שלום לכולם, מסלול וטיפים מהטיול שלנו. משפחה עם שלושה ילדים בגיל 19,14,11. שבועיים באוקטובר 2019.

מסלול קלאסי המתאים לכל גיל, בהתאמות על פי תקציב

 • טיסה דרך קטאר אייר ליין- לכל המתלבטים, אין סיבה להתלבט. טיסות נוחות, שירות מצויין - חווית טיסה,כולל שהותבקטאר- טובה מאוד. אין תחושה של חוסר נוחות. אפשר להעביר השדה כמה שעות בלי בעיה.
 • יש להערך עם אפליקציה גראב- נוח ובטוח להזמנת אמצעי תחבורה. תמנעו מלקיחת מונית ברחוב - קיימת תופעה שלמוניות שמפעילות מונה מזוייף- המחיר מרקיע ותאלצו לשלם פי עשר מהמחיר הנדרש.
 • מומלץ להוריד אפליקציה להמרת מטבעות - Exchange. הכסף הויאטנמי מאוד מבלבל - השטרות בצבעים דומים, שימו לב לשטרות ולכמות האפסים המופיעה על השטר.
 • סוכנת מומלצת לתכנון מסלול בצפון ויאטנם הנוי, נין הין, סאפה , הלונג ביי - אחראית, אמינה וזמינה בווטסאפ בכל זמןולכל עניין.

Website: www.vietnamimpressivetravel.com Address: 32 Ta Hien str, Hoan Kiem Dist, Hanoi Email: info@vietnamimpressivetravel.com

  • לין Linh +ווטסאפ+84948643232
 • מומלץ לקנות בארץ מתנות קטנות / ממתקים לחלק לילדים בכפרים בסאפה. מחווה נחמדה והילדים שמחים בה.
 • בסאפה ובהנוי- ישנו היצע גדול של תיקי קנקן, מעילי north face, מחירים דומים. בסאפה מבחר גדול ובריכוז נוחלעומת הנוי.
 • קפה- בויאטנם הקפה חזק והם שותים אותו עם חלב ממותק מרוכז. מי שלא אוהב קפה ממותק צריך להקפיד לבקשקפה עם חלב טרי.
 • טיסות פנים - את הטיסות אפשר להזמין מראש ואפשר גם תוך כדי תנועה. המחירים דומים וזה מאפשר לשמור עלגמישות. ההמלצה- בעיקר אם רוצים להגיע לחופים בפוקוק ולא בטוחים במזג אוויר - להשאיר את ההחלטה סמוךלמועד המתוכנן. כמו כן רצוי לבדוק איזו חברה מאפשרת לעלות טרולי ללא עלות נוספת. חברת jetstar - פעמים ביטלהאת הטיסה ולא עדכנה. למדתי על הביטול תוך כדי כניסה לאתר לבדוק שהטיסה לא מתעכבת. בנוסף באחת הטיסותהייתה דחייה של שעתיים. עוד סיבה להזמין טיסות סמוך למועד - ככה שאם יש שינוי שלא מסתדר בלו״ז - אפשרלבחור בין חברות התעופה.
 • מומלץ בהנוי לקחת את אותו המלון ללילה הראשון ולילה נוסף כשחוזרים מה לונג ביי. זה מאפשר השארת החפציםכשנוסעים לסאפה( אפשר לקחת תיק ליומיים/ שלושה ולא להסחב עם הכל בנוסף ניתן לחזור ולהחליף תיק כשנוסעיםלהלונג ביי).
 • מומלץ להתחבר לקבוצת פייס בוק ויאטנם למטיילים. המון טיפים ומידע רלבנטי וחיוני.
 • מזג האוויר משתנה ולא ניתן להסתמך על התחזית. מומלץ להתעדכן ממטיילים הנמצאים במקומות באמצעות קבוצתהפייסבוק.
 • מומלץ להצטייד במעילי גשם/ ניילונים , הגשם עשוי להפתיע בכל מקום ובכל זמן - מגיע לפרקי זמן קצרים.
 • שבועיים מהווים זמן מינימום לטיול בויאטנם. אם אפשר מומלץ להוסיף מספר ימים עד שבוע -
  • בשביל לרווח את המעברים ממקום למקום ולהימנע ממרוץ.
  • לעשות את הלופ בסאפה ( יומיים/ שלושה)
  • לבקר בדאננג, לרבות ביקור בגשר הידיים,
  • לטייל בהו צי מין ובסביבותיה.

