(מי שרוצה לקרוא את הבלוג בתצורת פייסבוק (יותר תמונות ופוסט נפרד לכל יום), ניתן לעשות זאת כאן:
https://www.facebook.com/groups/kosherfamilytrip)

בשבועיים הקרובים אנחנו נשהה באיזור סיאטל, וושינגטון. מירי טסה מטעם העבודה לשבוע עבודה ואני מצטרף אליה רק עם איתן בן השנה ושלושה חודשים. אם כבר טסים, אז צריך להכיר את הסביבה ולטייל מעט, לכן החלטנו לטוס לסיאטל מספר ימים מוקדם יותר ולחזור לארץ מספר ימים מאוחר יותר.
מאחר ולשבת במלון זה לא הבילוי שאני מתכנן, התכנית היא לערוך היכרות עם הסביבה בימים הראשונים (רביעי-שבת), איתן ואני נטייל לבד בשבוע  שמירי עובדת (ראשון-שישי), ושלושתינו נטייל ביחד בימים האחרונים (ראשון-שני).
החלוקה הזו תקפה גם לגבי מקומות לינה ורכב:
בחלק הראשון אנו שוהים במלון בסמוך לקהילה היהודית בבלוויו, ומתניידים עם רכב ששכרנו מ-Alamo דרך אופרן ששיתוף הפעולה בינם ובין נטע דגני העניק לנו 10% הנחה.
בחלק השני נשהה במלון מרוחק יותר, ונתנייד עם רכב שהוזמן מחברת Hertz.
בחלק השלישי נשהה בדירת Airbnb, ונתנייד עם רכב ששכרנו מחברת Hertz.
כרגיל, הזמנו בארץ סים אמריקני מחברת Globusim ובחרנו בחבילה בסיסית שנותנת GB6 גלישה ושיחות פנימיות ולישראל ללא הגבלה בעלות של $35 ל-30 יום לסים. הזמנו דרך נטע דגני וקיבלנו 10% הנחה.


וושינגטון

יום 1 - יום רביעי, 8 ביוני 2022
בסביבות 1:30 שעון ישראל, יצאנו בטיסת אל על ישירה ללוס אנג'לס, ומשם המשכנו בקונקשן לסיאטל עם Alaska Airlines.
חוויית הטיסה מישראל היתה מצויינת והדיילים היו נחמדים מאוד.
פרס נובל מגיע למי שהמציא את הכרית המתנפחת לטיסה! במטוס הדרימליינר המושבים הינם בשלישיות, לא הזמנו לאיתן כרטיס עם מושב ולכן הוא היה אמור לשבת עלינו. בעת ההזמנה ראינו שישנם מקומות פנויים רבים על המטוס, אז הזמנו מושבים במושבי הקיצון, כך שהמושב שבאמצע נשאר פנוי. עד יום הטיסה ניטרנו את מצב ההושבה וכאשר עלינו למטוס המצב בפועל היה שלאיתן היה מושב משלו. ניפחתי את הכרית המנפחת, שמתי לפני המושב האמצעי, ריפדתי את המושב בכריות שבמטוס, עטפתי הכל בשמיכה, וכך קיבלנו מיטת תינוק לתפארת. את רוב הטיסה איתן העביר בשינה.
גם טיסת הקונקשן מלוס אנג'לס לסיאטל היתה נוחה ונעימה.
לאחר שהוצאנו את הרכב השכור, נסענו להצטיידות קצרה בחנות של הרשת האהובה עלינו – Walmart, ובשעות הערב הגענו למלון שבו נשהה עד יום ראשון.

