בניגוד לכתוב באתרים השונים, הנהיגה וגם החניה בפראג כלל אינם קשים ולא חוויתי צפיפות,פקקים וכו'.

כך למי שיש תכניות מעבר להסתובבות בעיר העתיקה ובמרכז העיר, מומלץ לשקול בחיוב השכרת רכב.

מחוץ לטרמינל בשדה התעופה, חוצים כביש ומגיעים לבניין שבו ממוקמות סוכנויות ההשכרה השונות. אני שכרתי דרך RENTALCARS בחברת RENT PLUS והייתי מאוד מרוצה. תהליך ממש ושירות אדיב בדלפק קצר וקיבלתי את הרכב.

מס' טיפים בנוגע לחניה ונהיגה:

  • לא נתקלתי בבעיות חניה כלשהן בתוך פראג (טיילתי בסוף יולי – תקופה עמוסה). אפשרויות חניה: הראשונה היא בתשלום במגרש חניה (עולה כ-50 קרונות לשעה) השנייה בתשלום במדחנים הפזורים ברחובות ובמקומות המותרים. (כל 40 קרונות במדחן יעניקו לכם שעת חניה) בעניין זה, כאשר יש סימון כחול ע”ג הכביש, החניה אסורה! (החניה באיזור זה מותרת לתושבים בלבד). כאשר הסימון הוא כתום-החניה מותרת בתשלום לשעתיים מקסימום. וכאשר הסימון הוא לבן- החניה מותרת ליותר משעתיים (לפי השעות שמצוין בשילוט) אגב הצבעים כחול/כתום/לבן מופיעים גם ע”ג השלט וגם ע”ג הכביש.
  • חשוב מאוד: בפניה שמאלה ברמזור,להבדיל ממה שקורה אצלנו, כאשר אתם מקבלים ירוק, במקביל מי שבא משמאלכם יכול גם לקבל ירוק. או שמי שבא ממולכם גם יכול לקבל ירוק. זה מצב די מסוכן במיוחד לנהג ישראלי שלא מכיר את זה.שימו לב בפניה כזאת והיזהרו! כך שלא משנה היכן אתה נמצא בצומת, יש מצב שנהגים מכיוון אחר גם מקבלים ירוק. היזהרו!
  • כאשר אתם מתקרבים לצומת, התמקמו נכון. אם אתם מתכננים לפנות ימינה, התמקמו לפני כן בימני. אם ממשיכים ישר, התמקמו במרכז.שימו לב לחיצים על הכביש. העניין הוא שכאשר אתם כבר קרובים לצומת, הקו המפריד בין הנתיבים הופך לקו רצוף ואז אין אפשרות לעבור נתיב. בפעם היחידה שהתמקמתי בימני (חוסר תשומת לב) בזמן שרציתי להמשיך ישר, ביקשתי בנימוס מהנהג שמשמאלי, להמשיך ישר וזה מיד סימן לי שאני חייב לפנות אך ורק ימינה. כנ”ל גם ביציאה מהצומת: ב-20-30 מטרים הראשונים, הקו הוא קו הפרדה רצוף. אותו הדבר כאשר אתם עולים או יורדים ממחלף: ב-20 המטרים הראשונים יש קו הפרדה רצוף שאוסר עליכם להשתלב לפני.
  • יש המון מנהרות סביב לפראג, כאשר מתרחקים לפרוורים. הווייז מאבד קליטה במנהרות. מומלץ לשים לב לפני הכניסה למנהרה, באיזו יציאה אתם צריכים לצאת ובעוד כמה ק”מ ולשים לב לשעון הקילומטראז' וכך לא לפספס (הכיתוב בשילוט קטן יחסית, כך שכאשר תהיו קרובים מספיק לקרוא את השלט עם היציאה הרצויה, אתם עלולים לפספס)
  • עוד בעניין הווייז. יש לו פספוסים ואי דיוקים כמו: מראה לכם לפנות ימינה לפני הצומת, בזמן שהפניה היא אחרי הצומת
  • אם אתם מתכננים לצאת מצ'כיה (לגרמניה/אוסטריה וכו') כדאי לציין זאת בדלפק. ברכב שקיבלתי היתה מדבקה שמאפשרת לי לנסוע בכביש אגרה בדרכי לדרזדן גרמניה, מה שחסך לי שעת נסיעה שלמה. במידה ואין מדבקה, ניתן לרכוש בתחנות הדלק. יש מס' סוגי מדבקות (לפי הזמן שנדרש) מדבקה ל-10 ימים, שזה הכי קצר שיש, עולה כ-300 קרונות.
  • התנועה מתנהלת בסדר מופתי. כולם נוהגים בצד ימין ולא עוברים את המהירות המותרת.

למרות שאולי זה נשמע יותר מדי, סה”כ הנהיגה כולל החנייה, ההתמצאות בדרכים, היתה קלה ונעימה מאוד.הכבישים ברמה גבוהה, מסודרים וברורים.