מסלול

 1. נחיתה בהנוי- עיר תוססת - צריך זמן להסתגל , בייחוד להליכה ברחובות וחציית כבישים. מומלץ לשהות בעירהעתיקה שם מירב ההתרחשות. אין צורך ביותר מיום בהנוי, ושהייה נוספת במעבר בין אטרקציות.
 2. יום שני נסיעה לנין בין - בחרנו את המסלול עם העליה במדרגות לתצפית ( dragon). יום מקסים, שכלל רכיבה עלאופניים, שייט בסירות ועוד. חזרה להנוי בשבע בערב. בשעה עשר עלינו על אוטובוס לילה green bus סליפר לסאפה. הגעה לסאפה בשלוש וחצי לפנות בוקר. ניתן להישאר באוטובוס עד שש. אנחנו בחרנו לשלם לילה נוסף במלון ולהגיע למלון בארבע לפנות בוקר.
 3. סאפה -
 • ביום הראשון שהגענו טיילנו בעיירה , ביקרנו בכפר cat cat, לבד ללא מדריך. כפר תיירותי ויפה מאוד. הכניסה לכפרכרוכה בתשלום , הדוכן נמצא סמוך לכניסה לכפר.
 • ביום השני קבענו עם מאמא ממה mamá meme יש לה פייס בוק meme's trekking sapa ו ווטסאפ84915032913+. בחורה מקסימה, דוברת אנגלית טובה וברורה. רצינית, אחראית ואמינה. משתייכת לכפר “מונג״ . תוך כדי המסלול העשירה במידע על החיים בכפר ולקחה אותנו לביקור בביתה לטעום יין אורז. מומלצת מאוד.
 • מי שמתכנן לעשות טיול עם מאמא. ישנן שתי אפשרויות להגיע לכפר . דרך הכביש או דרך ההר. ההליכה דרך הכבישסתמית וללא נוף מיוחד. ההליכה דרך ההר חוויתית מאוד- נתקלים בבעלי חיים, נהנים מנופים של שדות אורז. נוכחשינויי מזג האוויר והמשקעים הרבים שיורדים בסאפה קיימת סבירות לא מבוטלת שיהיה בוצי - כדאי להערך עםנעליים להליכה. גם בלנסטון מתאים, אך לא נעלי אופנה/ ריצה עם סוליה מחליקה. בנוסף מזג האוויר משתנה מאוד. אם יורד גשם אפשר לבקש מהמאמא לאסוף אתכם מהמלון בעשר במקום שמונה או לדחות ליום למחרת את הטיול. תשתדלו לא לוותר - זו אחת החוויות הטובות של הטיול.
 • היום השלישי בסאפה - נסענו עם מונית למפלים ולשער גן עדן. סיור של ארבע שעות. נחמד מאוד.
 • כביסה בסאפה - כדולר לקילו. איסוף והחזרה מהמלון תוך מספר שעות. מקופל ומבושם.
  • +84 1699569000
 • נסיעה עם מיניבוס לקאו לאו לצורך חזרה להנוי ברכבת. הנסיעה ברכבת ארוכה משמעותית אך ניתן לישון בה קצתיותר טוב ומגיעים להנוי בסביבות שש בבוקר.
 1. הגעה להנוי שש בבוקר - שמנו תיקים במלון ויצאנו לשתות קפה עד האיסוף להלונג היי. צעידה סביב האגם בבוקרמוקדם - המונים מקומיים עושים טאי צי / רוקדים , ממש נחמד. איסוף מהמלון ונסיעה להלונג ביי. לקחנו אוניה ברמהגבוהה cerenity . חוויה טובה מאוד, החדרים במפלס השני מקסימים. פעילות נחמדה במשך השהייה . מומלץ!
 2. חזרה להנוי בשעה שלוש. חצי יום נוסף בהנוי.
 3. טיסת בוקר לדנאנג. נהג מומלץ שאוסף מהשדה ולוקח להוי אן ב - 240,000 דואנג לרכב רגיל ו - 290,000 דואנג לרכבשבעה מקומות. משמעותית זול יותר אפילו מגראב. כדאי לסמס לו בווטסאפ ערב לפני כדי שיהיה לו את פרטי הטיסהוימתין ביציאה מהשדה בדנאנג. ‭+84 91 5721755‬
 4. הוי אן/ עיר נמל מקסימה למרות האופי התיירותי, מומלץ להגיע. ניתן לבלות בה שלושה ימים ברגוע. בערב יש שוקגדול - המחירים בהוי אן יחסית גבוהים ולא אטרקטיביים. ישנן מספר אטרקציות : heaven and earth עושים טיוליאופניים בכפרים הסמוכים. הטיול הכי סולידי שלהם נקרא country side. אפשר לקחת אותו בבוקר או הצהריים. ההבדל שבצהריים הוא לא כולל ארוחה בכפר. מדובר על כ - 9 ק״מ רכיבה על אופניים בשני כפרים. מגיעים אל הכפרבסירה יחד עם האופניים. הרכיבה במישור וכמעט ואין תנועה- למעט רוכבי אופניים ואופנועים ספורים. חזרה להוי אןבשלוש אחה״צ. ישנם מסלולים יותר מאתגרים. מומלץ מאוד! אטרקציה נוספת שניתן לעשות שייט ביער קוקוס - לאעשינו אבל נראה ממש כיף כולל שייט בסירות במבוק - כנסו לאתר אינטרנט ותמצאו מידע על האטרקציה. כמו כן ישנןסדנאות בישול שנראות חוויתיות מאוד. אם רוצים מנוחה אפשר לבלות חצי יום בים. לא החופים הלבנים של תאילנד , אבל לאוהבי הים- ים זה ים! הוי אן בערב מוארת בפנסים ונראית קסומה ורומנטית. המסעדה הכי טובה בכל הטיולהייתה glory morning חזרנו אליה יומיים ברצף ואם היה אפשר היינו פוקדים אותה עוד ועוד. תענוג של טעמים. התפריט מאתגר, קחו את הזמן תקראו אותו ותנסו. הסלט פאפאיה מצויין, הצדפות ברוטב למון גראס , חמאת בוטניםוקארי- חריף - ומצויין! מנת שרימפס ונודלס המוגשת בתוך קוקוס - טעימה מאוד. בקיצור כל מנה שהזמנו הייתהמעולה. בר נחמד עם מוזיקה חיה - שנות השמונים/ תשעים, the shamrock Irish pub.
 5. טיסה לפוקוק- מלון על החוף, חלומי. חוף פרטי , חול לבן - רומנטי ומושלם. שלושה ימים לסיום של טיול נפלא.
 6. טיסה לנו צי מין ו הבייתה.