קיץ 2017 לפקדה יוון.

לאחר הטיול ה"גדול" בקיץ שעבר החלטנו לצאת הקיץ לטיול "קטן" כלומר קרוב, קצר וזול ולאחר לבטים הוחלט פה אחד- הפה של בעלי טסים ליוון- לאי לפקדה.

הזמנו 5 חודשים לפני טיסות דרךsmartair בחרנו טיסות אל על בגלל לוח הזמנים שנראה לנו נוח ויעיל. שכרנו רכב דרך הבוקינג goldcarטרנזיט 9 מקמות וכמובן וילה בלפקדה גם היא דרך הבוקינג..

ויוצאים לדרך.... שוב אני מזכירה אנחנו משפחה עם 5 ילדים (17,14,10,8,6) ושומרים על כשרות...

לקחתנו 6 תיקים מלאים בגדים וכל טוב, כלומר צידנית עם בשר, קציצות שניצלים והרבה אוכל זמין וגם שאפשר יהיה להכין...

12.7יום רביעי 7:00 טיסת אל על לאתונה באתונה חיכה לנו שאטללחברת השכרה ומשם אספנו את הרכב נהנו מהגודל היה מקום להכלבלי להנדס שום תיק או ילד.

12:00 יוצאים לדרך ללפקדה נסיעה של 5 שעות, היה קשה כי היינו עייפים מהלילה לפני הטיסה.

הגענו לוילה Gatsoulis Villas וילה נחמדה עם בריכה בלב היער צופה לעיר לפקדה ולים כמובן קצת התבעסנו כי בבוקינג לא היה רשום ברור שזה שני יחידות נפרדות ללא קשר בינהם אך היחידה למעלה היתה יותר גדולה ולכן הילדים העבירו את המזרונים מלמטה וישנו ביחד בחדר אחד. ולי כרגיל קשה להסתגל אז זה לוקח לי קצת זמן לחבב את המקום.

הילדים כמובן קפצו ישר לבריכה להתרענן מהדרך ואנחנו ההורים קפצנו לסופר הקרוב לקנות מצרכים חיוניים ירקות, פירות וכו'...

הוילה היתה בלב היער ולכן שירת הצרצרים היתה צורמת וכמות החרקים והדבורים היו קצת מעבר ליכולות שלי אבל שרדתיJ

13.7 נסענו לחוף הים kathisma Beach חוף ים מדהים עם מים בצבע טורקיז, אח”כ חזרנו לוילה לבריכה ואחהצ יצאנו לתור את העיר בלפקדה וכמובן לסופר...

14.7 יום שישי נסענו לצד המזרחי של האי חיפשנו חוף ים נחמד והגענו לporos beach lefkada גם חוף מקסים עם מים צלולים בצבעים כחול וירוק.

אחהצ הגענו לוילה להתארגנות לשבת קודש- בישולים וכו'..

15.7- שבת קודש – מנוחה, ספרים ומשחקי קופסא

16.7 יום ראשון – נסענו לחוף המפורסם porto katsiki נסענו דרך ההרים וראינו כפרים נחמדים בדרך – החוף מהמם קצת המוני אולי בגלל שזה יום ראשון אך היופי של המקום פשוט מעורר השראה.

17.7 יום שני- היה יום גשום ומעונן יצאנו מהאי לפקדה ונסענו לעיירה יונינה ולכפרי זגוריה , נסיעה של שלוש שעות- המזג האוויר היה מרענן ונוח והראות היתה מושלמת, נחמד לראות את הבתים עם אבני הצפחה.

18.7 יום שלישי – יום בריכה בוילה, קצת מנוחה ואחהצ יצאנו לעירה נידרי.

19.7 יום רביעי – שכרנו סירהlefkasmotorboat בנידרי מ9:00- 18:00 ושטנו באיים ליד, מידי פעם הטלנו עוגן וקפצנו למים, המפרצונים בצבעים מדהימים והים בצבע כחול משגע.

בערב ירדנו שוב לעיר לפקדה רק שהפעם חיכנו לחשכה בכדי לראות את חיי הלילה בעיר – וזה באמת מדהים היו מלא תיירים ואנשים שטיילו וישבו במסעדות ומזג האוויר היה נעים וקריר.

20.7 יום חמישי נפרדים מהוילה ומלפקדה ונוסעים לאתונה גם שם שכרנו וילה מהבוקינג שתיהיה קרובה לנמל התעופה Villa Leonidas near Athens Airport, וילה נחמדה מאוד נקיה בתוך שכונה לא ברורה, עם דרכי עפר לא סלולים.

בערב יצאנו לאתונה לסייר ולראות את האקרופוליס ואת השווקים מסביב – ואכלנו במסעדה בבית חב"ד GOSTIJO kosher restaurant- מסעדה נחמדה חמימה וביתית- ולא כל כך יקרה.

21.7 יום שישי – החזרנו את הרכב וטיסת אל על ב 10:20 והביתהJ

בגלל הכשרות והאוכל אני תמיד לחוצה – בכל זאת חופש וכולנו כל הזמן רעבים... – אז ההתארגנות לפני והבאת אוכל הכוללת, חטיפים, כיכרות לחם, אוכל חמם והגש וצידנית עם חומוס ובשרים תרמה לירידת הלחץ שלי.

בנוסף קנינו דגי סלמון ודניס והכנו על האש – היה מצוין!

אכלנו גלידות של "אגן דאז" ו"בן אנד גרי" וכמובן שתינו הרבה קולהJ

לסיכום- היה נופש מושלם!!! הרבה בטן גב ומנוחה, מבחינת זמן היה מדויק עשינו את מה שרצינו.