משרד הבריאות הודיע אמש (15/9) כי המדינות קרואטיה והונגריה, עוברות לרשימת המדינות האדומות. המשמעות היא שכל מי שיחזור בעוד 4 ימים מיעדים אלו, יהיה מחויב בבידוד של 14 יום

השמיים אמנם נפתחו בצורה חלקית וישראלים רבים טסו בשבועות האחרונים לשלושת המדינות "המותרות" על פי הנחיות משרד הבריאות: יוון קרואטיה ובולגריה, ללא צורך בבידוד בשובם. בנוסף, יכלו ישראלים ששבו ממדינות "ירוקות" דוגמת בריטניה, הונגריה, צרפת וגרמניה, להיכנס לישראל ללא צורך בבידוד.

אולם, אתמול עידכן משרד הבריאות, כי בשל מצב התחלואה הגוברת בכמה ממדינות אירופה, שתיים מהמדינות עוברות ממצב "ירוק" למצב "אדום", המחייב בידוד עם החזרה לישראל. שתי המדינות הן קרואטיה והונגריה. הונגריה אמנם לא איפשרה לאזרחים ישראלים להיכנס לשטחה, אך בעלי דרכון זר יכלו עדיין לטוס ולחזור מהמדינה, ללא צורך בבידוד עם שובם. קרואטיה לעומת זאת, הפכה ליעד המוביל עבור ישראלים בשבועות האחרונים, ורבים טסו לנפוש בדוברובניק וזאגרב. כעת, שונה הסטטוס של שתי המדינות הנ"ל, ועל פי הנחיית משרד הבריאות, הן בסטטוס מדינות "אדומות". המשמעות היא שיש לישראלים כעת 4 ימים לשוב מהמדינות הנ"ל, ללא צורך בחובת בידוד. לאחר תקופת זמן זו, יחויב כל מי שחוזר מהונגריה וקרואטיה, להיכנס לבידוד של 14 יום. ומה לגבי בולגריה? שמועות טוענות כי הבאה בתור להפוך ממדינה "ירוקה" למדינה "אדומה".

יוון, שרק בשבוע שעבר התירה לישראלים לטוס ליעדים שונים במדינה ללא הגבלה, הודיעה היום (15/9) כי היא מגבילה את מספר הישראלים שיוכלו מעתה להיכנס לשטחה - ל-5,000 ישראלים בשבוע.

במהלך הסגר, כך עידכן מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופ' חזי לוי, יוכלו טיסות יוצאות וחוזרות לנחות בנתב"ג והנוסעים יופנו לבידוד לפי המדינה ממנה שבו. אולם, לא יאושרו טיסות חדשות ולא ימכרו כרטיסי טיסה נוספים.

למידע נוסף ועדכונים שוטפים, היכנסו לאתר משרד הבריאות >>