להלן תוכנית טיול תאילנד 2016.

בני מתגייס בתחילת דצמבר ולכן החלטנו לעשות טיול אב ובן לתאילנד, היות ורצינו להיות כמה שפחות בעונה הגשומה כך שהוחלט שהזמן הנכון והאפשרי הינו נובמבר. אני כבר הייתי מספר לא מבוטל של פעמים בתאילנד, וגם עם בני כבר היינו יחד בתאילנד כחודש בעבר ולא רצינו לחזור על המקומות הסטנדרטיים. הוחלט בגדול לעשות טרום "טירונות" מסלול הכולל אטרקציות הכי אקסטרימיות שאפשר וחווייתית יותר, ופחות מקדשים וטיולי טבע והטיולים הרגילים, אם הם ישתלבו במסלול אז נזרום. פרק הזמן המוקצב היה 16 יום ברוטו בגלל מגבלות עבודה , ולכן התכנון בגדול היה לנחות בפוקט לשכור רכב ולזרום ע"פ מזג האוויר כשהכיוון יום צלילות באיי ו-Kho Racha Noi & Kho Rachael Yai כשהתכנון 3 צלילות ביום עם מנוחה בין הצלילות באיים המרהיבים הללו. ביום השני תוכנן טיול שטח ג'יפים בנהיגה עצמית. היום השלישי סקי בכבלים, בנג'י, ואטרקציות בסביבה. לאחר מכן נסיעה ברכב דרך Kaho Lak לפארק הלאומי Kaho Sok לשהייה של 3 ימים כולל יומיים באגם Chaow Lan ולינה בבקתות הצפות. שם התכנית להמשיך לצ'ומפון עם עצירות במקומות מעניינים בדרך ולאחר מכן להגיע להואה הין. שם נשהה 4 ימים ולבקר באטרקציות המקומיות ממפלי U , שווקים, פארק מים Vana Vana כולל אטרקציות סקי בבריכה Surfing in Wave Pool יום ספורט ים / מים ג'ט סקי, מצנחי רחיפה וכד' , רכיבה על סוסים, וסתם בטן גב. משם נסיעה לפאטייה דרך בנגקוק לשלושה ימים בהם נעשה את הגנים הבוטניים, אומגה ממגדל פאטייה, מוזיאון ריפלי, קניות במרכזי הקניות בפאטייה. מסע אקסטרים של טרקטורונים 4 שעות בשטח דרך נהרות וג'ונגל בוצי. פסטיבל Loi Karatong אם לא יבוטל בעקבות מות המלך, ובדרך חזרה לבנגקוק אומגות על צמרות העצים. שני לילות בבנגקוק כך שמשאיר לנו יום אחד בבנגקוק להשלמות קניות, אסיאטיק או קאווסן בערב, ומה שהזמן יאפשר ומשם הבייתה.

להלן פירוט הביצוע:

הטיסה הוזמנה זמן רב לפני בנקודות (מיילים) בעלות כוללת של 140 דולר מיסים עבור שנינו הלוך חזור, ולכן "התפשרתי" על טיסה עם SWISS טיסת בוקר לציריך המתנה של 4 שעות והמשך עם Thai Airways לבנגקוק ומשם לפוקט כעבור שעה וחצי. את המזוודות שלחנו ישירות מנתב"ג לפוקט. הטיסה לציריך עברה חלק מה עוד ששודרגנו למחלקת עסקים. בציריך היינו ב-Lounge המפואר עד הטיסת המשך לבנגקוק. גם טיסה זו עברה יחסית בסדר הגיעה בזמן ואף הקדימה בנחיתה מה שנתן לנו מספיק זמן לעבור לטיסת ההמשך לפוקט בניחותא. ואפילו להיכנס ל-Lounge של Thai ליותר מחצי שעה לשתות משהו ולנוח. הייתי בקשר עם בית הספר לצלילה כבר כמה שבועות לפני, וחתמתי על הצהרת בריאות. אולם יומיים לפני הטיסה התקררתי עם אף מנוזל וגרון כואב, לקחתי כדורים נגד הצטננות בתקווה שזה יעבור עד שנגיע. בזמן השהייה בציריך עדכנתי את בית הספר לצלילה שאני קצת מקורר, הם הבינו זאת ואמרו שלא ניתן לצלול אם אני מצונן היות ובזמן הצלילה לא תתאפשר פעולה תקינה של הגוף להשוואת הלחצים ולכן החלטנו שנמתין עד שנגיע ונבחן את המצב שנית בתקווה שאני אחלים מכסימום נשחק עם הימים....וכך עשינו. הגענו לפוקט, עברנו מכס ומזוודות, פרטתי 100 דולר בשער גבוה בשדה להתחלה (32.8 לעומת העיר ב-34.9) ופנינו לדוכן חברת True כדי לקנות לבני סים מקומי. קנינו חבילה לשבוע ב-300 באט במחשבה לקנות בהמשך חבילה של 99 באט ב- 7/11 ,. משם פנינו לחברת ההשכרה AVIS לשם קבלת הרכב. אולם היות ונחתנו בטרמינל הבינלאומי יש לצאת החוצה ולקחת שאטל לטרמינל המקומי שם נמצאות כל חברות ההשכרה . עלות שכירת הרכב מסוג ECONOMY (Honda City או דומה) עלתה לי 280$ ל-14 יום (הוספתי עוד 55$ עבור תוספת ביטוח וביטול השתתפות עצמית). ההשכרה בוצעה ע"י אתר Rentalcars . בדוכן של חברת ההשכרה לקחו אותנו בהסעה לקבל את הרכב הטיפול היה מהיר, קיבלנו רכב Toyota Vios אותה קבוצת רכב, ובחנו את הרכב היטב למניעת בעיות וחילוקי דעות בהחזרה וציינו הכל בחוזה כשגיביתי זאת בתמונות בסלולרי.