הר רייניר נשקף מהמטוס

יום 2 - יום חמישי, 9 ביוני 2022
היום נסענו לפארק הלאומי צפון קסקייד. מזג האוויר היה גשום וככל שעלינו הלך ונעשה ערפילי 🌫️.
התחלנו בנקודת התצפית על Diablo Lake, שם עוד הערפל היה סביר, אבל ב-Ross Lake Overlook הראות כבר היתה גרועה.
המשכנו בנסיעה לאורך דרך הנוף של כביש 20 החוצה את השמורה. לאורך הדרך נשקפו הרים מושלגים ועשרות מפלים שנפלו ממש לצד הכביש.
הגענו ל-Washington Pass Observation Site, כביש הגישה היה סגור לרכבים, אז עליתי רגלית לנקודת התצפית ובגלל הערפל לא היתה ראות בכלל.
משם המשכנו לעיירה Winthrop, עיירה שבתיה בנויים בסגנון המערב הפרוע. הסתובבנו בעיירה במשך כשעה ולאחר מכן עשינו את דרכינו חזרה לכיוון סיאטל, עם עצירה קטנה לצילום מהיר של Gorge Lake.
בדרך למלון, עצרנו לקניית מוצרים לימים הבאים בסניף של רשת QFC שבכתובת
2746 NE 45th St, Seattle, WA 98105
שם ישנן עמדות ומקררים של מזון כשר (כולל בשר) וכן מוצרי מזון מישראל.

Diablo lake

יום 3 – יום שישי, 10 ביוני 2022
היום בבוקר פגשנו את חיה אלישביץ, מנהלת אחד מבתי הספר היהודיים בסיאטל ואת בעלה שלום, המתגוררים בבלוויו.
במקור תיכננו להיות בשבת בבית המלון ולצעוד רגלית כחצי שעה לבית הכנסת של חב"ד, אבל חיה אירגנה לנו לינה בבית קרוב יותר ושלחה לנו אוכל לשבת בכמות שתספיק גם לימים הבאים...
בצהריים, קפצנו לצילום של מחט החלל (Space Needle) המפורסמת.
נצטרך לחזור שוב באיזשהו לילה, החושך עושה לה רק טוב 🇵🇱.

מחט החלל

יום 4 – שבת, 11 ביוני 2022
שבת מנוחה.
במוצ"ש חזרנו למלון וארזנו את החפצים שלנו לקראת מעבר למלון הבא.

יום 5 - יום ראשון, 12 ביוני 2022
בשעת בוקר מוקדמת, נסעתי עם איתן לשדה"ת, על מנת להחזיר הרכב ל-Alamo ולהוציא רכב מ-Hertz. ב-50% מהזמן הפקידה היתה עסוקה בלדבר אל איתן, אז ניצלתי את ההזדמנות ושאלתי אותה האם ניתן יהיה לקבל שדרוג. במקום לקבל רכב 4 דלתות שרק אלוקים יודע איך היינו מכניסים לשם את המזוודות, תמורת תוספת סמלית קיבלנו טויוטה סיינה חדשה שבקושי הורידו לה את הניילונים.
חזרתי לבית המלון לעשות צ'ק-אאוט, ונסענו למערב בלוויו למלון שבו נשהה עד יום שישי, כדי להוריד שם את מירי לעבוד עד שעת הצ'ק אין. ניגשתי לפקיד הקבלה לשאול האם ניתן יהיה להשאיר מזוודות בקבלה, קיבלתי תשובה חיובית, אבל הוא בדק רגע במחשב והתברר שהחדר מוכן ואפשר לעשות צ'ק אין מוקדם.
העלינו את המזוודות לחדר, נפרדנו ממירי, ואיתן ואני יצאנו ל-Wallace Falls State Park.
זהו מסלול הלוך-ושוב באורך 8 ק"מ שיש בו 3 מפלים – תחתון, אמצעי ועליון. מדובר במסלול בדרגת קושי בינונית עם הרבה מדרגות ועליות. 12 קילו על הגב היו תוספת מאתגרת.

