הקונספט של קקטוסי הענק, שלקח לי זמן להבין שהינו הפארק הלאומי סגוארו היה בצ'ק ליסט שלי ים של זמן. לפני שנים אפילו חשבתי שמדובר בפארק הלאומי ג'ושוע טרי שנמצא בקליפורניה וגם בו יש צמחיה יוצאת דופן. ברם, אחרי הביקור בו הבנתי שעצי יהושע נראים אחרת לגמרי, והמשכתי לחפש איפה רואים קקטוסי ענק באמצע המדבר (עד שמצאתי).

לאחר טיול שעשיתי בחוף המזרחי ולפני ביקור (החובה, כמובן) בווגאס, עצרנו בשדה התעופה של טוסון, אריזונה, לקחנו רכב ונהגנו לפארק הלאומי סגוארו, משך זמן קצר מאד יחסית במונחים של כל מדינה- כחצי שעה משדה התעופה. שדה התעופה של טוסון הינו קטן להפליא, מדברי להפליא, ומזג האוויר בחוץ היה כמו אילת בשיאו של הקיץ- יבש יבש יבש ולוהט בטירוף. הדרכים שוממות למדיי, אבל אפילו עצרנו די ליד הפארק במרכז מסחרי קטן שהיה בו גם רוס, גם וולמארט, גם מרשל'ס וגם דיינר קטן ומקסים שהתנאה בפאי מכל הסוגים. מאחר ונחתנו באותו הבוקר כאמור משדה התעופה של מיאמי, היינו מורעבים, ולכן פצחנו בארוחת בוקר לא רעה בכלל וקינחנו בכמה סוגים שונים של פאי, שהיו אכן טעימים (מתוקים קצת יותר מדי). אבל ס"ה החוויה היתה מקסימה, מאחר והיה מדובר במקום משפחתי, שהיה ברור שכולם מכירים אחד את השני היטב ואת התפריט בע"פ, ופשוט רובצים במזגן כשבחוץ חום מטורף שהגיע ללמעלה מ 40 מעלות בצל.

אחרי ששבענו המשכנו לנסוע לכיוון הפארק, וכבר התחלנו לראות כבר את מה שקראנו לו סגוארים קטנים- הקקטוסים המפורסמים של דרום אריזונה. נסענו בדרכים סבירות למדיי, אבל אי אפשר שלא לחשוב על מה שיכול לקרות, חלילה, אם הרכב מפסיק לעבוד. זה בדיוק המקום שצריך בו כמה ליטרים של מים כשחום אימים בחוץ. הגענו למרכז המבקרים רינקון, וגילינו כי לא נדרש לשלם דמי כניסה למי שהגיע כמונו לביקור של כמה שעות בפארק. נדרש לשלם רק מי שנשאר בפארק מס' ימים. הריינג'רית היתה מקסימה ונתנה לנו אינפורמציה רבה.

ניתן לעשות את המסלולים ברכב בתקופה זו של השנה (אוגוסט)- פשוט חם מדיי ללכת למסלולים ארוכים באמצע היום, כשאפילו בעשר בבוקר יכול להיות חם מדיי. לדעתי בשעות הבוקר המוקדמות או אחר הצהריים המאוחרות הופך להיות סביר יותר ודי ברור שיש המון חיים בפארק, רק שניתן לראותם בעיקר בלילה, כי ביום פשוט בלתי נסבל להסתובב.

הסתובבנו לא מעט ברכב, צילמנו, ירדנו, התבשלנו מחום, וידענו שזה מקום שיכול להיות מושלם בתקופת החורף לביקור נוסף. מכל מקום, הטיול תוכנן כך שתהיה עצירת בוקר בטוסון לצורך ביקור בפארק ואז המראה משם אחרי הצהריים לוגאס בטיסה קצרצרה. ניתן לשלב את הפארק בכייף במסגרת טיול באריזונה- פיניקס קרובה מאד, סדונה מרחק של כ 3.5 שעות, וכמובן, הגרנד קניון. ומכיוון מזרח- ניו מקסיקו. אני הייתי מרוצה מאד מהעצירה הזו, מאחר וביקרתי בטיולים קודמים הן בניו מקסיקו והן באריזונה לעומק, כך שלעצור רק בשביל סגוארו, התאים לנו מאד.