות את הסיורים לבד ולא חייבים בסיור מודרך.

n11RHKqpQszE0PNUAxgIDKIihVXhCQNndR62Xy5D

אם אתם מטיילים עם ילדים, עמק אוקנגן מציע שפע של אטרקציות לכל המשפחה.

אנחנו הגענו אחרי שבועיים של טיולים ברוקיז, בהם הלכנו מידי יום 7-10 ק"מ , והרגשנו שהילדים זקוקים לגיוון. לכן התמקדנו בשהות שלנו בעמק אוקנגן בפעילויות ואטרקציות לכל המשפחה ופחות בטיולי הליכה, אבל חשוב לדעת שיש שפע מסלולי הליכה מומלצים באזור, והנופים מאוד שונים מנופי הרוקיז.

היה לנו כל כך כיף בקלונה שהארכנו את השהיה בלילה נוסף, ואם היינו יכולים מבחינת לוחות הזמנים הייתי נשארת בעיירה אפילו שבוע.

07qufGERu5mLT6-Q_hrli_o9zZ3tQsCUlwpoa0Jt

מזג האוויר נהדר: בקיץ הטמפ נעות סביב 20-23 מעלות בבוקר, 28-30 מעלות בשיא החום ובערב סביב 18 מעלות.

היות ומזג האוויר יבש ללא לחות, גם בשעות החום זה מרגיש כמו אביב בישראל ואין בעיה לטייל. השעות החמות יחסית הן 14:00-17:00 בהן השתדלנו להתמקד בפעילות מים והשמש שוקעת רק ב 21:00 בקיץ, כך שיש המון זמן לפעילות במשך כל היום.

אגב, בחורף בימים הכי קרים הטמפ באזור מגיעה למינוס 10 מעלות ויורד שלג, אבל זה נחשב ממש "חמים", יחסית לקנדה, שבאזורים רבים בה הטמפ בחורף יכולה להגיע גם למינוס 40-50 מעלות!

לאחר שבועיים ברוקיז הדבר הראשון שבלט לנו בעמק אוקנגן זה הנופים היבשים, שמזכירים מעט את ישראל בקיץ. השדות הצהובים ממחישים עד כמה האזור דליל במשקעים ביחס לאזורים אחרים בקנדה, וזה מה שהופך אותו (כך מסתבר) לאידיאלי לגידולים חקלאיים רבים.

ואל דאגה, יש מספיק יערות ירוקים ואגמים - הנוף רחוק מלהיות "מדברי".

בעמק אוקנגן מגדלים את התפוחים והאפרסקים הטובים ביותר בקנדה (המקומיים יטענו שבכל העולם) ומגוון עצום של ירקות ופירות. הקנדיים מאוד גאים בתוצרת החקלאית המקומית ובכל מסעדה כמעט תמצאו הצהרה כי הם משתמשים רק בתוצרת מקומית.

בנסיעה בכבישי האזור רואים בכל כמה ק"מ דוכן לתוצרת חקלאית ושילוט המכוון לביקור בחוות המקומיות

UQ0HnlEV8UatteUcchML0C5RwI7awdA4HErdScEt

להלן הפעילויות שאנחנו עשינו באוקנגן, אבל בגלל שהאפשרויות לפעילות בעיר הן כמעט בלתי נגמרות, מומלץ בחום לבקר ביומכם הראשון במרכז המבקרים של קלונה ולאסוף חוברת פעילויות והמלצות לפעילויות שמתאימות לכם.

יום ראשון: פארק אתגרי לילדים, סיבוב בארים להורים ושוטטות במרכז המקסים של העיר.

ביום הראשון נסענו במיוחד לאתר Oyama Zipline שנמצא בין ורנון לקלונה. המקום מציע גם מסלול אומגות וגם מסלול אתגרי על העצים (מה שמכונה "מסלול קופים") לצערנו כשהגענו גילינו שבננו הצעיר קטן מידי למסלול הקופים (יש דרישת גובה מינימאלית של 1.40 מטר ודרישת משקל מינימאלית של 25 קילו) ונאלצנו לוותר, אבל המקום בהחלט מומלץ אם אתם מטיילים עם ילדים גדולים, או אם אתם עצמכם אוהבי אתגרים 😉.

