עוד אחד מסימני היציאה ממשבר הקורונה הגיע, כאשר הרשויות במדינת יוטה הודיעו על פתיחה, כרגע חלקית, של קניון ברייס, אחד מאתרי הטבע המוכרים בארה”ב.

הפארק הלאומי קניון ברייס ממוקם בדרום יוטה והוא נחשב לאחד משמורות הטבע החשובות והפופולריות ביותר בארה”ב. הפארק מפורסם בזכות ה”אמפיתאטרון הטבעי” שלו, שבו שולטים צבעי כתום עזים ועמודי אבן מיוחדים, בני מיליוני שנים. הדרך החוצה את הפארק מספקת גישה להמון מקומות מיוחדים ונוף יוצא מגדר הרגיל. המבקרים בקניון לנים בדרך כלל בקמפינג בפסגת הקניון או בתוך הקניון עצמו. בקניון ברייס ומחוצה לו ישנם בתי מלון ובתי הארחה רבים.

הרשויות במדינת יוטה הודיעו על פתיחה ראשונית של הפארק למבקרים, החל מיום רביעי ה-6 במאי. על פי הודעת הרשויות, ביום זה יפתח הכביש הראשי העובר בתחום הפארק ובו כל נקודות התצפית אל Rainbow Point. כמו כן, ייפתחו שבילי הטיול בתוך מתחם האמפיתיאטרון. עם זאת, בשלב זה יישארו סגורים כל המבנים והמתחמים הסגורים, אתרי הקמפינג ומספר אתרים נוספים בשמורה.

“בריאותם של העובדים והמבקרים בשמורה נותרו בראש סדר העדיפויות שלנו”, נאמר בהודעה הרשמית של הנהלת השמורה. “אנו נבחן היטב את כל הצעדים שלנו ונתקדם באיטיות” הוסיפו.

הדרך היפה המקיפה את קניון ברייס רצופה נקודות תצפית מרשימות: נקודת ברייס Bryce Point, נקודת השקיעה Sunset Point, נקודת הזריחה Sunrise Point ונקודת ההשראה Inspiration Point.

בתקופות שגרה, ניתן לבקר בקניון ברייס לאורך כל עונות השנה אולם כדאי לקחת בחשבון שמזג האוויר בשמורה קר מאוד בחורף. יחד עם זאת, אם תבקרו בחורף, תוכלו ליהנות מהשילוב הייחודי של צבעי הכתום והשלג הלבן.

למידע המלא על פתיחת הפארק, היכנסו לאתר הרשמי.