*פוסט המלצה עמק הפרחים וב badrinath באופן עצמאי **


ראשית אתחיל ואומר שאני בחורה ואני מטיילת לבד, בהתחלה מאוד חששתי לטייל בהודו לבד, אך מהר מאוד גילתי שזה בסדר ואני מרגישה בטוחה! אז לכל הבנות שחוששות אין מה לחשוש!!
 את עמק הפרחים וב badrinath קראתי בויקפדיה. חיפשתי מקום שאני יכולה להגיע אליו באופן עצמאי ויהיו עוד אנשים מסביבי שאם יקרה לי משהו יהיה שם מישהו ...והמקום פשוט מושלם, למטייל הסולו, המקומות האלה מאודדד מתויריים על ידי ההודים, יש לציין כי לא ראיתי ישראלי אחד בכל השהות שלי שם. מדובר באזור מהמםםם, יפיפה, מפלים בכל חור, מצורף תמונות.

הקדמה:
 יש את עמק הפרחים ומקדש סיקי, ויש את badrinath וmana. ממליצה לפתוח גוגל מפות או maps me על מנת להבין איפה כל דבר ממוקם. עמק הפרחים פתוח רק בחודשים יולי אוגוסט.

**בכל האזור הזה הקליטה מאוד מאוד נמוכה, בghangaria אין קליטה בכלל אז תעדכנו את המשפחות שלכם לפני.

**כל המקומות שישנתי בהם באזורים האלה מאודד מוזנחים ומלוכלכים, תביאו מצעים משלכם.

פירוט:
 על מנת להגיע לאזור, צריך להגיע לרישיקש. מרישיקש יש אוטובוסים ישירים לבדרינט שכמובן שאפשר לעצור בדרך ולרדת בגובינגט . אני הגעתי לתחנה המרכזית של רישיקש בשעה 9, ואמרו לי שאין כבר אוטובוס ישיר, והם הנחו אותי איך לנסוע. לקחתי אוטובוס לsrinagara עלה לי 170 רופי, וממנו אוטובוס לjosimatha עלה לי 200 רופי. כל הנסיעה לקחה לי כ10 שעות בערך, הגעתי בחושך לjosimatha אז ישנתי שם לילה עלה לי 700 רופי חדר לבד עם מקלחת ומים חמים. ממליצה לצאת יותר מוקדם בסביבות 6 על מנת להגיע ישר לבדרינט או גובינגט.

חשוב לי מאודדדד לומר שהנסיעה קשה מאוד!!! אני מטיילת הרבה במזרח והנסיעה הזו קופצנית במיוחד עם הרבה מכות בישבן, סיבובים ופיתולים, מלאת אבק, החולצה הלבנה שלי כבר לא נשארה לבנה. קחו זאת בחשבון, כהכנה נפשית. למרות כל זאת, הנופים מדהימים לאורך כל הדרך.

מjosimatha אפשר להגיע לבדרינט(שעה ורבע) וגם לgovindgahat(חצי שעה) (מכאן יוצאים לטרק שמגיע לכפר ghangaria שהוא נקודת התחלה לעמק הפרחים), באמצעות אוטובוס או גיפ של 10 אנשים, אני לקחתי גיפ עד בדרינט עלה לי 100 רופי. ישנתי שם לילה, עלה לי 500 רופי חדר לבד, מקלחת עם דלי. מאוד קר שם אז שיהיה לכם בגד חם ומעיל גשם. אפשר לישון גם בגובינגט ולעשות טיול יום לבדרינט מרחק נסיעה של 45 דק.

מה יש לעשות בבדרינט?
1.יש את המקדש הצבעוני, וסתם כיף לטייל בין הסימטאות והנופים.

2. ללכת לכפרmana, שהוא הכפר האחרון עם גבול סין, מאוד קל ללכת, כל הדרך מישורית, אפשר כמובן לקחת אוטובוס או גיפ או טרמפ. בmana יש להם מפל מהמם וגם מערה שנראת כמו איזה מועדון.

מבדרינט לקחתי אוטובוס לגובינגט 30 רופי, עקב מפולת סלעים הגעתי רק אחרי 6 שעות. יש באזור הזה הרבההה מפולות סלעים, אז קחו את הזמן באיזי. ישנתי בגובינגט עלה 500 רופי, חדר לבד, מקלחת דלי. מגובינגט צריך לעלות לghangria להלן האפשרויות: 1. מסוק 2. גיפ שלוקח אתכם 3 קמ בערך עד לנקודת התחלה של הטרק בו הוא כבר לא יכול לנסוע עולה 40 רופי, צריך לחכות ל10 אנשים עד שהוא יתמלא , ציק צאק לוקח ואז עולים ברגל. 3. גיפ+סוס.

קחו איתכם תיק קטן ואת הגדול תשאירו במקום שישנתם לא צריך לעלות לכם כסף לשמור את התיק.

הדרך מאוד ברורה, מצורף תמונה, יש הרבה אנשים, מאות ואני לא מגזימה הודים תיירים וסיקים(לאור שיש להם מקדש קדוש) שעושים את הדרך הזו, זו עליה של 950 מטר בערך, דרגת קושי בינוני ויש כאלה שיגידו קשה. לקח לי 4 שעות ורבע. צאו מוקדם, חבל שהשמש תתפוס אתכם, אני יצאתי ב7 והצטערתי שלא יצאתי ב6. מעבר לכך מרוב שהמקום ככ תיירותי ומסודר לאורך כל הדרך היה שירותים וקיוסקים שאפשר לקנות מים, חטיפים ואוכל.

בגנגריה ישנתי בחדר לבד, עלה לי 400 רופי, חדר עם מקלחת דלי.

מה עושים?
 1. עמק הפרחים, מחיר כניסה 600 רופי, נפתח בשעה 7 והכניסה היא עד השעה 12, הם מאוד מסודרים הם רושמים מי נכנס לפארק ומי יוצא. לאורך הדרך אין שירותים או מקום לקנות מים ואוכל אז להצטייד. בשעה 17 הפארק נסגר. ניתן להיכנס לפארק כאשר יש מזג אויר טוב. הכניסה לפארק נמצא במרחק של 15 דק הליכה מגנגריה.

2. המקדש של הסיקים, שנמצא על יד אגם, קוראים למקום hemakunta, נמצא בגובה של 4 אלף מטר פלוס. טרק קשה, ביום אחד צריך לעלות ולרדת, אין מקומות לינה בדרך או ביעד. ביררתי אצל כמה הודים שעשו את זה ונאמר לי שזה 6 קמ בערך ולוקח 5 שעות לעלות ו3 שעות וחצי שעות לרדת, maps me מראה אחרת, יכול להיות שיש איזה קיצור דרך, מעבר לכך אמרו שאין הרבה מקומות לקנות מים ואוכל ולכן צריך לקחת איתכם, כמו כן אמרו שהמקדש בשעה 12 מגיש ארוחת צהריים חינם לכולם, אפשר להגיע לשם עם סוס... אני לא עשיתי את זה עקב שאני לא בכושר לדבר כזה.

חזרה לרישיקש, מגובינגט אוטובוס ישיר יצא ב6 וחצי עלה לי 540 רופי, הגענו לאחר 11 שעות.