יש גם מסלול קופים לקטנטנים בגילאי 3-10, כך שאם יש ילדים בכמה גילאים אפשר לפצל ביניהם (אנחנו רצינו לעשות פעילויות של כל המשפחה ביחד ולכן ויתרנו)

מחירים: 99$ קנדי למבוגר ו - 79$ לילדים עבור מסלול האומגות, 34$ לאדם עבור המסלול האתגרי על העצים או 20$ עבור מסלול המיועד לקטנטנים.

במקום ה Zipline בחרנו באטרקציה מאתגרת אחרת: Wibit Water Park. מדובר במסלול מתנפחים שממוקם עם האגם, הרבה יותר קשה לעבור אותו ממה שזה נראה, כי המסלול רטוב וחלקלק וכל רגע מחליקים למים וצריך להתאמץ כדי לטפס עליו בחזרה. באופן מפתיע הילדים עשו את זה בקלות והמבוגרים התקשו....

מחיר 28$ קנדי ליום שלם לכמה זמן שרוצים. אפשר לחזור למסלול כמה פעמים ביום.

Ui-FZGN9d7N-i5CLHK6wZ0H0J3xqxCozQlgZ0JoP

מכיוון שה Wibit Water Park ממוקם באמצע הפארק המרכזי של קלונה, וסמוך למרכז העיר, מומלץ להתחיל בבוקר בפעילות באזור, כשמתעייפים ללכת לטייל במעגן היאכטות הסמוך או לשלוח את הילדים לשחק במתקני הפארק המגוונים.

אחר כך אפשר ללכת לאכול צהריים באחת המסעדות המצוינות שבמרכז העיר או לבחון את מבשלות הבירה המקומיות.

sc9OtBxJt0inYpnteFqKHPhYfs3v6lxMrdTKA-Sv

תוכלו לחזור למתקנים מאוחר יותר במהלך היום אם תרצו או לבחור במגוון פעילויות מים שהאגם מציע. סקי מים, בננות, אופנועי מים, מצנחים וכו…

מרכז התיירות של קלונה נמצא לא רחוק מהחוף ומהפארק.

כדי להגיע לחניה הסמוכה לחוף ולפארק המים תרשמו בוויז Wibit Water Park, או לחילופין, כדי להגיע למרכז המבקרים הסמוך תרשמו בוויז Tourism Kelowna.

יום שני: ביקור בחווה חקלאית + פארק מים

ביום השני שלנו בעמק אוקנגן נסענו לאזור ורנון ושילבנו ביקור בחווה חקלאית מקומית לצד בילוי בפארק מים.

בעמק אוקנגן יש מגוון גדול של חוות חקלאיות שפותחות שעריהן למבקרים. אנחנו בחרנו לבקר בחווה המתויירת Davidson Orchard הסמוכה לעיירה ורנון. בחווה מרכז מבקרים גדול הכולל חיות משק, סיורים ברכבת הרתומה לטרקטור, מתקני משחקים לילדים וחנות גדולה המספקת בין השאר טעימות של פירות העונה, ריבות, ממרחים, מאפים וגבינות, כולן תוצרת החווה.

kAgwTXP7370VeHGr2XtDqlr_mMJQbPOuMcrAlgRq

zQqNZDQZfSFdW_Jc_quc87iOT3QWd53yrGH3b0Oi

למעט הסיור ברכבת שבתשלום (7$ למבוגר, 4$ לילד) והקטיף העצמי של פירות וירקות העונה (משלמים לפי משקל של מה שקטפתם) שאר הפעילויות ללא עלות.

המקום אמנם מאוד ממוסחר אבל בכל זאת מומלץ, ולו בשביל לפגוש פירות וירקות שאין להשיג באף מקום אחר בעולם (כמו דלועים במשקל 40 קילו ואבטיחים צהובים).

פארק המים Atlantis Water Slides

פארק מים ממוקם 5 ק"מ מהעיירה ורנון ויש בו מגוון מגלשות במהירויות שונות וגם אזור משחק יבש. הפארק לא שונה בהרבה מפארקים דומים בארץ, הוא מעט קטן יותר אבל גם התורים הרבה פחות ארוכים מבארץ.

העלות ממש נמוכה ביחס לפארקי מים בארץ, 14$ קנדי לילדים, 28$ למבוגרים, ואם מגיעים אחרי 14:30 גם מבוגרים משלמים 14$. הפארק פתוח בחודשי הקיץ מידי יום בשעות 10:00-18:00. אנחנו מאוד אהבנו.

