נסענו אב ובת משוחררת טריה מהצבא לטיול בלאק פריידי בקרקוב לפחות מ-72 שעות על מנת להימנע מבידודים והצורך בבדיקת PCR , לדאבוננו במהלך השהייה בקרקוב הממשלה שינתה מדיניות כך שבחזור נאלצנו לשהות 3 ימים בבידוד במקום יום אחד. לא נעים ולא נורא. עם הנחיתה בקרקוב בשעות הצהריים קנינו סים מקומי בחנות ריליי (לא לשכוח להביא סיכה לסים מהבית) ומשם הישר באובר לאאוטלט פקטורי שזה 10דקות במונית (זה חוסך נסיעה מיוחדת לשם מהעיר כי זה קרוב לשדה). קנינו ג'ינסים, נעליים ובגדים ואכלנו ואפילו שתינו קפה ועוגה בקוסטה ששם גם היתה הנחה לבלאק פריידי.

https://krakow.factory.pl/pl

גם הכוס קפה בקוסטה מקושטת לקריסטמס

כוס קפה בקוסטה

משם נסענו בגשם סוחף במונית למלון מרקור במיקום מדהים מול הגלריה קרקובסקיה. התארגנו ויצאנו לככר המרכזית בעיר. לא נראה שמישהו בקרקוב מתרגש מהקורונה ואלפי אנשים היו ברחובות ובמסעדות. בנוסף אין הקפדה על מסיכות למרות שיש צורך במקומות סגורים. אנחנו עצרנו לפיצה בפיצהטופיה הם מכינים לך את הפיצה לפי בקשתך במקום ממש טעים זול ומומלץ. חזרנו למלון עם לילה.

https://pizzatopia.com/en/

בדרך לעיר

יום שני של הטיול נסענו בבוקר מוקדם לקניון בונרקה לחנות tk maxx קנינו שם מלא בגדים ומזוודה שעלתה 200 זלוטי ובנוסף לקחנו שובר לזיכוי מס מהחנות (האם אמרו שיוכלו לטפל בזה רק בשעה 14.00 ואנחנו ממילא המשכנו להסתובב וחזרנו בשעה 14.00 לקחת את זה). בנוסף הסתובבנו בקניון ובסופר האינסופי של אאוכמן קנינו ואכלנו צהריים הקניון ענק והמחירים טובים מאוד ביחס לארץ. חזרנו למלון במונית התארגנו והלכנו שוב לעיר לאכול ולטייל. היה טקס הדלקת עץ חג המולד והיו שם לפחות 100000 איש בככר.

הככר המרכזית בקרקוב בעת הדלקת עץ חג המולד

יום 3 לטיול שזה יום ראשון שלהם הכל סגור למעט מסעדות וזה מצוין לטיולים כך שמי שמתכנן את זה טוב כדאי כוון את הקניות לא לימי ראשון. בבוקר הלכנו רגלית לקפה שרלוט אכלנו ארוחת בוקר שזה רפה ביצה וקרואסון וממרחים ב17 ש"ח לאדם היה מצוין ומאוד מומלץ.

https://bistrocharlotte.pl/

משם שמנו פעמינו לגבעת ואבל, הצטלמנו והתרשמנו והלכנו משם למוזיאון האשליות 10 דקות ברגל. עלות 50 זלוטי לאדם מאוד נחמד אפשר להעביר שעה בכיף. משם הלכנו לחדר במלון ואז נסענו בקו 304 למכרות המלח בווליצקה בעלות 6 זלוטי לאדם. כדאי להזמין כרטיסים מראש באתר האינטרנט שלהם. מחיר 100 זלוטי לסיור באנגלית. הגענו בדיוק 10 דקות לפני התחלת הסיור ואספנו את הכרטיסים שהוזמנו מראש ללא תור. יורדים 800 מדרגות רגלית מתחת לאדמה ויש שם מונומנטים כנסיה ועוד. המקום מרשים ומי שלא היה אף פעם במערת מלח מומלץ. הסיור לוקח שעתיים וחצי והטמפרטורות במערה 14 מעלות וזה מעולה ליום סגרירי. בסיום חזרנו שוב באוטובוס בעלות 6 זלוטי. הכרטיסים נרכשו באוטובוס ויש לנקבם במכונה הצהובה. משך הנסיעה כ35 עד 45 דקות. חזרנו עם האוטובוס למלון שזו התחנה הסופית שלו ומשם הלכנו לאכול ארוחת ערב במסעדת moo moo מסעדת בשרים מומלצת ולא יקרה. אח"כ הלכנו שוב לככר המרכזית הצטלמנו והלכנו לחנות הממתקים הצטיידנו בסוכריות גומי והמשכנו לקפה Camelot שתינו קפה וחזרנו למלון לארוז את המזוודות.

