המסלול המתואר להלן הינו מסלול של 7 ימים שעשינו בסלובקיה בחודש יולי 2014.המסלול משלב בין טיולים חד יומיים שעשינו שנימשכו עד 6 שעות ובין סיורים שעשינו בעיירות ובכפרים בין טיול אחד לשני.את המסלול התחלנו בשדה התעופה של ברטיסלבה במיסגרת הדיל של טוס וסע. (הדיל לא כלל מלון הערה בנושא בהמשך)

יום ראשון -לאחר טיסה של 3.5 שעות הגענו לברטיסלבה בשעה 10.30 (שעון סלובקיה) המתנה למיזוודות, קבלת הרכב ובשעה 11.30 אנו בדרך להרי הטטרה. עיירה ראשונה בנסקה שטיאוניצה, סיור של כשעה וחצי בעיר והמשך לעיירה בנסקה ביסטריצה, המשך עד פופרד. הגענו לפופרד בשעה 20.00 ואז הסתבר לנו שלמרות שהפנסיון שהזמנו מהארץ הינו מלון של שלושה כוכבים, אין אף איש בקבלה והמלון סגור לחלוטין, יש טלפון להתקשרות ומזל שהיה לנו טלפון. אגב הנושא של פנסיונים שפקיד הקבלה סוגר את הפנסיון בשעה 18.00 כניראה שכיח ואי לכך כדאי לוודא מראש באם יהיה מישהו במלון באם תגיעו לאחר השעה 18.00.

יום שני- יום התאוששות . מפופרד נסענו ללבוצה ,סיירנו בעיר העתיקה ובכנסיה. משם לפרזוב (קיבלה משום מה רק כוכב אחד בספר של רוזמרין אבל יפה מאד) ומשם נסענו צפונה לברדיוב, סיירנו בעיר המשכנו מערבה עד לפופרד.

יום שלישי-נסענו לגן העדן הסלובקי, עשינו את המסלול הירוק מפודלסוק-סולמות גשרי עץ,שביל מקסים. תיאורי הדרך נימצאים למכביר באתר המטייל רק אוסיף שלושה טיפים 1. אל תיקחו מקלות הליכה כי תיצטרכו שתי ידיים לטיפוס בסולמות או להחזקה בסלעים, 2. המפה שמקבלים בקופה , הקשר בינה ובין הסימון בשטח מקרי בלבד. העליה הינה במסלול הירוק, בסוף העליה פונים שמאלה ( מזרחה) למסלול הצהוב שמתחבר לאדום וניתן לרדת איתו עד לפודלסוק, או להמשיך עד klastorisko במסלול האדום שם יש מסעדה.אם התחלתם הטיול מוקדם ויש עוד כח ניתן לרדת לנהר לכוון דרום וללכת לאורך הנהר בשביל כחול עד פודלסוק. אנו ניסינו להגיע למסלול זה אבל השביל שהתחלנו לרדת בו בצבע ירוק הוביל אותנו לכוון צפון מערב עד לפודלסוק. במפה אין לשביל ירוק זה כל איזכור והוא מסומן בצבע צהוב.3. ניתן לעשות מסלול זה גם במזג אויר סגרירי אבל אם מזג האויר מושלם ואין שום עננון בשמים סעו מוקדם בבוקר לרכבל בעיר טטרנה לומינקה.

יום רביעי- עמק דמנובה, מערת החופש דמנובה, חזרה לאוטוסטרדה, נסיעה של מיספר קילומטר מזרחה, נסיעה דרומה לברזנו ומשם מזרחה עד מערת הקרח דובשינסקה. לינה בטרטנה לומינקה. לידיעה, הסיורים מתקיימים כל שעה עגולה כך שכדאי להגיע חצי שעה לפני המועד למגרש החניה שכן בשתי המערות יש עוד הליכה של 10 דקות בראשונה ו-20 דקות בשניה עד ההגעה.

יום חמישי- עליה לתצפית וטיול מעגלי בן חמש שעות מסקלנטה פלסו- (ראו טיפ בנושא)

יום ששי- נסיעה לסטרבסקה פלסו, טיול של שש שעות ( ראו טיפ בנושא) לינה בעיר.

יום שביעי- בבוקר טיול סביב האגם, חזרה למלון ליציאה נסיעה לכוון ברטיסלבה, ביקור בעיר בן כמה שעות ונסיעה לשדה התעופה- הטיסה חזרה היתה בשעה 23.59. שדה התעופה נימצא במרחק של 15 דקות נסיעה כך שניתן להיות בעיר עד שעה 21.00.