יום שלישי: טיול אופניים בקניון מיירה וביקור ביקבים מקומיים.

אחד ממסלולי הטיול המפורסמים והפופולאריים ביותר באזור קלונה הוא מסלול בשם

Kettle Valley Railway ב- Myra Canyon.

מדובר במסלול באורך 12 ק"מ לכל כיוון שנסלל בין 1912-1914 כמסלול להעברת עדרי בקר. השביל מיוחד בכך שלאורכו יש 18 גשרים ושתי מנהרות. מומלץ לעשות את המסלול ברכיבה על אופניים אך אפשר גם בהליכה.

הטיול היה פשוט נפלא!

קניון Myra עוצר נשימה ובחלקים מסוימים מהמסלול נשקפת העיר קלונה במלוא הדרה כולל אגם אוקנגן.

הגשרים יפיפיים, חלקם ממוקמים בגובה של כ 80-70 מטרים מעל הקרקע, הרכיבה עליהם מאוד מרגשת ומוסיפה עניין למסלול ולכן בעיני עדיף לעשות את המסלול ברכיבה ולא בהליכה.

המסלול נגיש גם לנכים ואפשר לעשות אותו עם עגלות ילדים.

hrSjGM28b6xrc8P4AJA8SY0Jg65xh7F1ZXRl6NT-

D-t-dhuVcy9X5AvuFxTWJ_ofY-etTuwP9BkxBAgP

W0JTw7Uks0HeXIs4Ve8RRf2h0pASnEqKjRdvQSPV

סיבה נוספת למה מומלץ לבחור באופניים היא אורכו של המסלול. 24 ק"מ הלוך ושוב ברכיבה לקחו לנו כשעתיים, בעוד שבהליכה לא היינו יכולים לעשות את כל המסלול ביום אחד.

אגב המסלול ברובו מוצל, אנחנו עשינו אותו בצהריים בטמפ של 28 מעלות צלזיוס וממש לא היה לנו חם.

אופניים שוכרים ב - Myra Canyon Bike Rental בעלות של 40$ קנדי לזוג אופניים למבוגר ו- 30$ לילד.

כדי להגיע למסלול פשוט תרשמו בוויז

Myra Canyon Bike Rental, גם אם אתם לא רוצים לשכור אופניים, זו הנקודה ממנה יוצאים לטיול.

בדרך ל - Myra Canyon עברנו באחד ממסלולי היקבים המפורסמים של האזור. כל הדרך לפארק מלאה בכרמים ביקבים ובמטעי תפוחים ואפרסקים. כך שבדרך חזרה מהטיול פשוט נכנסנו לפי השילוט ועברנו מיקב ליקב.

בחלק מהיקבים מקבלים טעימת יינות חינם ובאחרים תדרשו לשלם 5$ בעבור הטעימות, בכל מקרה זה שווה!

GEGMRBJcQojW_-IQtGloe6C8Y_qBvR9ZTTKoiR0X

פירוט מסלול היקבים, אחד ממספר מסלולי יקבים מומלצים באזור, מידע עליהם ניתן למצוא במרכז המבקרים של קלונה.

xy_anU-svxAmuclvRbkEsjbMYomHsTowBKsdHoIz

Ngx0YmhtWCe98ivoCNdqiRqbpLpVzszgkfoOKviA

עד עכשיו הקפדתי בבלוג שלי לא להמליץ על מסעדות ועל מקומות לינה, כי בעיני אלו מאוד מושפעים מטעם אישי, אבל בקלונה החלטתי לחרוג ממנהגי, בגלל האירוח הבאמת נפלא שקיבלנו והמסעדה הטובה ביותר שאכלנו בה במהלך הטיול שלנו בקנדה וארה"ב.

לינה הזמנו דרך Air BNB בבית של טריש ובריאן.

מדובר ביחידה דיור עם כניסה נפרדת וחצר, חדר שינה אחד סלון גדול ומטבח. היחידה ממוקמת באחת השכונות החדשות והטרנדיות של קלונה. המקום נקי ומצוחצח, מאובזר היטב כולל אקס בוקס, כבלים וציוד מטבח מלא. בסלון 2 ספות ומזרן מתנפח - שפע מקום להשכיב 3 ואפילו 4 ילדים. הסביבה מאוד נעימה והמארחים פשוט מקסימים - נענו לכל שאלה ובקשה באופן מיידי.

