הטיול המתואר לעיל נעשה בין ה-07.11.19 עד 13.11.19. אינפורמציה כללית ניתן וכדאי לקבל בבלוג המתייחס לאי הוקאידו שבו היינו קודם לכן, באי זה לא כדאי לקחת ETC + כרטיס נטען המשולם מראש בסכום קבוע, המשמש מעבר ללא תשלום בכבישי אגרה, עקב חוסר כדאיות מאחר ורוב הכבישים שנסענו בהם אינם כבישי אגרה. את הרכב לקחנו מקיוטו והמסלול המתואר להלן מתייחס רק לאי זה.

יום 1. אנחנו הגענו לאי במעבורת שנסעה מהאי שיקוקו מ- Yawatahama עד .Saganoseki Port לאחר ההגעה נסענו ל- בודהות האבן Usuki Stone Buddhasהנמצאות לא רחוק משם. טיפ לגביהן באתר.

משם המשכנו עד ל- בפו beppu ללינה במלון מומלץ. טיפ באתר. אחר הצהריים סיירנו ברחוב הראשי הנמצא לא הרחק מהמלון והספקנו לקנות כרטיסים מוזלים לכניסה לבריכות בהן נהיה למחרת. כרטיסים בהנחה ניתן לקנות בלשכת התיירות אשר נמצאת בתחנת הרכבת שבסוף הרחוב הראשי. גם אם לא קניתם כרטיסים מוזלים ניתן לקנות כרטיסים בכניסות לבריכות וההפרש במחיר אינו גדול.

יום 2. את היום פתחנו בביקור בבריכות המים הצבעוניות Jigoku Meguriוביקרנו בכולן.(שבע בריכות, חמש בחלק העליון של העיר ושתיים בחלק התחתון)

לבריכות בחלק העליון ולתחתון יש להגיע ברכב מאחר והן די מרוחקות מהעיר וגם אלו מאלו. החנייה בבריכות העליונות והתחתונות ללא תשלום. בחלק מהברכות אין מים געשיים אלא דגים ותנינים הנמצאים בכלובים קטנים למדי.

בבריכה התחתונה כדאי לחכות עד להתפרצות הגייזר אשר קורית פעם ב-20 דקות לערך. המחזה מרהיב.

לאחר הביקור המשכנו עד לאגם שידוקה Shidaka Lake, אגם יפה כאשר העצים שבשלכת הוסיפו למראה המרהיב

ומשם עד יופין. Yufuin. נסענו עד האגם היפיפה Kinrin Lake

הסתובבנו ברחוב הראשי של העיר. כאשר אתם מטיילים ברחוב הראשי, אל תחמיצו את הרובע העתיק הנקרא Yufuin Floral Village.

סך הכל נסיעה של כ- 30 קילומטר.

יום 3. בבוקר כדאי להגיע שוב לאגם שכן יש בו תופעה מופלאה של ערפילים שעולים ממנו.

משם המשכנו ל- Kokonoe Yume Otsurihashi Information Center. במקום ישנו גשר ענק שנבנה מעל הקניון וממנו רואים את מפל Shindou falls. הקניון מקסים. העצים בשלכת מרהיבים, כדאי להגיע למקום בשעות אחר הצהריים, שכן התצפית למפל בשעות הבוקר בעייתית עקב השמש הנמצאת ממול. אנו הגענו בשעות הבוקר.

המשכנו דרומה והגענו לפארק Aso-Kuju National Park, הפארק נמצא בצדו המזרחי של הכביש. בפארק יש שביל טבעתי בין שדות של שיחים עם פריחה לבנה.

המשכנו דרומה ולפתע ראינו משמאלנו מקום מדהים של שיחים בצורות של בעלי כנף וחיות. המקום מקסים ויש לידו גם חנות שניתן לקנות בה תירסים מתוקים ונפלאים. מומלץ לעצור להתרשם לצלם ולאכול.

המשך להר אסו. ASO לפני ההגעה להר פנינו מערבה לנסיעה קצרה של כשני קילומטר לערך לכוון "קערת האורז"- Komezuka גבעה בצורת קערה.

משם המשכנו עד ההר. עקב ענני אפר שיוצאים מהלוע אין אפשרות לעלות לפסגת ההר וכל אזור התחנה סגור למבקרים.

