שלום לכולם!

מצרפת מסלול ליער השחור שעשינו בקיץ 2015, נעזרתי בספרה של שלומית כהן-יפת המשפחה המטיילת הספר שלה מלווה אותנו כמה חודשים לפני הטיול ובמהלך הטיול לכל אורך היום ,גם הפעם הוא היה התנ"ך שלנו או כפי שהעירה לי מטיילת אחרת שפגשנו האורים והתומים של מטיילי היער השחור:) מאוד מהנה לראות את כל הישראלים מחזיקים את הספר ביד והולכים לפי ההוראות בספר.

לינה 8 לילות ביער השחור ישנו בבית מלון Schwarzwald-Hotel Silberkönig Ringhotel, מלון משפחתי מקסים.

נסענו שהילדים היו בני 10,9,3 .

מסלול הטיול שלנו-

אגם טיטיזה אקשן פורסט פארק המים באדפרדיס - מומלץ מאוד!

עמוד 67 29 31

טיול בעיר פיירבורג בשעות אחה"צ נחמד, מצאנו במקרה מקום לאכול שזה מעין מתחם אוכל גדול שנמצא באחד הרחובות הצדדים בעיר (מול מקדנולדס) למי שאין בעיית כשרות יכול למצוא שם הכל.

מפלי הריין שוויץ עמוד 166 – באנו לקראת הצהריים ולא היה תור בכלל

שייט אל הסלע בתוך המפל ועליה לתצפית מרשימה.

לאחר מכן אי הפרחים והפרפרים INSEL MAINAU – המחיר השתנה מהמחיר בספר ולדעתנו אין הצדקה לתמורה אולי כי גם היינו ביום חם מאוד .

משיחה עם ישראלים הבנו שניתן להחליף את הביקור לVogelpark Steinen - מופע נשרים ופארק קופים

מגלשות טונדאו ,העיירה פלדברג מגלשת הרים בטונדאו ומפלי טונדאו – מומלץ מאוד!

עמוד 39 38

שביל החושים עמוד 88 נחמד מאוד והגענו לטריברג ואכלנו בבית קפה ליד האגם נחמד מאוד

יום גשום למזלנו רק אחד ולכן ביקרנו במוזיאון המכוניות במולוז עמוד 52 – נחמד מאוד!

היינו ביום שני פארק אירופה עמוד 74 – חוויה לגדולים ולקטן בן ה3 הפארק לקטנים מקסים ויש מספיק פעיליות רק חייבים להיות בגובה של 100 ס"מ אין הנחות פחות חצי ס"מ לא מאפשרים לעלות על המתקן, התורים בפארק היו נסבלים.

תכננו את הביקור ביום בו היה לבני יום הולדת ולכן הוא קיבל כניסה חינם

העיר שטרסבורג טיול בעיר ביום שבת היה חג לכן כל החנויות היו סוגרות אבל נהנו בשוטטות בעיר אכלנו בגלידריה המומלצת בספר ולשמחתנו גם לא היה תור.

לאחר מכן הגענו למגלשות בגוטאך (עמוד 88) והילדים מאוד נהנו הגענו בשעות אחה"צ המאוחרות ולא היה תור והם עשו את המסלול שוב ושוב

תובנות וטיפים-

למזלנו מתוך 9 ימים שהיינו היה לנו רק יום גשום אחד, שאר הימים היו חמים או קרירים.

טיסות- הזמנו כחמשה חודשים מראש את הטיסות והמלון והרכב. שימו לב לשעות הטיסות במיוחד עם ילדים קטנים, אל תחשבו רק על לנצל את היום אלא גם לא להתיש את הילדים, מניסיון של שנה שעברה לקחנו בחשבון שטיסות זה חלק מהחוויה, נסענו עם אל על לשדה"ת ציריך,( מעט יותר יקר אבל רצינו להרגיש בטוחים ), טיסת הלוך יצאה מישראל ב8:00 וטיסת חזרה יצאה בצהריים מציריך.

מזג אויר –למי שמתכונן להגיע בתקופות גשומות יותר כדאי שילון במקומות שנותן אתהכרטיס האדום כי אחרת העלויות יותר יקרות, בימים גשומים אין כמעט מה לעשות באזור , ולמי שיש את הכרטיס האדום יכול להיכנס למקומות בחינם כמו פארק המים באדפרדיס, פארק שטיינוואסן (עמוד 42 ), ללא הכרטיס האדום העלויות מאוד גבוהות .

אנחנו היינו במלון ללא הכרטיס האדום ולמזלנו היה לנו רק יום גשום אחד ובו ביקרנו במוזיאון רכב .

תיכנון רצוי מול מצוי- תכננו את הימים מראש אבל הייו גמישים (גמישות מחשבתית היא תכונה חשובה בחיים ולטיולים עם ילדים במיוחד), אל תגרמו לעצמכם להיות מותשים, יש נסיעות ארוכות ממקום למקום, הימים עמוסים, אם צריך לוותר, לשנות, תעשו כך כדי שתחזרו הביתה עם חיוך.

הגעה למקומות – אנחנו לא היינו ממשכימי הקום ולשמחנו זה יצא לטובה כי לא היו לנו כמעט עומסים באתרים, זה לא מסע כומתה ואפשר לתת לישון עוד קצת במיוחד למי שנוהג רוב היום וצריך לנוח..מחשיך מאוד מאוחר בקיץ לקראת 22:00 אז גם אם תיצאו לקראת 11:00 יש מספיק זמן להספיק את האתרים רובם נסגרים לקראת 19:00.

אוכל- מניסיון של שנה שעברה שהיינו בפארק נופש, העדפנו הפעם לקחת מלון עם ארוחת בוקר ולכן לא בישלנו לעצמנו אבל, היו ימים שקנינו לנו לחם וממרחים ואכלנו במלון, משפחה המליצה לנו על מסעדה איטלקית שנקראת דה וינצ'י בעיירה בה לנו והיה אוכל מאוד טעים , מלבד זאת אכלנו בעיקר ג'אנק פוד (שהספיק לנו לשנה שלמה) לא מצאנו מסעדות אחרות.

קניות – לא מצאנו דברים שווים ובאמת רצינו מאוד..

שירות ויחס – מאוד נחמדים ומאוד משתדלים רובם יודעים אנגלית וגם אם לא מסתדרים..

רכב- הביאו מוסיקה מהארץ, דאגו לתעסוקה לילדים ברכב והעדיפו רכב יותר מרווח. הרכב שאנחנו שכרנו היה ידני ודיזל (האיש שלי אוהב) והעלויות מגוחכות בהשוואה לארץ ונסענו המון.

תמונות – לצלם ולא לשכוח בסיום לעשות אלבום דיגטלי, הילדים נהנו כל השנה להסתכל בחוויות מהולנד באלבום שיצרנו.

הילדים נהנו לא הרגישו בחו"ל כי באמת כל הזמן דיברו מסביבנו בעברית והיה ממש כיף, חוויה משפחתית מגבשת מהנה שנותנת תמורה לכסף, חזרנו מרוצים ולא מותשים 

רעות