מאוד נהננו מהשהות שם.

אגב אם עדיין אין לכם חשבון Air BNB מוזמנים להכנס בלינק הזה ותקבלו הנחה להזמנה ראשונה דרכי, היות ואני כבר לקוחת VIP שלהם, בזכות כל ההזמנות שעשינו במהלך הטיול.

מסעדה מאוד מומלצת בקלונה לחובבי הבשר היא מסעדת Joe's Kelowna, מסעדת סטייקים נפלאה שכל מה שהזמנו בה היה מצוין, כולל המנות הראשונות, הקינוחים וכמובן הבשר שהיה מושלם.

ויסלר Whistler וסקוואמיש Squamish

העיירות ויסלר וסקוואמיש הן שתי עיירות הסמוכות זו לזו במרחק 50 ק"מ האחת מהשניה, ונמצאות על הדרך בין הרי הרוקי לונקובר, וויסלר נמצאת במרחק של 120 ק"מ מונקובר וסקאוומיש נמצאת באמצע הדרך בין ויסלר לונקובר.

ויסלר נחשבת לבירת האקסטרים של קנדה. כך שאם אינכם חובבי ספורט אתגרי - אין לכם מה לחפש פה.

כלומר - מן הסתם, כמו בכל קנדה גם פה יש אגמים, מפלים, הרים ומסלולי טיול נהדרים, אבל ייחודן של העיירות ויסלר וסקוואמיש הן במגוון פעילויות הספורט האתגרי שהן מציעות כגון סקי בחורף, מזחלות שלג, מסלולי רכיבה לאופני שטח, טיפוס הרים, סנפלינג, פאמפ טרק, אומגות, קפיצות בנג'י, טיולי ג'יפים, טיולי RZD ורנג'רים, ספארי דובים, רפטינג, קיאקים ועוד מגוון רחב של פעילויות אקסטרים. אפשר אפילו לשכור פה טיסה במסוק פרטי לסיור מעל הרי הרוקיז.

אם אין בכוונתכם לעסוק בפעילויות האלו, תחסכו את הכסף ותסעו לטייל במקום אחר, כי השהיה בויסלר יקרה יחסית ולא חסרים מקומות יפים וזולים יותר בקנדה לטייל בהם.

מידע לחובבי הרכיבה:

בחורף אתר הסקי של ויסלר נחשב לאחד מעשרת אתרי הסקי הטובים בעולם.

בקיץ האתר הופך לאתר לרכיבת אופני שטח מהטובים בעולם, חלק קטן מהגונדולות מופעלות בקיץ ומובילות למסלולי רכיבה בשתי פסגות: פסגת הר ויסלר ופסגת הר בלקומב.

מסלולי הרכיבה מסומנים, כמו בסקי, לפי רמות קושי: מסלולים ירוקים, כחולים, אדומים ושחורים.

בויסלר ניתן למצוא מגוון רחב של מסלולי רכיבה, מרכיבת אינדורו, סינגלים ברמות שונות, רכיבת Downhill ומגוון פארקי אופניים (פאמפטרק).

בסקוואמיש מסלולי הרכיבה הם בעיקר מסלולי רכיבת סינגלים בתוך היער.

לחובבי האקסטרים באופן כללי:

ויסלר יקרה מאוד והפיתויים בה קורצים מכל פינה. למוגבלי התקציב מומלץ ללון בסקוואמיש, שם הלינה זולה יותר וגם מחירי השכרת אופניים ועלויות האטרקציות זולים משמעותית לעומת ויסלר. בכל מקרה מומלץ בחום ולקפוץ לבקר גם בויסלר. כי היא באמת עיירה נהדרת.

אנחנו העברנו ארבעה לילות בסקוואמיש בקמפינג + 2 לילות במלון בויסלר אבל את רוב הפעילות שלנו עשינו דווקא בויסלר. אין בעיה לנסוע ולחזור באותו יום (50 דקות נסיעה מסקוומיש לויסלר).

קחו בחשבון שאם אתם חובבי אקסטרים כמונו, הפיתויים פה גדולים, המחירים גבוהים, וקשה להגיד לא כשכל כך הרבה אטרקציות ייחודיות מקיפות אתכם.

