יוטה היא מדינה יפהפיה שהייתי בלא מעט מהפארקים הלאומיים שלה בטיולים שונים. אני אוהבת מאד להגיע בחורף לקולורדו לסקי, אולם על אף שיוטה קרובה מאד, ועל אף שגלשתי בחורף ביוטה, ביקור אביבי או קיצי בפארקים השונים במדינה הכה בודדה ונידחת הזו הוא חוויה שונה לחלוטין.

באחת מחופשות הסקי שלי, אותה סיימתי בלאס וגאס (כמובן, העיר המרימה בתבל, למי שפספס), באמצע אפריל, החלטנו לעשות טיול יום לאנטילופ קניון. פעם היינו בנורבגיה ונהגנו מדי יום במשך 3 ימים 12 שעות ביום, חוויה אכזרית למדיי (בדיעבד, למה לא לטוס...? למרות שהחוויה של הנהיגה בנוף הארקטי הצפוני היא ללא ספק משהו מיוחד). כך שנסיעת יום לאנטילופ וחזרה מוגאס, היתה סוג של חוויה קצת קשה, אבל אפשרית. הנהיגה אורכת כ 4.5 שעות לצד, יצאנו השכם וחזרנו בשעות הערב המוקדמות, אפילו אחרי שעצרנו בדרך בפיצה האט מהמוזרות שפגשתי אי פעם בדרכי, בעיירה הנידחת בתבל.

סגרנו מראש טיול יום של מס' שעות בקניון- מדובר בפארק של בני הנבאחו, שלא ניתן לטייל בו אלא בטיול מאורגן. ישנן כמה חברות שמפעילות את הטיולים, כשהמומלצות הן אנטילופ קניון נבאחו טורס, ואנטילופ קניון טורס. אנחנו עשינו את טיול הצילום שאורך כשעתיים וחצי. יש לשלם על פרמיט שעולה 80 דולר למבוגר ו 60 דולר לילד. ניתן לשלב עם הטיול גם את קניון הורסשו, אולם אנחנו העדפנו לוותר ועשינו רק את הטיול האמור.

יצאנו מווגאס בשעה מוקדמת מאד כדי להגיע לטיול שהתחיל בתשע. המבלים במלון רק התחילו את הלילה, כשאנחנו נכנסנו לרכב והתחלנו לנהוג לכיוון צפון מזרח (כיוון- העיירה פייג'). הדרכים סביב וגאס ריקות יחסית בשעות הלילה הקטנות, לכיוון הזריחה, וזכינו לראות את הזריחה מולנו באמצע שום מקום בדרך לאנטילופ. הגענו מבעוד מועד למקום, אולם דבר אחד התפספס- הפרשי שעות...

מוזר מאד כי כשאני בודקת עכשיו את ההפרשים- הם אינם קיימים. השעה בוגאס ובאנטילופ היא אותה השעה. אולם, כשאנחנו ביקרנו במקום, השעון חזר שעה לאחור והיינו צריכים לשרוף זמן עד תחילת הטיול.

עם תחילת הסיור, עלינו על הסעה קצרה לקניון והתחלנו בהליכה יחסית קלה (המקום לא נגיש, ויש בו סולמות) עד שהגענו לקניון עצמו. מומלץ להגיע עם נעלי הליכה סגורות, מאחר וזה בדיוק מסוג המקומות בו משגשגים נחשים ועקרבים, וכן מסתבר שיכולה להיות גם סכנת שטפונות. באוגוסט 1997 טבעו 11 אנשים בשטפון כזה בחלק התחתון של הקניון.

עם הכניסה לקניון, תמצאו עצמכם לא מפסיקים לצלם- בטלפונים הסלולריים או במצלמות המשוכללות יותר. המדריכים הכה מתורגלים לקחו את הטלפון והעבירו אותו למסנן שהדגיש את הכתום המרהיב.

כמו כן, המדריך לקח אותנו לאחת הפינות ולקח כמות גדולה של חול, ושפך אותה מלמעלה לתמונה בלתי נשכחת של חול שנופל מתוך הקניון.

מדובר לטעמי במקום עוצר נשימה. כל פריים מרהיב יותר מקודמו. עד שהיציאה החוצה פתאום נראתה כה דלה בהשוואה ליופי שבקניון עצמו. היו לא מעט קבוצות בזמן שאנחנו היינו במקום כך שלמרות שהיינו יחסית of season, היה מלא יחסית והיינו צריכים לחכות בין הקבוצות.

מומלץ בחום, ורצוי להגיע בסתיו או באביב, כדי להנות ממזג אוויר סביר.