קשה להאמין שבפברואר 21 עוד היינו תקועים בארץ עם הסגר השלישי, אבל זה חלק מהתקופה ההזויה שאנו חיים בה בימים אלה. עם פתיחת השמים, ולאחר שבמשך שנה וחודש לא הייתי בחופשת סקי כלל, תקתקתי לי חופשת סקי מהירה בקולורדו האהובה עליי מאד. את פירוט דברי ימי החופשה, ניתן למצוא בפוסט קודם בבלוג שלי, אולם הפעם החלטתי להתמקד בלוגיסטיקת ההגעה והחזרה, וכן 3 ימים שביליתי בווגאס בסוף החופשה.

טיסה- יונייטד, עלות נמוכה יותר ממה שאני טסה בימים רגילים, וכן עלות שדרוג לפרימיום אקונומי- 100 דולר לצד. שווה והייתי חוזרת על כך שוב.

יש לקחת בחשבון כי מהכניסה לטרמינל (או מרגע העלייה למונית במידה והגעתם בדרך זו), ועד הכניסה למלון או הרכב השכור ביעדכם הסופי, אתם חייבים להיות עם מסכה לאורך כל ההגעה. רק כשאוכלים או שותים ניתן להסיר את המסכה לזמן קצר. הדייל דובר העברית ביונייטד הזהיר אותנו שוב ושוב כי אסור להוריד את המסכה וכי יש סנקציות מהותיות למי שלא ישמע להוראה זו. אני חייבת לומר שכולם נשמעו להוראה בצייתנות רבה. בכנות? בשלב מסויים כבר לא חשתי בנוכחות המסכה, ופשוט התרגלתי. טסתי נתב"ג- ניוארק- דנבר. כך שבמשך 24 שעות הייתי עם מסכה, פרט לשעת הארוחות. אפשרי בהחלט כשחושבים על היעד הסופי והנחשק ועל כך שכמעט שנה לא יצאנו מהארץ (6 ימים בסיישל בדצמבר, אבל מי סופר).

המלצה לעניין מושב החלון ביציאת החירום ביונייטד (לפחות בדגם המטוס בו אני הייתי)- עדיף לשבת במושב המעבר או אף המושב האמצעי. משהו בכסא הזה צפוף וקטן מדיי, מאחר והוא יושב על פיתול של המטוס. ממש לא נוח- עברתי מקום וטוב שכך.

בדיקת קורונה טרם היציאה מישראל:

בדיקת קורונה עברתי בצ'ק טו פליי בנתב"ג יומיים לפני הטיסה, ואני ממליצה על כך בחום, וודאי במידה ואתם משפחה. יש בדיקה שמקבלים תשובה תוך 4 שעות (קיבלתי תוך שעה ועשרים דקות) בעלות של כ 135 ש"ח, ויש בדיקה שמקבלים תשובה תוך 14 שעות (קיבלתי תוך 9 שעות תשובה בחזור מאחר ואין בדיקה מהירה לנכנסים) בעלות של 45 ש"ח. יש לסגור בדיקה בישראל לטיסת החזור- אני סגרתי לפי שעה משוערכת של כשעה אחרי הנחיתה וזה היה מדוייק מאד בהנתן ביקורת גבולות, איסוף המזוודה והדיוטי פרי וכן המכס. בהחלט אפשר לתאם בין 40 דקות לשעה משעת הנחיתה. מבחינת הצוות בבדיקת הקורונה, עצם קיום ההזמנה מספק גם אם יש עיכוב קל או הקדמה קלה. חשוב לציין כי בחזרה לישראל אין צורך לשלם על הבדיקה, אולם יש צורך להזמין מקום (כשהזמנתי מראש, לא הייתי צריכה לשלם וזה הפתיע אותי- כאמור, כולם פטורים בחזור). יש שלטים בקבלת המזוודות עם הנחיות לקביעת תור מיידי לבדיקה, עם קוד מיוחד לקבלת הבדיקה חינם. בהלוך הם נמצאים בשער שלוש באולם הנכנסים. בחזור זה חלק משרשרת החיול של הנחיתה, ועם הבדיקה מקבלים צמיד כשלא ניתן לצאת מהטרמינל ללא בדיקה שיש לכם צמיד כזה. כל לוגיסטיקת הבדיקה לפני היציאה לקחה 5 דקות, ובעת החזרה כרבע שעה. יעילים וזריזים ואדיבים מאד-יישר כוח. כל המערך מתופעל ע"י רמב"ם ומקבלים מסמך חתום כנדרש בעברית ובאנגלית.