ההמלצה שלי - להתחיל את הביקור שלכם במרכז המבקרים של סקאוומיש או של ויסלר, לאסוף ברושורים ולקבל מידע על חבילות שמשלבות מספר אטרקציות, לקחת לחדר, לחשוב על זה לעומק ולחזור מאוחר לעשות הזמנות.

בלא מעט מהאטרקציות הזמנה דרך האינטרנט זולה יותר ויש גם קופונים ב - Trip Advisor.

אנחנו סיימנו את השבוע בסקאוומיש + ויסלר עם הוצאה של 1,500$ למשפחה על אטרקציות (5 נפשות), לא כולל לינה ואוכל. זה היה אחד השבועות היקרים ביותר בטיול שלנו, אבל גם בין המהנים ביותר :-)

מחירים לדוגמא (בדולר קנדי):

  1. השכרת אופני שטח רגילות 20-40$ לחצי יום, 50-60$ ליום מלא.

  2. השכרת אופניים מקצועיות לירידה במסלולי Downhill - המחיר 200$ ליום להשכרת אופניים מקצועיות + פס לגונדולה כדי להיכנס למסלולים (לא יתנו לכם לעלות עם אופני השטח רגילות לגונדולה).

  3. מסלול אומגות Zipline וגשרי חבלים מתחיל ב- 99$ (יכול להגיע גם ל 180$ למסלולים הארוכים ביותר)

  4. השכרת RZD לשעתיים 350$ לרכב (4 נוסעים)

  5. ספארי דובים באורך של כארבע שעות 140$ לאדם

  6. מסלול דואטלון בפארק האולימפי, הכולל ירי במטווח האולימפי - 55$ לאדם

סקוואמיש יום ראשון:

רכיבה באזור Alice Lake Provincial Park.

באזור יש מספר מסלולי רכיבה כמו גם מסלולי הליכה המתאימים לכל הרמות.

המסלולים עוברים בתוך היער.

כמי שאין לה שום ניסיון ברכיבת שטח, המסלול היה מאתגר מאוד עבורי אבל מהנה בטירוף. לא מצריך ניסיון קודם אבל בהחלט שליטה גבוהה באופניים וכושר גופני גבוה.

אם אין לכם את שני אלו, עדיף לוותר על רכיבה ולעשות את המסלול בהליכה.

wf7SI9aIQzORFpCRMJOXjtnub6BkCPpbuB7hKGZX

את האופניים שכרנו ב - Mountain fun basecamp שיש בו גם אתר קמפינג (לא מאוד מומלץ בגלל קרבתו לכביש) וגם השכרת אופניים. יתרונו בכך שהוא צמוד ל- Alice Lake Provincial Park, ואפשר לצאת למסלולים באזור ברכיבה הישר מנקודת ההשכרה בלי צורך להסיע את האופניים לאזור אחר. כך שאם אתם רוצים להשכיר אופניים ליום אחד זה מאוד נוח לשכור אצלם ולטייל באזור, כפי שאתאר מיד - יש גם מסלולי הליכה נחמדים מאוד בפארק הזה.

מחירי ההשכרה לאופני מבוגרים נעים בין 40-50$ לחצי יום ובין 50-80$ ליום מלא (ככל שהאופניים יותר מקצועיות המחיר יקר יותר). אופני ילדים ליום שלם כ - 20$ במחיר השכרת האופניים מקבלים גם קסדות, כפפות ומגיני ברכיים ומרפקים.

סקוואמיש יום שני:

מפלי Shannon ומסלול "ארבעת האגמים" ב - Alice Lake Provintial Park

מפלי שאנון נחשבים למפלים השלישיים בגובהם בקנדה באורך 335 מטרים. המפלים נמצאים על הכביש בין סקוואמיש לוויסלר ומגיעים אליהם מחניון Shannon Falls Park.

המפל עצמו נמצא במרחק הליכה ממש קצרצר מהחניון, ובנוסף יש באזור מספר מסלולי טיול הנעים בין 2-10 ק"מ.

_b6GjBv3i8daZigJR2YpxGdRABqwva5etGhOuDgO

סמוך לחניון של המפל נמצאת הגונדולה המפורסמת Sea to Sky שמופיעה בהרבה המלצות לטיולים באזור ונקובר. למרבה הצער כשהגענו לאזור הגונדולה הייתה סגורה לאחר אירוע ונדליזם בו מישהו חתך את הקרונות, כך שחלק ממסלולי הטיול היו סגורים, אך יש באזור מספר מסלולי טיול מומלצים, כולל מסלול הליכה בשם Sea to Sky באורך 7.5 ק"מ עם טיפוס של 800 מטרים.

