נפרדנו מהיבשת שהיא האי הגדול. בטיסת ג'טסטאר ממלבורן להובארט.

במלבורן יש אוטובוס שאוסף במספר תחנות אל שדה התעופה skaybus . אנחנו עלינו עליו בשכונת סנט קילדה. כ 40 דקות נסיעה. התשלום רק בכרטיס ויזה אצל הנהג.

בטיסות הפנים יש להגיע שעתיים לפני הטיסה. אני אוהבת להיות בזמן. אז מקדימים מעט. אי אפשר לעשות צ'ק אין מוקדם. חיכינו על כוס משקה עד שהתחנות נפתחו. הטיסה קצרה כשעה ואנחנו בהובארט.

את הרכב הזמנו ב apex.

שאטל מעביר לתחנת האיסוף הנמצאת במגרש החנייה של השדה. לכל שאר החברות דוכן בטרמינל.

ויצאנו לדרך.

אנחנו בהובארט ישנים בחיבורים אצל פיטר וג'אנט.

הם גרים בהובארט צפון.

קיבלנו חדר נהדר עם מקלחת ושרותים. פינת ישיבה. ובעיקר התקבלנו בחום ואהבה.

הם עברו להובארט לבית הזה לפני שנתיים. מטפחים גינה. שניהם פנסיונרים. גאנט צחקנית, ישירה, נעימה וזורמת. פיטר נראה בהתחלה מאוד רציני. הוא אכן איש רציני עם הרבה ידע ,בעל חוש הומור ומאוד חביב.

באתר של חיבורים הם כתבו שאין ארוחות ערב. 7 דקות מביתם עובר רחוב אליזבת שסופו במרכז הובארט והוא מלא במסעדות. יצאנו בערב לאכול וכשחזרנו ישבנו לשיחת הכרות. הם אוהבים מאוד לטייל שיתפנו כל אחד בטיוליו. ספרנו על אל רום ועל חיי הקיבוץ.

יום חמישי ה21.12.18

ארוחת בוקר משותפת. גאנט הציעה שנכבס. וקבענו שבערב נעשה כביסה.

גשם זלעפות....במקום לסוע לטיול במאונט פילד. נסענו דרומה למערת הנטיפים. דודי חובב מערות נטיפים ובכל מקום שמגיעים מחפשים מערות.

הדרך יפיפיה, הרבה מטעי תפוחים, כרמים, יקבים, נחלים ונהרות. הכבישים צרים ומפותלים ובעיקר יפיפיים.

עוברים דרך דובר. ומגיעים למערת הייסטינגס hastings. את הכרטיסים קונים במרכז המבקרים משם נסיעה של כימש דקות והליכה למקום המפגש על גשרי עץ בתוך יער גשם. של כ 5 דקות. ונכנסים לעולם קסום של נטיפים וזקיפים. המערה פעילה ויפיפיה. סיור של כ 45 דקות. מסלול מאוד מסודר. יש מדרגות . ומותר לצלם . יופי של מערה.

הכרטיסים כוללים גם כניסה למה שהם קוראים מעיינות חמים. זו בריכת שחיה עם מים נעימים. בחיק הטבע עם מקום מסודר לפיקניק. ומסלול טיול על גשרים. 

אבל לנו אין זמן לפיקניק. 

השמש זרחה והחלטנו שממשיכים לדרך ונוסעים למאונט פילד. בדרך ראינו גזעי עצים צבועים והחלטנו לבדוק לאן מוליכים.

Tahune Airwalk בתוך שמורת טבע נהר, יערות גשם וגשרים תלויים בגובה אדיר. מסלולי הליכה של כשעתיים וחצי על הגשרים, מתחת לגשרים ושיא האתגר עבורי הגשר המתנדנד על הנהר. 

תענוג.

זה פארק הגשרים הרביעי שלנו באוסטרליה .כל אחד שונה מהשני. ההליכה בין הצמרות, השרכים הגזעים הגבוהים מרחיבים את הלב.

משם חזרנו להובארט לגאנט ופיטר הכל כך נחמדים .

כביסה, ארוחת ערב באיטלקית capital המצוינת שברחוב אליזבט בצפון.

ושיחה עד אמצע הלילה על תהליכים גלובליים והתמודדות עפ פליטים ופערים חברתיים. ועוד מידע על החיים בישראל.

יום שישי 21.12.18

גאנט ופיטר הסיעו אותנו למרכז העיר. כי יש שם לדבריהם קושי במקומות חנייה. ולהם היו סידורים.

ירדנו בשוק סלמנקה שהחל להתעורר. הובארט היא העיר השנייה שהוקמה באוסטרליה. הראשונה סידני.

העיר משמרת מבנים עתיקים.

בשוק סלמנקה הרבה מאוד גלריות, מסעדות, הככר המרכזית בנויה על מצוק והיא מרשימה. המשכנו לגן ששמש בעבר כבית קברות. בנו קירות בטון נמוכים, עליהם הציבו את המצבות. מאוד מרשים יד הזכרון. בתוך הגן. הסתובבנו ברחובות הובארט על ביניניה העתיקים. חזרנו באוטובוס המקומי לרכב שלנו ויצאנו צפונה לכיוון סוונסי כאן אנחנו ישנים היום ב bnb. דרך טזמנית בין שדות, יערות ומפרצים.עצרנו במפרץ וירדנו לראות מהן הקשתות...

עברנו את סוונסי ונסענו לטיול בקולז ביי coles bay ובעיקר טיול תצפית אל wineglass bay outlook.

מלא כרמים וייקבים. בdevilvinery תצפית אדירה על המפרצים והכרמים.

בהמשך הדרך בצידי הכביש ראיתי את קיפוד הנמלים האוסטרלי מהלך. הוא שייך למשפחת הברווזיים והביבים. התהלך, נבהל, התכדרר, והמשיך בדרכו.

צריך דמיון לראות את המפרץ כגביע יין. אך ההתפעמות מהנוף מחדדת את הדמיון. הדרך עוברת בין סלעי גרניט אדומים בצורות שרק הטבע יכול לייצר. הליכה של עלייה וירידה כשעה וחצי. השמים היו אפורים וצבעו את המים באפור ולא בכחול כמצופה…

מומלץ ביותר.