שנה לפני היציאה קפץ לנו דיל באתר טיסות סודיות, טיסה ללוס אנג׳לס בפורים לשבועיים ב300 דולר עם אייר פראנס וקונקשיין קצר בפריז. קפצנו על המציאה והזמנו. את המסלול התחלנו להרכיב חודשיים מראש. ידענו שאנחנו רוצים להיות בוגאס עוד פעם אז הורדתי אפליקציה של מלון ווין. (דרך האפליקציה משחקים בקזינו בכסף וירטואלי, בכל יום זוכים במטבעות זהב ובונוסים שלבסוף אפשר להמיר ללילות במלון, ארוחות בבופה ועוד) אנחנו הצלחנו להזמין שלושה לילות לווין וארוחת בופה זוגית בחינם!!! היה שווה בהחלט. רכב סגרנו מהארץ דרך חברת שי שממש ממש לא מומלצת ודרכה למדנו שהזול הוא יקר ולא משתלם. (פרטים בהמשך) כשהתחלנו לחפש מסלולים נוספים גילינו קרוז מעניין שיוצא מלוס אנג׳לס לשבוע לריביירה המקסיקנית. סגרנו קרוז עם נציג דובר עברית בנורווג׳ין ( ממש לא מומלץ!!! לברוח ולא להתקרב!)

ככל שהתקרב מועד הטיסה הגיעה גם הקורונה! אבל עדיין ארצות הברית היתה ״נקייה״

יצאנו מהארץ בתחילת מרץ בטיסה שאחר כך התבררה כאחרונה לפריז, נחתנו בלוס אנג׳לס ומשם המשכנו מיד בטיסה לוגאס.

יום שני לטיול: נסענו עם הרכב לגראנד קניון. (נסיעה של שעתיים וחצי) לתצפית מהמרפסת העגולה. שילמנו 80 דולר לאדם ועלינו על שאטל בין ארבע תחנות מיותרות!!! מסעדה, תצפית, תצפית והמרפסת. כל הסיבוב ערך 10 דקות! היה מיותר ויקר. מכל תחנה רואים אותו דבר.

חזרנו לוגאס ועשינו סיבוב במלונות.

יום שלישי ורביעי: קניות בוגאס ( זו המטרה היחידה שחזרנו לשם הקניות הכי זולות והכי שוות)

יום חמישי לטיול: חוזרים ללוס אנג׳לס לעלות על הקרוז. נסיעה של חמש שעות עד לונג ביץ. כבר יום קודם התחילו לדבר על הקורונה בארצות הברית, בארץ כבר התחילו בהסגר! התקשרנו לברר על קיום הקרוז ונאמר לנו שהכל כרגיל למרות כל ההתרעות מי שמבטל מפסיד את כל הכסף! הגענו לנמל בלונג ביץ ולהפתעתנו גילנו 4000 אנשים, תינוקות, מבוגרים עולים לספינה ללא חשש. שוחחתי במקום עם אחד העובדים ושאלתי איך הם לוקחים אחריות שלא תתפשט קורונה בספינה? הם אמרו שכל מי שעולה לספינה חייב למלא שאלון רפואי שלא היה לו חום או שלא היה בקרבת חולה קורונה. אמרנו להם שבבוקר לקחתי אדוויל כי כאב לי הראש אבל לא מדדתי חום. מיד הגיע רופא שבדק את הטופס שלי והודיע שכולנו לא יכולים לעלות לספינה! החתימו אותנו בלחץ על טפסים באנגלית ונתנו לנו אישור!

חזרנו ללוס אנג׳לס ולא כל כך ידענו מה לעשות מכיוון שהטיסה חזרה התבטלה מכיוון שסגרו את הטיסות של אייר פראנס ונאמר לנו שרק יום לפני המועד חזרה שלנו יודיעו לנו על טיסה חלופית. היו לנו עשרה ימים עד החזרה!!

בצעד ספונטני שהתברר כמושלם הזמנו טיסה להוואי. מצאנו טיסה מעולה וזולה שערכה חמש שעות. (250$ לאדם יוצאים בשבע בבוקר וחזרה לאחר שמונה ימים בטיסת לילה)

הזמנו מלון בחוף המרכזי ווייקיקי ללילה אחד, אמרנו שנגיע נראה איך מתקדמים. התברר שזה המלון המושלם! לא יקר מיקום מעולה, ארוחת בוקר כלולה,צוות אדיב במיוחד, חוף ווייקיקי צמוד ומקבלים מגבת , מחצלת, כיסא, שמשיה ואפילו גלשן בחינם מהמלון.

Vive hotel waikiki סגרנו שם את שאר הלילות.

מזג האויר היה מושלם שכרנו רכב והתחלנו להכיר את האי. קודם כל גילינו שהמסעדות יקרות מאד אבל כמעט בכל מסעדה יש Happy hour תפריט כמעט מלא של חצי מחיר בין השעות 15:00-17:00. המלון שלנו נמצא במרכז החוף הכי פופולארי והכי יפה לכן יש סביבו המון מקומות בילוי ומתחמי קניות ענקיים ולא כולם יקרים.

את האי אואהו שבו נחתנו בעיר הונולולו אפשר להקיף עם רכב בפחות משלוש שעות.

המקומות שחייבים לבקר:

pillbox hike

Lanikai

China walls- לכו לראות שקיעה

North shore

בדרך לחופים בצד הצפוני מומלץ לעצור בחופים היפים של המקומיים וכמובן לראות את החופים של הגולשים ואת בית הקרבות של הגולשים שלא יצאו מהמים

יש גם את המתחם של פרל הארבור ( אנחנו ויתרנו על זה אבל אומרים שיפה שם)

מי שאוהב טבע יש באיזור מפלים וחוף עם צבי ים

לחובבי הקניות יש אווטלט זול אבל עם מעט חנויות סמוך לשדה התעופה

Waikele Premium Outlets

יש בהוואי עוד הרבה אטרקציות ספורטיביות וטיולים שכוללים עליה להר געש צפיה בליויתנים שנורקלים שיט בין האיים של הוואי ועוד. בערבים המון פאבים, מסיבות ומופעי רחוב. אנחנו הגענו לא כל כך מוכנים לטיולים וחיפשנו רק בילויים שמש וקניות.

לאחר שמונה ימים מופלאים שלא הרגשנו את הקורונה חזרנו ללוס אנג׳לס ליומיים שהכל סגור והמסעדות עובדות take away זוהי הפעם השלישית שלנו בלוס אנג׳לס אז לא כל כך התאכזבו

חזרנו הביתה לבידוד עם טיסה ישירה של אלעל שאייר פראנס דאגו לנו.

חברת הרכב שי ששכרנו מהארץ לא היתה מוכנה לבטל לנו את הרכב שהזמנו ( מלוס אנג׳לס אחרי הקרוז)ושינינו בעקבות ביטול הטיסה וגבו לנו מחיר מלא למרות שבכלל לא לקחנו את הרכב