החבר'ה שלנו החליטו שזה גדול עליהם, אחרי הרכיבה של אתמול, ולכן הסתפקנו בהליכה הקצרצרה למפל וחזרנו משם ל - Alice Lake Provincial Park, בו רכבנו אתמול. הפארק נמצא במרחק של 16 ק"מ ממפלי שאנון.

בחרנו במסלול קל יחסית, שנקרא Four Lakes Trail, ששמו מעיד על תוכנו - המסלול עובר בין 4 אגמים:

Alice Lake, Fawn Lake, Edith Lake, Stump Lake. אורך המסלול כ - 6 ק"מ, הוא עובר בתוך יער יפיפה שעציו הגבוהים מכוסים שכבת טחב ירקרקה. אפשר לקצר את המסלול ולא ללכת את כל הדרך, המסלול מאוד ברור ומשולט היטב ולמעט עליה קטנה בתחילתו - רובו מישורי.

17wCoD37PtOupXBnjK0npg1ev-98asAsqYSIdXHh

6cdmGVnxFUtckt-l-EReY4v7iX3sabTJ9E75X4Et

תחילת המסלול בחניון Alice Lake Provincial Park.

באותו חניון יש גם חוף רחצה חביב למדי עם חול, מדשאות ושולחנות פיקניק. המים באגם אליס ממש לא קרים, הזכירו לנו את מימי הכנרת.

זה מקום נהדר לסיים בו יום טיול או רכיבה, אם נשאר לכם זמן, להתרענן במימי האגם או לערוך פיקניק.

wDBlP-csMU0gkr9gQL4qQdbGN8ZG6jokLicR5u0x

אגב, סמוך לאגם בפארק הלאומי Alice Lake יש אתר קמפינג שנראה נפלא. הצטערנו שלא ידענו עליו קודם וכשבדקנו המקום כבר היה מלא.

אם מסתדר לכם להזמין בו לינה זה אתר מומלץ בחום. הזמנות אפשר לעשות פה.

אתר קמפינג נהדר נוסף בסקוואמיש הוא Paradise Valley בו שהינו לילה אחד, כי גם הוא היה fully booked, וממש הצטערנו שלא יכולנו להשאר יותר. המקום מטופח ומתאים במיוחד למשפחות, יש בו פינת משחקים חביבה ופעילויות לילדים בסופי שבוע.

זה אתר קמפינג פרטי, בניגוד לאתרי קמפינג אחרים ששהינו בהם בקנדה, ולכן ההזמנות אליו נעשות באתר נפרד, בעוד שלכל אתרי הקמפינג שנמצאים בפארקים הלאומיים בבריטיש קולומביה עושים הזמנות באתר מרכזי אחד - האתר הזה.

בסיום היום השני בחרנו באטרקציה הצמודה למרכז המבקרים של סקאוומיש - Rope Runner Park.

מדובר בפארק חבלים די מוטרף, שמיועד לחובבי אקסטרים, חובבי גבהים וחובבי אתגרים פיזיים.

הפארק מזכיר במידה מסוימת את אתגר הנינג'ה, אבל הרבה (הרבה!) יותר גבוה ומבחינה גופנית מצריך קצת פחות כושר מאתגר הנינג'ה ולכן הוא מתאים לכולם. נהננו בטירוף!

H6EX5t6URqGABHH2Un7fQ0OE-cVZ77dHqEIDeatF

ZtidkoI-qHx1T9TvqVJkhED15vaU3jq7lDyaLmfm

יש מגבלת גובה, היות ונדרש גובה מינימום כדי לחבר את הכבלים שמאבטחים את מי שמטפס. כך שילדים מתחת 1.40 מטר יכולים לעלות רק בליווי מבוגר או נער מעל 1.50 מטר. למזלנו הפעם נתנו לבן הקטן לטפס, בליווי אחיו הגדול, כך שנמנעה האכזבה שהייתה מנת חלקנו ב -Zipline בקלונה.

