טסתי בתחילת חודש פברואר 2018 למשך שבוע, זה מספיק על מנת לחרוש את קייפטאון.

מחיר טיסה 560 דולר, עם עצירת ביינים באדיס באבא למשך שעתיים.

לינה: ישנתי בהוסטל home base cape town backpackers ברחוב strand 37 ממליצה עליו, מחיר ללילה 220 רנד כולל ארוחת בוקר: קורנפלקס, לחם עם ריבה או חמאה. ההוסטל גדול אך שקט ומאוד נקי, תמיד כשהלכתי לשירותים היה טישו. יש מטבח גדול ומצויד שניתן לבשל בו. מעבר לכך, אם אתם אנשים שחם להם תשימי לב שאתם מזמינים חדר עם מזגן כי לא כולם עם מזגנים, אך יש מאווררים. מבחינת מיקום הוא ממוקם במרכז קרוב מאוד לתחנת האוטובוס ADDERLEY.

על מנת להגיע מהשדה למרכז העיר: יש אוטובוס, שעולה 100 רנד זמן נסיעה בין 20-15 דק והתדירות שלו היא כל חצי שעה. האוטובוס עוצר בcivic center, 10 דק הליכה להוסטל. כדאי כבר בשדה לקנות את רב קו מקומי עולה 35 רנד.

המרת כסף בשדה תעופה עולה הרבה, אני המרתי 100 דולר וקיבלתי 1048 רנד. בקייפטאון מבחינה כספית עדיף להוציא כסף מ,ATM או לגהץ, בכל מקום ניתן לגהץ את האשראי.

אוכל מומלץ לקנות מהסופר PICK N PAY הוא פתוח עד 19 בערב, שימו לב שרוב החנויות נסגרות מאוד מוקדם 18 כבר הכל סגור. בסופר ניתן לקנות אוכל מבושל: אורז, עוף, ביצת עין וכו.

מקומות לאכול:

MEETING POINT: מחירים למנה 50-60, מסעדה מקומית, מנות משביעות וגדולות. נמצאת על הרחוב STRAND, אם אתם ישנים בהוסטל אז כשאתם יוצאים מהבניין תפנו שמאלה, תלכו יש ותחצו שני רמוזים והמסעדה נמצא מצד שמאל שלכם.

ESTERN FOOD BAZAR: אוכל של המזרח, מחירים בסביבות ה40 רנד נמצא על הרחוב LONGMARKET

IYD-INSIDE AND YOURE OUT: מסעדת המבוגרים מיוחדת עם כל מיני תוספות שונות, מחירים בסביבות ה80-100 רנד, נמצא ברחוב BREE 103 צריך לעלות במדרגות, יש שלט כתום.

FRY KING- מזון מהיר, מחירים בין 30-40 רנד יש להם את הgatsby sandwich , ניתן להזמין חצי של הסנדוויץ' והוא מספיק לשני אנשים או שתי אורחות לאדם בודד. הסנדוויץ' מורכב מחסה, עגבניות, דג/עוף/נקיק והרבה הרבה ציפס.

אטרקציות:

  • דרך הסוכנות citysight seeingברחוב LONG STREET 81, לקחתי TOUR לפינגווינים ולכף התקווה הטובה+ cape point (הם נמצאים באותו מקום), עלה 550 רנד, דרך האינטרנט זה יעלה 530. הכניסה לפינגווינים עולה 70 רנד לדעתי זה מיותר, ניתן לראות אותם גם דרך השביל ללא תשלום, אלא אם כן אתם ממש רוצים תמונות מגניבות אז כדאי לשלם את המחיר.
  • הר השולחן עליה עם רכבל עולה 150 רנד והלוך חזור עולה 290 או 275 למי שמגיע בשעות הצהריים, המלצה – להזמין כרטיס לפני דרך האינטרנט ולחסוך המתנה לקניית כרטיסים, בנוסף תנסו לבוא לא בשעות העומס, ותבואו מהשעה 13 והלאה. ניתן לעשות טרק גם להר השולחן, לוקח כשעתיים וחצי, הטרק בדרגה קשה מאוד, והיא מסוכנת! האבנים מאוד מחליקות וגדולות, הטרק הוא טרק טיפוסי שמשתמשים בידיים. על מנת להגיע להר השולחן יש לקחת אוטובוס 106/107 יורדים בKLOOFLECK ואז לוקחים אוטובוס 110 להר. מחיר נסיעה הלוך חזור מהמרכז עולה בסביבות ה30.
  • חוף הים CAMPS BAY, המסעדות בחוץ מאוד יקרות לתרמילאי עם תקציב מוגבל, הגעה: אוטובוסים 107/108/109, מטריה פלוס כיסא עולה 120 רנד לכל היום, אפילו שומרים לך על הכיסא בזמן שאתה מחליט לאכול ארוחת צהריים או שירותים.
  • שווקים, אם אתם אוהבים אוכל אסור להפסיד את השווקים השונים המתקיימים במשך השבוע. אני הייתי בשוק EARTH FAIR MARKET שנמצא על יד הגריין מארק פתוח בימי חמישי בין השעות 11-15, לבוא עם מזומן. בנוסף הייתי בשוק שנמצא ב OLD BICUIT MILLL הפתוח בימי שבת מהשעה 9, הוא מאוד גדול ביחס לשווקי האוכל האחרים, חויה מומלצת, ניתן להגיע באמצעות קו 261.
  • מוזיאון discrit 6 , מחיר כניסה 40 רנד, אם אתם לא יודעים אנגלית ברמה גבוהה לא הייתי ממליצה להיכנס, היה לי קשה מאוד להבין את הטקסים, הם היו כתובים בשפה ספרותית-אקדמית.
  • קולנוע LABIA THEATRE ברחוב ORANGE 68, מחיר סרט 50 רנד, יש להם אתר אינטרנט.
  • THE FUGARD THEATRE תאטרון הופעות, יש להם אתר.
  • Watherfront- - מרינה עם הרבה חנויות, מסעדות ובתי קפה, יש שם חנות ציוד למטיילים למי שצריך, שוק אוכל, ומתחם מרשים של מזכרות ואומנות.
  • סיורים חינם בעיר של "cape town free walking tours" מאוד שווה ומהנה, נקודת יציאה של הסיורים נמצא על יד בית הקפה motherland זה נמצא על יד הגריין מארקט. מטריה ירוקה זה הסימן שלהם, תשאלו עלהם בהוסטל, וגם חפשו פלייר שלהם בצבע ירוק. האתר שלהם:

www. Nielsentours.co.za