אנחנו משפחה של 4 ילדים בגילאים 7,10,12,16 . בחלק הזה אספר על הקדמה לסינגפור בגלל שאנחנו לא מצאנו כמעט מידע בנושא, בפוסט הבא אתאר את הטיול בסינגפור ולאחר מכן בתאילנד. הטיול ארך שבועיים מתוכם 6 ימים בסינגפור.

אז איך הכל התחיל?

הכל התחיל 8 חודשים לפני, טסנו לחופשה בניו יורק ובחזור היה אובר- בוקינג כמובן שהתנדבו ובתמורה קיבלו זוג כרטיסי טיסה חינם, הכרטיסים היו מוגבלים ולא איפשרו טיסות ליעדים מסוימים בתאריכים מסוימים והלוך מכיוון אחד וחזור משני גם. לאחר החזרה לארץ התחלנו לחשוב לאן לטוס- אחרי הרבה אירופה רצינו משהו אחר, בארצות הברית היינו לפני שנה, מקום בלי חיסונים, המזרח מאוד הפחיד את אם המשפחה אבל ביום אחד חבר חזר מטיול משפחתי משולב עם עבודה וסיפר על מדינה קטנה ומופלאה בשם סינגפור- לא מתוירת כמעט, עם הרבה אטרקציות ומאוד זולה (לא ממש נכון). וככה הכרטיסים הוזמנו ורב הטיול ממש נסגר בשבועות האחרונים.

הגעה ותחבורה

כיום אין טיסות ישירות לסינגפור וקיימות כמה אופציות להגעה- דרך אירופה (לרב יקר וארוך מאוד), את הקלאסית שעשינו טיסה לבנגקוק ומשם לסינגפור או עוד אופציה שגילינו היא טיסה לאתונה ומשם טיסת לואו-קוסט דרך scoot, טסנו איתם מבנגקוק לסינגפור והיה אחלה, מדייקים, זולים ולא היה צפוף מדי (הטיסה שלנו מרגע היציאה מהארץ ועד ההגעה למלון הייתה בסביבות ה18-19 שעות). באי עצמו יש כמה דרכים להתנייד והכל מאוד נוח- מוניות שלרב יקרות בטירוף, רכבת תחתית מאוד יעילה ומהירה, וכמובן אוטובוסים שפחות השתמשנו, יש שם גם אפליקציה בשם grab שהיא בסגנון אובר מאוד יעילה ונחמדה. באי סנתוזה יש אוטובוסים חינמיים, שאטלים ורכבת עילית.

מי אתם בכלל סינגפור?

סינגפור היא מדינה די צעירה (חגגה שבוע וחצי לפני הביקור שלנו 53) שהייתה שייכת למלזיה, היא גובלת רק עם מלזיה וימית עם אינדונזיה, היא מזכירה במעט את ישראל שגם מוקפת במדינות מוסלמיות ובכך שהתושבים שלה ממגוון עדות- תוכלו לראות נזירים סינים, מוסלמיות מכוסות והודים בלבוש מסורתי, דבר זה משפיע מאוד על עוד הרבה דברים. המדינה כביכול דמוקרטית אבל לא ממש באמת. המדינה בעלת חוקים מאוד מוקפדים ואחד המפורסמים בהם הוא זריקת מסטיק על הרחוב (מצאנו כמה) על תנסו להתעסק איתם, סינגפור גם מאוד עשירה ובעלת מבנים מאוד מודרנים. השפות בה הן בעיקר מלזית, סינית, הודית, סנגלשית (אנגלית עם סינית) ואנגלית!!! נקודה אחרונה: הסינגפורים מאוד מאוד נחמדים ועוזרים, הם גם אוהבים את ישראל ותמיד הביעו עניין בנו.. הכסף המקומי הוא דולר סינגפורי שהיה שווה אז כ2.5 שח.

אוכל, אטרקציות ולינה

אוכל: רב האכול הודי וסיני, והאוכל הזה המקומי מאוד מאוד זול כולל כמה מסעדות מישלן, אנחנו לא התחברנו לאוכל המקומי (ובמיוחד לא למלזי) וחיפשנו מסעדות מערביות אבל אין כמעט, גם מקדונלס לא כזה נפוץ שם והכל יקר, 2 מגשי פיצה ו2 פיצה האט עלו כמעט 100 דולר… מי שרוצה אוכל מערבי מצאנו הרבה בסנתוזה.

אטרקציות: מי שאומר שאין מה לעשות יותר מיומיים בסינגפור טועה! לא הספקנו את רב מה שרצינו ב6 ימים, יש חופים, פארקי שעשועים ומים, אקווריום גדול, קניונים, מלונות מדהימים, שכונות, שמורות טבע, גני חיות, מופעים, פארקים, תצפיות, מקדשים וכל כך הרבה דברים לראות!! בעיה אחת- הכל יקר אבל בטירוף, מומלץ אפליקציות שמקנות הנחות כמו viator, תבחרו בקפידה את האטרקציות שלכם ואל תנסו להספיק הכל כי לא תצליחו..

לינה: יקר, יקר ושוב פעם יקר, אנחנו לנו בone15 בסנתוזה הצוות מדהים, הנוף יפה, הארוחת בוקר פשוט מדהימה אבל המיקום בעייתי, בסוף סנתוזה לנו פחות הפריע אבל גם למי שכן יש שאטלים לתחנת רכבת המרכזית באי הגדול ואוטובוסים חינם ברחבי סנתוזה ( אנחנו גם בילינו הרבה בסתנוזה אי הכיף). במלון הייתה גם מסעדה איטלקית במחיר נורמלי..

ולסיכום

אם יש לכם הזדמנות תיסעו!! ראינו במשך כל ה6 ימים רק עוד משפחה אחת וזהו, בלי ישראלים כמעט, לא תתחרטו…