יש שלוש רמות מסלולים, ירוק, כחול ושחור, בהתאם לדרגות הקושי השונות, והתשלום נע בין 20-35$ לשעתיים טיפוס (משתנה בהתאם לגילאי המטפסים).

במשך השבוע האתר פתוח בין 10:00-15:00 ובסופי שבוע הוא פתוח עד 19:00.

מומלץ להזמין מקום בהזמנה Online באתר, כי יש מגבלה לכמות המטפסים בכל שעה. בהזמנה באתר אתם יכולים לקבל הנחה של 5$ אם תכניסו את הקוד fun_5.

ויסלר

העיירה ויסלר נחשבת אחד המקומות הטובים בעולם לספורט אתגרי. אתר הסקי וויסלר מדורג בין 10 האתרים הטובים בעולם ובקיץ מסלולי הסקי הופכים לפארק רכיבה Downhill המדורג אף הוא מהטובים בעולם. האווירה בכפר היא אווירת חופש וספורט מהפנטת.

מהרגע הראשון מרגישים את זה, במאות רוכבי האופניים שמקיפים אתכם , בפארקי Pump Track ורולר בליידס בכל פינה, מסעדות, פאבים, חנויות לציוד טיולים ורכיבה (שמן הסתם בקיץ הופכות לחנויות לציוד סקי).

VssuHX0EYunw6GSvjpr7uZepG7VKDyygLf6J8GfH

MlbqNiWYs8eFF-D5-t-IXFGWTHdILWSwpiZOS2-I

בכל פינה שתפנו בויסלר יש משהו מעניין אחר. אטרקציה תיירותית, הופעת רחוב או שוק איכרים תוסס. הוויב של ויסלר מטורף, מי שעושה סקי מכיר את האווירה הזו מחופשות סקי. בויסלר הצליחו לשמר את האווירה הנהדרת הזו 365 ימים בשנה.

להלן הפעילויות שעשינו בויסלר :

רכיבה על אופני שטח לכל המשפחה ב –​ Lost Lake

אזור המומלץ לרכיבת סינגלים, הרבה גשרים, פניות וסיבובים חדים אבל המסלולים מוגדרים ירוקים וכחולים, ברמת קושי נמוכה יחסית. מאוד מזכיר את הרכיבה שעשינו בסקוואמיש, לא נדרש ניסיון מוקדם ברכיבת שטח, אך נדרשת מיומנות אופניים גבוהה וכושר גופני טוב.

את האופניים השכרנו ל - 24 שעות ב - 50$ לזוג, כך ששילבנו באותו יום רכיבת שטח עם מספר פארקי קפיצות פאמפטרק.

rJs-Ffpc5sBt2kluBllkGRPFmgrYLvONfrxZfZ-8

מסלול אומגות Zipline

המסלול משלב מספר אומגות עם הליכה על גשרים וטיפוס על עצים ביער. ישנן מספר רמות, כולל אומגה ארוכה באורך ק"מ וחצי. מומלץ בחום.

הפעם לשמחתנו אפשרו לילד הצעיר להשתתף בפעילות, בליווי מבוגר.

טיול באזור פסגות Whistler Blackcomb וגונדולת Pick 2 Pick

ויסלר ובלאקומב הם שני אתרי סקי המחוברים

ביניהם בגונדולה המכונה Pick 2 Pick.

גונדולה זו נחשבת לאטרקציה בפני עצמה, שכן היא נחשבת לגונדולה הארוכה בעולם, לגבוהה בעולם וליפה בעולם. יש אפילו סיורים בחינם היוצאים באזור הגונדולה המסבירים על המבנה ההנדסי הייחודי שלה.

בקיץ הפסגות מציעות מסלולי טיול מגוונים כמו גם מסלולי רכיבה לכל הרמות.

מומלץ לחכות ליום בהיר כדי לעלות לפסגות ההרים, ל מנת ליהנות מהנוף הבאמת משגע.

יש 2 אופציות לערוך את הטיול: לעלות על גונדולה שיוצאת מהווילאז׳ המרכזי ל -Whistler mountain או לעלות על הגונדולה שעולה ל - Blackcomb mountain שיוצאת מהווילאז׳ העליון.

בכל מקרה מומלץ לעלות בגונדולה אחת, לעשות טיול בפסגה הראשונה, לחצות לפסגה השניה דרך גונדולת Pick 2 Pick, לערוך טיול קצר בפסגה השניה ולרדת חזרה למטה עם הגונדולה השניה. פחות חשוב מאיפה עולים ומאיפה יורדים.