התחלנו בנסיעה לכיוון פוקט למלון הולידיאין ריזורט. את הדרך למלון קידם אותנו גשם זלעפות ונהיגה בצד שמאל לא הקלה לנושא. הגענו למלון לכניסה הראשית. למלון יש שני אגפים אני הזמנתי חדר סטנדרטי אולם היות ואני חבר מועדון שודרגנו לסוויטה בקומה גבוהה צופה לבריכה באגף החדש.

התמקמנו במלון ויצאנו לאכול במסעדה מס' 6. המסעדה מפוצצת בכל שעות היום ואוכל טעים. מי שרוצה יש שאטל שלוקח מהמסעדה למסעדה הנוספת הנמצאת על הגבעה צופה על כל פוקט.

משם הלכנו לאחת מסוכנות הנסיעות הישראליות להזמין טיול ג'יפים אולם התברר שהטיול הספציפי הזה לא קיים יותר. התקשרתי לבית ספר לצלילה והסברתי שאני מרגיש הרבה יותר טוב והוחלט שנגיע בבוקר והמדריך בשטח יבדוק אותי ולתרגל כיצד ארגיש במים ומקסימום אני אעשה שנורקל ובני יצלול. חזרנו למלון ובערב יצאתי לאכול עם חברים טובים Mira Solomovich Sami Solomovich ועם מכר ותיק שלא ראיתי כמעט 30 שנה Koby Goldshmidt. אכלנו במסעדת PS וסיימנו בקפה ב-cofee club..

יום שני -

אספו אותנו מהמלון בשבע בבוקר ונסענו למזח בפוקט, שם התקבצו המון צוללנים חלקם עם ציוד אישי וחלקם שכרו במקום. הכרנו את המדריכה הפרטית שלנו ולאחר שיחה ומילוי טפסים יצאנו בסירה גדולה עם כעשרים צוללנים וכל ציוד הצלילה לעבר האי Kho Racha Noi שיט של כשעה וחצי בדרך אכלנו ארוחת בוקר.

היות והים היה גבוה ולא לקחתי כדור נגד בחילות הרגשתי קצת לא טוב במהלך השיט עד שהגענו למים רגועים . קיבלנו תדריך לצלילה הראשונה. וירדנו למים, תרגלנו ירידה לעומק של 12 מטר בהדרגה וצללנו במשך 45 דק' הצלילות היו מדהימות אולם עדיין לא כמו בים האדום אצלנו באילת.

לאחר הצלילה הראשונה אכלנו צהריים בספינה ושטנו לעבר היעד השני באותו אי. גם פה ירדנו לצלילה של 45 דק' וחזרה לספינה לנשנושים ושתייה עד הגעה לאי Kho Racha yai שם ירדנו לצלילה שלישית וכמות הדגים והסוגים הרבה יותר מהצלילות הראשונות. חזרנו למקלחת בספינה החלפת בגדים ופנקקים ומתוקים תאילנדים ופירות.

הגענו חזרה למזח והמלון בשעה 19:00. לאחר מקלחת זריזה Sami Solomovich ו- Mira Solomovich באו למלון שלנו ונסענו ברכב לשוק סופ"ש. השוק די גדול והגענו אליו יחסית מאוחר ורעבים כך שלא ראינו כלום בעיניים עד שלא נשנשנו כל מיני מאכלים במתחם די גדול של האוכל. בדרך חזרה הוויז לא הכיר כביש חדש וכיוון אותי לפניה ימינה שלא הייתה ופתאום אני מוצא את עצמי נגד התנועה...(מפחיד ולא נעים), אולם חוץ מזה הוויז תפקד די טוב לאורך ה-1800 הק"מ שעשינו בשבועיים האלו.
 היות וטיול הג'יפים בוטל החלטנו למלא את היום באטרקציות אחרות נכנסנו לסוכנות מקומית ובחרנו אחד מהתוכניות של רפטינג משולב עם כל מיני פעילויות. לפי הברושור המחירים מגיעים ל-3000 באט לאדם אולם אנחנו קיבלנו זאת ב-1100 באט לאדם ללא ויכוח קשה. אולי בגלל השעה המאוחרת.

