שמונה ימים בדרום מזרח אוסטרליה

הגענו בטיסה מניו זילנד לעיר מלבורן Melbourne בדרום אוסטרליה.

טיול בעיר ולינה בעיר.

לאחר שממצים את העיר שוכרים רכב ויוצאים לנסיעה על קו החוף לעבר העיירה טורקי Torquai, מעיירה זו מתחילה ״דרך האוקיינוס הגדולה״ , שהינה אחת הדרכים היפות באוסטרליה לאורך קו החוף היפיפה והמפורץ. בדרך ישנן לא מעט אטרקציות ונוף משגע.

כדאי לעצור במגדלור ב Cape Otway light station. הדרך למגדלור עוברת בתוך יער. מומלץ לעשות את המסלול בשעות אחה״צ, המגדלור נסגר בשעה 17:00 ובדרך חזרה מתחילות להתגלות כל חיות הכיס. יצא לנו לפגוש בדרך הזו מספר רב של וואלאבי וקנגורו. להיזהר לא לדרוס אותן.

לינה באפולו ביי. עיר קיט נחמדה.

למחרת ממשיכים את ״דרך האוקיינוס הגדולה״, מבקרים ב״שנים עשר השליחים״ וממשיכים בנסיעה מערבה לאורך החוף. הדרך מסתיימת בעיירה פורט פיירי Port Fairy .

לינה בעיר מאונט גמבייר Mount Gambier . בבוקר מציצים על האגם הכחול, שהינו לוע של הר געש בפאתי העיר. ממשיכים בנסיעה ארוכה ארוכה מערבה לכיוון דרך היין של אוסטרליה - מקלארן וייל McLaren Vale. עצרנו לטעימות באחד היקבים. יש שם המון יקבים. רובם מייצרים יין מסוג שיראז.

למחרת מגיעים לעיר אדלייד Adelaide. ואז גולת הכותרת של הטיול (מבחינתי) – ביקור בפארק לשימור חיות הבר של אוסטרליה ב Cleland, המצוי בפאתי העיר. מדובר בפארק שיש בו רק חיות אנדמיות לאוסטרליה. הקנגורו והוואלאבי מסתובבים חופשי ברחבי השמורה וניתן לרכוש שקית האכלה ולהאכיל אותם וללטף אותם. בנוסף, יש בפארק גם קואלות, שאפשר גם אותן להחזיק וללטף ולהצטלם כמובן, אך הקואלות זמינות לליטוף רק בשעות מסויימות, לא לאורך כל היום. הקירבה הממשית אל הקואלה נחשב לשיא הטיול, לדעתי. כמו כן, יש בפארק גם מכלאה של כל בוגי הציפורים הייחודיות ליבשת.

מהעיר אדלייד לוקחים טיסה לסידני.

בילוי בסידני יומיים ושוכרים רכב ליום טיול אחד לשמורת ההרים הכחולים Blue Mountains. מרחק של כשעה נסיעה מסידני. זה יער הררי של אקליפטוסים. האקליפטוס פולט בחום אדים של שמן האקליפטוס, שצבעם כחול - סגול. כך שכל ההרים נראים כחולים, וכשיש חמסין רציני - סגולים. ביער יש חיות כיס - קואלות. אבל אנחנו לא זכינו לראותם. ראינו רק וואלבי ואמו. הדרך היפה בשמורה מתחילה ב Richmond North ועד העיירה לורה Leura. אך גולת הכותרת של המסלול נמצאת בעיירה קאטומבה Katoomba , לכו לפי השילוט לנקודת התצפית ״Three sisters”, זו הנקודה הכי מעניינת במסלול, תצפית המשקיפה על כל ההרים הכחולים ובצד יש שלושה מצוקים, הקרויים ״שלוש האחיות״.