בבתי חולים בישראל הבדיקה עולה כ 300-350 ש"ח, אז אם אתם חמש נפשות, לדוג', אתם בהחלט יכולים להסתפק בבדיקה האיטית בנתב"ג טרום היציאה (היא יותר מהירה ממה שאתם חושבים), ולשלם על כולכם פחות ממחיר הבדיקה ליחיד בבית החולים.דבר נוסף- יבדקו אתכם בנתב"ג עד 7 שעות ממועד ההמראה המיועד אז תדאגו להבדק קודם לכן.

בדיקת קורונה טרם החזרה לארץ:

חשוב מאד- יש לבצע בדיקה לפני העלייה למטוס במדינת היעד טרם החזרה לישראל- 72 שעות קודם. המלצתי היא לוודא היטב ומראש כי יש לכם מקום מקובל לבצע בדיקה כזו, ולוודא כי הבדיקה היא same day כדי שלא תתקעו חלילה בחו"ל ללא תשובה במועד. חברות התעופה לא יעלו אתכם לטיסה במידה ולא תגיעו עם בדיקה שלילית מודפסת לפי הסטנדרט (pcr), וכן עם הצהרת נוסע נכנס מודפסת עם קוד ברור (נמצא בצד שמאל של הטופס) או בנושא המייל שקיבלתם לאחר סיום ההצהרה.

במרכז הרפואי בו נבדקתי בווגאס עלתה לי הבדיקה 300 דולר (299 ליתר דיוק). שימו לב להפרש בעלויות בין ישראל לחו"ל- פי 22 מעלות הבדיקה בארץ, כשבישראל הבדיקה האיטית היא לאחר 14 שעות תשובה, ובארה"ב מדובר באותו יום- משך זמן דומה למדיי. המרכז הרפואי בווגאס נקרא elite medical srvices, מצאתי אותו בגוגל, והוא נמצא בשדרות הרמון מזרח, ממש ליד הסטריפ (בין מלון פלאנט הוליווד לפאריז). השירות היה מהיר ותשובה קיבלתי תוך כמה שעות מהבדיקה.

הבנתי כי ניתן להבדק גם במלון הקוסמופוליטן, מלון שנמצא מול הפלאנט הוליווד במרכז הסטריפ, בעלות של 115 דולר לבדיקה, תוצאה כ 24 שעות אחרי כן. וודאי זול יותר מהבדיקה שעברתי אני בעצמי. כמו כן ממליצה לבדוק בשדות תעופה אחרים בארה"ב- בדנבר, לדוג' הבדיקה עלתה 75 דולר, אולם שעות הבדיקה מוקדמות עבורי (חמש) כגולשת שממצה את אתר הסקי עד תומו ביום.

הטיסה עצמה:

הגעתי לטרמינל כ 3 שעות לפני הטיסה, וזה מספיק בהחלט. בשלב הצ'ק אין נבדקו יחד עם כל הנדרש (כתובת בארה"ב, לדוג') גם קיום בדיקת הקורונה השלילית. לא ניתן לעלות על המטוס, כמובן, אם הבדיקה חיובית.

הטיסה היתה נחמדה ועברה מהר, ראינו סרטים כרגיל. הומלץ שנביא שמיכה משלנו וכן אוזניות, ובכן- לא חייבים. מקבלים שמיכה של חברת התעופה, ובכלל, הטיסה היתה רגילה לחלוטין, כמובן, עם נקיון מיוחד של המטוס טרם עלייתנו, וחלוקת ארוחות מעט מצומצמות מהסטנדרט. ועדיין, בטיסות מהסוג הזה יש שתייה וסנדביצ'ים לאורך כל הטיסה, וכן היה גם בטיסה זו.