בפסגת ההר Blackcomb יש מגוון מסלולי טיולים לא ארוכים שתוכלו לבחור ביניהם.

בפסגת הר ויסלר יש גם כמה מסלולים ובכל מקרה מומלץ לקחת את ה- chairlift שעליו רשום: Top of the world summit המוביל לגשר מרהיב ולנוף שבאמת מרגיש כמו פסגת העולם.

3Z0POLuC5YQWxTqJ-lCr0IdGg1jaOqZLF09K7ZRJ

JmB92BZU40QhhkySVmTs_JNqVRYo_wM1nn8LnizZ

אגב בפסגת ההר ונקובר צילמתי את השלט הזה של 3 דברים שחייבים לעשות על ההר:

1. לנסוע בגונדולה Pick 2 Pick

2. לרכב או לטייל באחד ממסלולי הטיולים של Blackcomb Mountain

3. לקחת את ה - chairlift ל- Top of the world summit

ואלו התמונות ממסלול הטיול שערכנו בפסגת Blackcomb mountain.

עלות יומית לעליה ושימוש בגונדולות 69$ . אם מזמינים 3 ימים מראש או יותר דרך האתר ניתן לחסוך 5$ לכרטיס.

הגונדולות משמשות גם למסלולי רכיבה Downhill. במקרה כזה העלות היומית היא 80$ ואם תרצו לשכור אופניים המחיר להשכרה + פס לגונדולה יעמוד על כ - 200$ ליום.

Valley Lumina

חווית מולטימדיה אור קולית, שמתקיימת ביער ליד ויסלר.

מדובר בפעילות חוויתית ביער בלילה, תחת סיפור מסגרת של שני מטיילים שנעלמו והמשתתפים צריכים לאתר אותם באמצעות רמזים.

המסלול, שאורכו 1.5 ק"מ, מרוצף עששיות ואפקטים של הולוגרמות ומוליטמדיה.

מתאים כמעט לכל הגילאים (לקטנטנים עלול להיות טיפה מפחיד), עשינו עם בני 9,11,14 וכולנו מאוד נהננו.

(רוב המבקרים במקום מבוגרים לא ילדים)

מחירים 25$ קנדי למבוגרים, 20$ לילדים.

אפשר לרכוש כרטיסים דרך האתר או במרכז המבקרים של ויסלר

XZp0rsrZhaUaUTmkehnn78VjJVmlYW5fPsVLmbQv

VSLICl0gbfPUpmyX65chnLdhPiiCSHsKvFroxx9N

אני ממליצה שתשאירו לכם גם זמן להסתובב בעיירה כי היא פשוט מקסימה.

אגב, לאחר השתתפותנו בפעילות שלחו לנו קוד של 10% הנחה למגוון פעילויות בויסלר, כולל Valley Lumina ופעילויות נוספות.

לשימוש בקוד ההנחה יש להזמין את הפעילויות דרך האתר הזה ולרשום 10LUMINA. 

מויסלר המשכנו ליעד האחרון שלנו בטיול - ונקובר, ועל כך בחלקו הבא של סיכום הטיול שלנו.

*****

הטיול שלנו נערך בחודשים אוגוסט - ספטמבר 2019 במשך 7 שבועות.

פירוט המסלול: סיאטל - ילוסטון - פארק Glaciar (בצד האמריקאי) - פארק ווטרטון - קלגרי - באנף - ג'ספר - ויסלר - ונקובר - האי ונקובר - סיאטל

אתם נמצאים בחלק בחלק החמישי של תיאור המסלול - בין הרוקיז לונקובר, דרך העיירות קלונה, וויסלר וסקוואמיש.

לחלקים נוספים בבלוג:

חלק ראשון תכנון הטיול - איך לתכנן את הטיול, טיפים לבניית תקציב ולתכנון המסלול.

חלק שני - צפון מערב ארה"ב, בדרך לפארק ילוסטון: סיאטל, קור ד'אלן ומיזולה.

חלק שלישי - צפון מערב ארה"ב, פארק ילוסטון ופארק גליישר

חלק רביעי - הרוקיז הקנדיים: קלגרי והפארקים: באנף, יוהו וג'ספר

חלק שישי ונקובר והאי ונקובר