המפל האמצעי

יום 6 - יום שני, 13 ביוני 2022
היום מירי טסה לפגישות בסן פרנסיסקו. הטיסה יצאה בשעה 6:15 ונפרדנו ממירי בשדה"ת בשעה 5:00. איתן ואני המשכנו משם לכיוון הפארק הלאומי אולימפיק לטיולים בקצב אוטוסטרדה.
התחלנו את הביקור באיזור הצפוני של הפארק, עם המסלול הראשון שלנו להיום - Sol Duc Falls. מסלול הלוך-ושוב באורך 2.6 ק"מ.
המסלול הבא היה Hall of Mosses. מסלול מעגלי באורך 1.8 ק"מ ביער הגשם הו (Hoh Rain Forest).
מכאן נסענו לאיזור המערבי של הפארק וביקרנו ב-Ruby Beach, שם לאחר ירידה של כמה מאות מטרים מגיעים לחוף שלאורכו מזדקרים איי סלע ומוטלים עליו עצים שנסחפו מהים.
מכאן המשכנו לעצירה לצילום של Tree of Life (או Tree Root Cave) שבחוף Kalaloch. זהו עץ שגילו מוערך בכ-1,000 שנים שהאדמה תחתיו נסחפה והוא תלוי באוויר, נאחז בקרקע בקצות שורשיו, ומחזיק מעמד למרות הסערות העזות שבאיזור.
לסיום הביקור בפארק, נסענו לאיזור הדרומי ועשינו את המסלול שב-Quinault Rain Forest. זהו מסלול מעגלי באורך 1.4 ק"מ.
מפוסטים, בלוגים וכדו' שקראתי, ראיתי שיש כאלה שמקדישים מספר ימים לפארק, ולכל הפחות יום לכל אחד מהאיזורים הנ"ל. מהנסיון של היום, אני לא חושב שיש הצדקה. אמנם "לרוץ" כמוני ולסיים את הכל בפחות מחצי יום זה מוגזם, אבל גם בנחת אפשר לסיים את כל מה שהוזכר לעיל ביום וחצי לכל היותר.

Tree of Life

יום 7 - שלישי, 14 ביוני 2022
את המסלולים להיום איתן ואני פתחנו עם המסלול של Twin Falls, מסלול הלוך-ושוב באורך 4 ק"מ לאורכו של נהר Snoqualmie.
בנוסף למספר התלת-ספרתי בערך של המדרגות הפזורות לאורך המסלול, הירידה לנקודת התצפית על המפל הראשון (זה שמקוטלג בתור ה-Twin, יש עוד אחד בהמשך) כרוכה ב-104 מדרגות. כל מדרגה שיורדים צריכים אחר כך לטפס...
מכאן נסענו עוד מזרחה לאורך הנהר ועשינו את המסלול של Franklin Falls, מסלול הלוך-ושוב באורך 3.2 ק"מ. מדי פעם אפשר היה להבחין בשלג שעוד נשאר לאורך המסלול, ליד המפל עצמו נשארה כמות מכובדת מאוד 🏔️.
בדרך חזרה לבלוויו עצרנו בנקודת התצפית העליונה על Snoqualmie Falls. מהחניה עד לתצפית יש הליכה של עשרות מטרים בודדים.
בערב נסענו לסניף הכשר של Krispy Kreme בסיאטל, שבכתובת
1900 1st Ave S, Seattle, WA 98134
לא רק בסניף בסוואנה הדונאטס והקפה מלאים בכמות לא סבירה בעליל של סוכר, מתברר שזה כך בכל הרשת. יש כל כך הרבה סוכר במוצרים שלהם, שזה פשוט בלתי אכיל (ואני אחד ששותה כמויות של קוקה קולה, כן?)

