פרגוואי - סיודד דל אסטה

הקדמה קצרה:

הגעתם לאיגוסו ויש לכם עוד יום ומחפשים מה לעשות, ממליצה לקפוץ לצד הפרגוואי לסיודד דל אסטה.

מדובר באזור שפטור ממס, השלישי בגודלו בעולם. לאור זאת יש בה כמה עשרות קניונים, שווקים, ואלפי אנשים עם מזוודות ותיקים שרצים מחנות לחנות. בין כל הקונים יש לכם את מוכרי הרחוב שמנסים למכור לכם גרבים, חגורות, תחתונים, כרטיסי זיכרון ומה לא. בצדדי המדרכה תראו שיירות של אופנוענים צהובים, וחולצות סגולות, שמחכים להסיע אתכם לקניון הבא.

לסיודד דל אסטה יש מעבר גבול יבשתי עם ברזיל-פוז דה איגוסו.

הגעה: מפוז דה איגוסו יש כל 20 דק אוטובוס לפרווגאי עולה 7 ריאל. אפשר גם להגיע מפורטו איגוסו-ארגנטינה יש אוטבוס ישיר.
 בשעות הבוקר והצהריים יש פקקים מטורפים, אז תעשו טובה לעצמם ותעלו על אוטובוס עם מזגן:)

החתמת דרכון: אין צורך להוציא ויזה מראש. יש להחתים דרכון כניסה ויציאה, אף אחד לא יגיד לכם לעשות זאת, לא בודקים, והאוטובוס לא עוצר אם לא תבקשו,הברזילים יכולים להיכנס חופשי.

שעות פתיחה של מרכזי הקניות והשווקים 9 בבוקר עד 16, פחות או יותר. בשעה 16 כבר תראו שחלק מהחניות סגורות!

לינה: תשנו בצד הברזילאי היא יותר זולה ויש יותר מבחר של בתי מלון והוסטלים. אנחנו ישנו בהוסטל שמנוהל על ידי משפחה, אנשים חביבים מאוד, דוברים אנגלית מצויינת:
Pousada Central foz
 ישנו בחדר פרטי עם שירותים ומקלחת, מזגן, אחלה של וויפי, וארוחת בוקר כלולה, ב 117 ריאל לילה.

מה ניתן לקנות כאן? הכל מהכל, בגדים, מצלמות, שעונים, פלאפונים, רמקולים, אוזניות, בשמים והכל לבית. מעבר לכך יש כמה בתי הימורים.

למען הסקרנות בן זוגי ואני השוואנו מחירים של פלאפונים לzap ויש פער של 300 שח בפלאפונים של חברת של שיאומי, ו900 שח באייפון 11. לא בדקנו את שאר הדברים אך מאמינה שגם בשאר החברות. אם אתם מחפשים לקנות פלאפון חדש בטיול, זה המקום! ממליצה לקנות מהקניון mega eletronicos, הכל שם מקורי והמחירים כתובים וגלויים לעין.

אם אתם מחפשים להוציא דולרים כנסו לקניון shopping del este, זה הקניון הראשון מצד שמאל כשאתם נכנסים לסיודד דל אסטה. בתוך הקניון יש שם atm ליד הבית קפה, אפשר למשוך עד 300 דולר ולוקחים עמלה של 5 דולר בלבד! אנחנו משכנו פעמיים, ללא בעיות.

אוכל: יש שווארמות ברחוב, פלפל וחומס, סושי בקניונים בקומה האחרונה יש מסעדות או מזון מהיר.

תהנו!