המשכנו בדרך יפה עד הגיענו למקום הלינה שלנו בעיר Takachiho. בהגיענו ירדנו מיד לקניון המקסים שהיה לא רחוק מהמלון שבו התאכסנו והלכנו לחלקו הדרומי עד המפל והגשר. מאחר וכבר התחיל להחשיך החלטנו שנעשה שוב את המסלול הזה בבוקר וגם נלך לחלקו הצפוני של הערוץ שאותו לא הספקנו לעשות. כ-190 קילומטר.

יום 4. בבוקר עשינו שוב את ההליכה לאורך הקניון וגם הלכנו לחלקו הצפוני, שם גילינו עוד מפל.

המשכנו לכוון הר הגעש קירישימה Kirishima Kinkowan National Park. נסענו בכביש המערבי שחלקו כביש אגרה. לפני ההגעה לפארק הדרך שעולים בה יפה מאד בתוך יער עם שלכת מקסימה.

בפארק עצמו עשינו את המסלול שאמור להיות מעגלי אך לצערנו עקב חסימת חלקו האחרון של השביל עקב העשן הרעיל שיוצא מהלוע, נאלצנו לעשות את רוב המעגל ולחזור את כל הדרך חזרה. טיפ לגבי המקום באתר.

המשך בכביש עד הצומת של כביש 223 לא הרחק ממפלי מרואו. Maruo Falls . כ- 190 קילומטר.

יום 5.נסיעה עד לאיבוזוקי, Ibusuki המקום הכמעט הכי הדרומי ביפן. מזג האוויר היה חמים, בדרך יש עצי תמרים, נוף שונה לחלוטין. קצת לפני איבוזוקי עצרנו ב Tara Cape. ידענו ששיא השפל מתחיל בסביבות השעה 11.00 לכן הגענו לשם בשעה עשר ולמעשה "פתחנו את הציר " לאי Chiringashima. מי שרוצה להגיע לאי זה ולעלות עליו צריך לתזמן את זמן הגעתו כשעה וחצי לפני שיא השפל שכן ההליכה לאי לוקחת כחצי שעה על השרטון והביקור באי עם המסלול המעגלי שלו לוקח עוד כשעה וחצי לפחות. כל חלון הזמן שיש הנו של 4 שעות לערך. טיפ באתר.

המשכנו עד הקצה הדרומי של האי עד לקייפ נאגאסקיבאנה Cape Nagasakibana. קצת לפני ההגעה לסוף הכביש יש מגרש חנייה בחינם. מגרש זה הוא הראשון שתיראו מצד שמאל של הכביש. הליכה עד המגדלור ותצפית יפה מאד על הר הגעש החרוטי המושלם Kaimondake volcano .

המשך לאורך החלק המערבי של חצי האי עד לאגם Lake Ikeda שהיה מאכזב למדי. משם עד העיר ולחוף הים שלה למקום ספציפי בשם Saraku Sand Bath Hall, שם ניתן לראות וגם להתנסות באמבט חול שחור חם. לינה בעיר במלון מומלץ טיפ באתר.כ-145 קילומטר.

יום 6.נסיעה צפונה עד העיר קגושימה, Kagoshima הגעה למעבורת שלקחה אותנו במשך זמן הפלגה של כ-20 דקות עד לחצי האי סקורגימה. אין צורך להזמין מקום למעבורת זו שיוצאת כל חצי שעה לערך ואין גם צורך לשלם כי התשלום מתבצע עם ההגעה לחצי האי וכנ"ל בדרך חזרה. בחצי האי עשינו סיבוב מעגלי סביב הר הגעש המעשן, כדאי לקחת מפה של חצי אי זה בלשכת התיירות הנמצאת מעט דרומה מעמדת התשלום. במפה מסומנים אתרים שונים במסלול סביב חצי האי שהוא מעגלי. יש גם כביש שניתן לעלות בו לתצפית Yunohira View Place.

מי שזמנו קצר יכול בהחלט לוותר על יום זה ולנסוע ישירות ל- פוקואוקה Fukuoka עם גיחה למפלי סוגי Sogi Falls, מה שעשינו למחרת. לינה בקגושימה. Kagoshima. כ-100 קילומטר.

יום 9. נסיעה למפלי סוגי Sogi Falls המרשימים מאד

המשך נסיעה עד פוקואוקה. אחר הצהריים סיירנו בעיר, עברנו לחלקה הצפוני מעבר לנהר וחזינו בקניון היפפה במופע מזרקות מרהיב.

סך הכול קילומטר ליום זה 300 קילומטר. לינה בעיר. למחרת נסענו לשדה התעופה של Fukuoka, החזרנו את הרכב וטסנו לישראל.