Snoqualmie Falls

יום 8 - רביעי, 15 ביוני 2022
מהמסלולים שעשינו באיזור עד היום, אפשר לעשות תחרות "מצא את ההבדלים". היום, שינינו נוף ונסענו ל-Deception Pass State Park, שם עשינו את Lighthouse Point Loop.
זהו מסלול מעגלי באורך של 3.9 ק"מ על שפת מצוק כשברקע רעש הגלים וציוצי ציפורים.
היינו כמעט לבד במסלול, היתה ראות מצויינת ולשם שינוי לא ירד גשם 😊.
למעט בישול עצמי, האפשרויות הקולינריות לדתיים באיזור סיאטל מצומצמות מאוד וגם באצבעות יד אחת יישאר עודף. לארוחת ערב נסענו למרסר איילנד, לקנות פיצה ב-Island Crust Cafe, שבכתובת
7525 SE 24th St, Mercer Island, WA 98040

Deception Pass

יום 9 - חמישי, 16 ביוני 2022
הזמן קצר והמלאכה מרובה, אז היום עשינו מסלול קצר - Rattlesnake ledge. זהו מסלול הלוך-ושוב באורך של 6.4 ק"מ בעלייה מתמשכת בתוך יער, עד שמגיעים לנקודת תצפית על שפת מצוק ממנה ניתן לראות את האגם שבתחתית וברקע ניתן לראות מרחוק ראשי הרים מכוסים בשלג.
קרני שמש שחדרו לרגע בין העננים צבעו חלק מהאגם בצבע טורקיז, ונתנו טעימה של איך זה היה נראה אם חודש יוני באיזור סיאטל היה באמת קיץ 🌦️.
אחה"צ, כשמירי סיימה את העבודה, נסענו יחד ל-Evans Creek Preserve. שמורה שבשטחה יש פרחי בר, גבעות מיוערות וחיות בר 🐻. הסתובבנו כשעה בשבילי השמורה ונסענו לעשות קניות לשבת.

Rattlesnake ledge

יום 10 - שישי, 17 ביוני 2022
היום עשינו צ'ק-אאוט מהמלון ונסענו לשדה"ת כדי לסגור את חוזה השכירות ולהתחיל את החוזה החדש. היינו אמורים להחזיר את הרכב ולהוציא במקומו רכב סדאן (Toyota Camry), אבל סוס מנצח לא מחליפים, אז הוספנו את השדרוג גם לחוזה החדש, ויצאנו משם עם אותו הרכב (Toyota Sienna).
לאחר מכן נסענו לדירת ה-Airbnb ששכרנו, פרקנו את המוצרים שדורשים קירור, ונסענו לעשות סיבוב קניות ראשוני באאוטלט "The Outlet Collection Seattle" שמדרום לסיאטל.
לאחר הקניות חזרנו לדירה, פרקנו את הרכב והתארגנו לשבת.
בדירה הזו נשהה עד יום שני. זוהי יחידה צדדית עם כניסה נפרדת, כל הריהוט והציוד בדירה חדשים, מטבח מאובזר, מוצרי היגיינה ועוד ועוד. אחת הדירות מהיפות והמצוידות שהיינו בהן עד היום.

דירת ה-Airbnb

יום 11 - שבת, 18 ביוני 2022
שבת מנוחה.

יום 12 - ראשון, 19 ביוני 2022
את היום העברנו כולנו בפארק הלאומי רייניר באיזור Paradise.
השנה ירדו כמויות חריגות של שלג, ובשילוב עם מזג אוויר חורפי (שגם הוא חריג), כל המסלולים מכוסים בשלג גבוה וערפל.
התחלנו עם עצירה לצילום של Christine Falls, המשכנו לצילום של Narada Falls, והתקדמנו לצילום של Reflection Lakes הקפוא שבימים נטולי שלג הר רייניר משתקף במימיו.
מכאן נסענו למסלול Alta Vista, מסלול מעגלי באורך 2.9 ק"מ, שהיה מכוסה בשלג בגובה של מעל מטר וחצי. כהפקת לקחים מהטיול שלנו בהרי הרוקי ב-2019, הצטיידנו מראש במקלות הליכה ובדוקרנים לנעליים. המצאה גאונית!
אחרי כמה מאות מטרים של צעידה בשלג (צעידה שלקחה המון זמן), הבנו שהכל זה עוד מאותו דבר והחלטנו לסיים בזה את הביקור בשמורה.
בלילה, אחרי ביקור ברדמונד, קפצנו ל-Kerry Park  לצילום חוזר של מחט החלל.