הכנסיה במערת המלח

בשעה 2.30 קמנו והזמנו מונית באפליקציה בולט תוך דקה הגיעה וכשיצאנו התחיל שלג. הגענו לשדה תוך 20 דקות והמתנו לפתיחת המכס כדי לקבל זיכוי מס על הקניות של מעל 200 זלוטי. היה תור ועם סיומו הלכנו לצ'ק אין ועברנו לשער הטיסה.

חנות הסוכריות

סיכום וטיפים :

הקורונה לא תעלם בשנים הקרובות כל עוד לא כל העולם מחוסן תהיו מוכנים להפתעות בחו"ל וקחו את הדברים בפרופורציה

מי שרוצה לטוס לקניות ויכול לקחת רק תיק גב עדיף לקנות את המזוודה בקרקוב כי היא מקסימום עולה 160 ש"ח ולא צריך להיסחב איתה בהלוך ובכל מקרה בגלל שינויים דחופים לא מומלץ להזמין מזוודה מראש כי במקרה ביטול תפסידו גם את התשלום עליה.

טואלטיקה, תרופות ללא מרשם וכמעט כל דבר הרבה יותר זול בקרקוב אפשר להצטייד שם

מאוד קר בסוף נובמבר ביום האחרון אפילו ירד שלג חובה ביגוד טרמי ונעליים טובות לקרח לא נעלי ספורט וכמובן מטריה וכובע צמר.

פעילות שמתאימה למזג אויר קריר וסוער היא נסיעה למכרות המלח וכניסה למוזיאון האשליות.

מומלץ מאוד לקחת מלון בסביבת הגלריה קרקובסקיה כי שם ממוקמים כל האוטובוסים והרכבות והקניון וזה חוסך המון זמן. מלון וינה האוס. פורו או מרקור שבו התאכסנו מעולים.

עלויות: טיסה 116 ש"ח ומלון 500 ש"ח ל3 לילות בהזמנה של חודשיים מראש. מזוודה עולה כ-75 ש"ח לכיוון בויז אייר.

צק אין בשדה נפתח רק שעתיים לפני הטיסה השדה יחסית קטן כך שאין מה להלחץ אפשר להגיע שעתיים ורבע לפני אין מה לעשות שם קודם. מי שחושש יש מלון הילטון גרדן ממש מול הכניסה לשדה ויכול להזמין שם את הלילה לפני הטיסה ואז זה נוח.

אפליקציית מוניות חובה - אובר בולט או FREE NOW - כדאי להוריד את שלושתן ולהזמין מי שהכי זול או זמין. אני נוכחתי שבולט הכי טובה. הזמנתי מונית ב2.30 בלילה לשדה והנהג של בולט אחרי דקה המתין לי בעלות של 36 זלוטי כ-20 דקות לשדה.

הדרך הכי מהירה להגיע מהשדה לעיר היא ברכבת בעלות של 12 זלוטי אבל אני העדפתי ללכת קודם לאאוטלט שממוקם קרוב לשדה.

באוטובוס אפשר לשלם על הכרטיס רק בכרטיס אשראי לתשומת לב מי שמתכנן לשלם במזומן ובאופן כללי הכי זול והכי נוח לשלם בכרטיס אשראי במקום להיתקע עם זלוטי. למי שמתעקש שיזמין בפליי מאני לנתב"ג זלוטי ויאסוף אותם זה מאוד נח.

בתוך הקניונים שלהם מאוד חם, מומלץ להביא תיק ריק לשים את המעיל שהורדתם.