בכל מקום ציבורי במדינות שהייתי בהן בארה"ב - ניו ג'רזי, קולורדו ונבדה יש דרישה לשים מסיכה במקומות ציבוריים. אפילו באתר הסקי וייל בו גלשתי יש מסרים לשמירה על ריחוק חברתי ומסכה גם במהלך הגלישה. רוב האנשים השתמשו במסכת פנים או צעיף (גייטר), והיו בודדים ששמו מסיכות כחולות רגילות שכולנו משתמשים בהן. מוזר מאד, אבל זכותו של כל אחד לשים מה שנוח לו. העיקר שאף והפה יהיו מכוסים במהלך הנסיעה במעליות הסקי ובשטחים הציבוריים.

המלצות שונות בווגאס (נכון לאמצע אפריל 21):

אחרי ימי הגלישה שמפורטים, כאמור, בפוסט קודם למעוניינים, המשכתי בטיסת סאות'ווסט המומלצת תמיד ללאס ווגאס. בשלב זה (אמצע אפריל) עדיין אין בופה בעיר, פרט לשני מלונות- הוויקד ספון בקוסמופוליטן, והבופה של הסאות'פויינט, שזה המלון הדרומי ביותר על הסטריפ (כ 7 דקות נהיגה אחרי שדה התעופה והאאוטלט מול שלידו). אין מה להשוות בין הבופה, אבל שניהם בסדר- הוויקד ספון יוקרתי ויש להזמין מקום. לסאות'פוינט הגעתי, חיכיתי מעט בתור ונכנסתי די מהר. עלותו מגוחכת- 15 דולר לארוחת בוקר ו 16 דולר לארוחת צהריים.

בימים כתיקונם אני אוכלת בבופה של האריה, של המיראז' ושל הבלאג'יו. שלושתם, כאמור, סגורים בשלב זה.

ההופעות דלילות ביותר- אני הייתי בטרי פייטור המושלם שעבר מהמיראז' לניו יורק ניו יורק. ההופעה השתנתה בעיקר בכך שאין לו תזמורת וסייד קיק, אולם האיכות נותרה משובחת כשהיתה. מדובר באומן מהשורה הראשונה בארה"ב. הופעה נוספת היתה אקסטרווגנזה בבאלי'ס, ואני בטוחה שזו הופעה מקבילה לוואו שלנו מאילת. זיהיתי חלק מהמופיעים שהיו בהופעות קודמות בוואו בשנים עברו.

הסירק דה סוליי לא פתוח עדיין, ורוב ההופעות לא חזרו לקדמותן.

הספא היה פתוח, אולם לא ניתן להכנס לשטחים ציבוריים, אלא לקבל טיפולי פנים וגוף מצומצמים, והבנתי מהמטפלות כי הן עמוסות בטירוף.

חנויות- כתמיד. כל חנויות רוס ומרשל'ס כתקנן, והאאוטלט הדרומי נפתח ב 11 ולא ב 10 כפי שהיה נפתח בעבר. ניתן לראות כי חלק מהחנויות לא חזרו, ויש כאלה שעומדות להסגר בקרוב (כדוגמת ון הוזן, רשת לאופנה שמרנית, שאני קונה בה חולצות מכופתרות איכותיות מאד וכן מכנסיים מחוייטים לגברים). הבנתי כי בשל הקורונה הם מעדיפים לעבור לאון ליין, וכן לעבוד עם הרשתות שהם עובדים איתן כיום כמו קוהל'ס. ממש מבאס. ודבר נוסף ומאד מאד חשוב- לא ניתן למדוד ברוב החנויות. תאי המדידה סגורים. הדרך היחידה למדוד היא לקחת לחדר ולהחזיר אחרי כן עם הקבלה.

הבנתי כי במאי מתחילים להפתח דברים נוספים כך שכנראה הבופה יתחיל להפתח ויצטרפו הופעות נוספות.

החזרה לישראל:

בחזרה לישראל יש ממש "שרשרת חיול" לנוחתים- מרגע הירידה מהמטוס, יש עובדים רבים שעומדים ברצף עד היציאה ומנווטים ומכוונים את הנוסעים לבדיקת הדרכונים המתבקשת, היציאה עם הגייט פאס, הדיוטי פרי (שהיה ריק, אבל הובטח לי שבקרוב יהיה מלא מאד ושמחתי לשמוע כי הטרמינל הריק מבאס מאד למי שזוכר את ימיו היפים רק לפני שנה וחצי), וקבלת המזוודות.