Christine Falls

יום 13 - שני, 20 ביוני 2022
מאחר והטיסה חזרה, היא היום בלילה, לא יצאנו למסלול, אלא העברנו את היום האחרון שלנו בסיאטל, בסיבוב קניות באאוטלט ובוולמארט. כלעג לרש, היום היה יום שמש חמים ונעים.
הטיסה לישראל מתחילה בטיסת קונקשן עם Alaska Airlines לניו-יורק ומשם בטיסה ישירה לישראל עם אל על.
הטיסה מסיאטל יצאה ב-23:20 ולפני כן היינו צריכים להחזיר את הרכב לחברת ההשכרה, לכן בשעה 17:00 יצאנו לכיוון שדה התעופה.
רציתי להגיע לטיסה רענן, אז חיפשנו חוף מסודר עם מקלחות. עצרנו בחוף ציבורי של Steel Lake - לא היתה מקלחת. נסענו לחוף הרחצה הציבורי Dash Point Beach - גם שם לא היתה. בדרך יציאה מהחוף, ראינו קמפינג של Dash Point State Park, נכנסנו לשם ושם היו מקלחות ושירותים נקיים להפליא.
לאחר ההתרעננות, נסענו לשדה"ת, הורדתי את מירי ואיתן עם המזוודות בטרמינל, נסעתי להחזיר את הרכב וחזרתי לטרמינל עם השאטל.
הטיסה נמשכה כ-5 שעות והפעם איתן לא ריחם עלינו, הגענו לניו-יורק ב-7:30 שעון החוף המזרחי גמורים מעייפות  🥱.

איתן במסע רכישות

יום 14 - שלישי, 21 ביוני 2022
אחרי חצי שעה של עיכוב שנבע משאלות ביטחון לכעשרה נוסעים (גם אני ביניהם. לקחנו איתנו פלטה מתקפלת שרכשנו בארה"ב ב-2019, עד היום הכל עבר בשלום, הפעם הייתי צריך לענות איפה קניתי, מתי קניתי והאם מישהו נגע בזה), עלינו למטוס אל על בשעה 11:30.
במטוס חיכינו עוד שעה וארבעים דקות עד שסוף סוף המראנו 🛫.
בעוד שבטיסת ההלוך טסנו במחלקת התיירים הרגילה, בטיסת החזור לקחנו מושבים במחלקת תיירים פרימיום. מסיבה לא ברורה, מושבי הפרימיום עלו חצי ממחיר המושבים במחלקה הרגילה. אני סבבה לגמרי עם תופעות לא ברורות כאלה, גם אם פעם הבאה זו תהיה מחלקת ביזנס 💰.
הפרימיום בא לידי ביטוי בהכל - לפני ההמראה מקבלים ערכה לטיסה עם גרביים, כיסוי עיניים, אטמי אוזניים, מברשת ומשחת שיניים וגם קרם ידיים. בזמן הטיסה הארוחות המוגשות טעימות (בהלוך הן היו מתחת לכל ביקורת) וגם יין ואלכוהול הם חלק מהתפריט. המושבים מרווחים יותר ומרווח הרגליים כפול.
גם בטיסת החזור בחרנו בשורת המושבים האמצעית שבה יש 3 מושבים, מירי ואני לקחנו כל אחד מושב קיצון אחר בצמוד למעבר, כך שהמושב האמצעי נותר פנוי, וכמו בהלוך, גם הפעם סידרנו לאיתן מיטה בעזרת הכרית המתנפחת וריפוד של כריות ושמיכות.
הטיסה נמשכה כ-10 שעות והייתה מצויינת. נחתנו בישראל דקות ספורות אחרי השעה 6:00 בבוקר, אספנו מזוודות ונסענו לבית לפגוש את יעלי ואריאל.