יום שלישי -

יצאנו לרפטינג במפרץ פאנג נגה וכל הדרך היה גשם זלעפות כולל במהלך הרפטינג. חשבתי שזה יפגום בחוויה אולם התברר שהיא רק התעצמה. עשיתי לא מעט רפטינג בעבר אולם בגשם זו חוויה מדהימה אחרת. הרפטינג שנרשמנו היה אמור להיות 5 ק"מ, אולם כשהגענו שאלו אותנו אם נרצה רפטינג יותר אתגרי (מבחינת זרימה) של 7 ק"מ תמורת תוספת של 400 באט כ"א, כמובן שלא יכולנו לסרב ועשינו את המסלול הארוך,

בסיום הרפטינג השמש יצאה אכלנו ארוחת צהריים והמשכנו בשאר הפעילויות,

ובחזרה גם עצרנו למערת הקופים ובודהה. האכלנו את הקופים שירדו מהעצים צילום מהיר ונסיעה חזרה לפוקט כשעתיים.

יום הרביעי -

קמנו יחסית מאוחר, רצינו לעשות באנג'י אז הלכנו לאחת מסוכנויות הישראליות ונאמר לנו שהמחיר הינו 1800 באט לקפיצה ותעודה בלבד ללא הסעה. באתר המחיר הינו 2200 לקפיצה תעודה וחולצה ללא הסעה. כששאלתי בסוכנות האם זה כולל חולצה נאמר לי שעם חולצה זה 2300 באט... (לעומת 2200 באתר), לקחנו את הרכב ונסענו לבנג'י. שילמנו 2500 באט שכולל קפיצה, תעודה, חולצה וגם 30 תמונות.

משם המשכנו לפארק סקי בכבלים. שכרנו Wakeboard ושילמנו עבור שעתיים סה"כ כ-1500 באט.

הבן שלי מאוד נהנה וציין שזה אחד הימים עם האנדרנלין הגבוה ביותר.


יום חמישי- 

יצאנו בנסיעה מפוקט לקאו סוק הדרך לקחה כ-3 שעות עם כבישים טובים, ונופים מדהימים,

השתכנו ב-Kho Sok Good View Resort לפי ציון גבוה שקיבל ברשת וגם בהמלצה של איתמר Tami Thai בעל הבית ואשתו מדהימים ועושים הכל כדי לרצות. דיברנו על הטיול ליומיים לשמורה ומתברר שהיות והימים האחרונים היו גשומים מאוד, המערה Namtaloo מוצפת וסגורה, והמז"א בשמורה אמור להיות גשום ביום השני, כך שהחלטנו לעשות את הטיול של יום אחד באגם Cheow Lan שמכיל את כל המסלול של היומיים כולל מערת נטיפים נוספת שמגיעים ברפסודה, למעט שייט לילה ושייט בוקר ולינה. אכלנו צהרים ב-resort והזמנו שייט של שעתיים בקנו עם מדריך בשמורה. בעל הבית הנחמד הכין לנו תיק אטום למים ומעילי גשם חד פעמיים מניילון, השייט היה מדהים בנופים ובעלי חיים והנהר עם כל עיקוליו בשמורה.

בערב אכלנו בריזורט וקיבלנו חזרה את הכביסה ששלחנו בצהריים. בדקתי מז"א בקוסומוי ועל פניו נראה סביר והבן שלי החליט לעשות את טיול בין האיים על אופנועי ים של Yaniv Nagar. יצרתי קשר עם יניב בחור מדהים וקיבלתי ממנו את כל העזרה, הסברתי לו שאני מגיע במיוחד לעשות את הטיול כך שאגיע עם המעבורת האחרונה מסורטאני לקוסומוי (לאחר הטיול באגם), סוכם שאני אגיע ישירות אליו וגם הוא יארגן לי לינה במלון שלו.


היום השישי –

באו לאסוף אותנו לטיול אולם אמרנו שיש לנו רכב וניסע אחריהם, עצרנו בדרך בעיירה לקנות מים ונשנושים ולפגוש את המדריך, משם המשכנו לשמורה, עלות חניה לרכב פרטי 40 באט ליום, ושילמנו כל אחד בנוסף לטיול 300 באט כניסה. עלינו על סירת ארוכת זנב לשיט של שעה וחצי באגם, האגם מדהים ביופיו ולדעתי בטיול רגיל לפחות יומיים יש לבלות בו כולל לינה אבל בבקתות
 טובות,

הבקתות שהיינו הינם Plern Prai Raft House בקתות מדהימות עם כל השרותים הנדרשים, מחדר אוכל ועד מתקני שעשועים. בבירור שלי המחיר הינו 3000 באט ללילה לזוג ללא הסעה מהמלון, ללא מחיר הסירה מהמזח וללא שום טיול.

נחזור לטיול, המשכנו לטראק רגלי ביער עד שהיגענו לבקתות ען רפסודות אשר לקחו אותנו למערת הנטיפים, לאחר הסבר וכניסה עם פנסים חזרנו באותו דרך רפסודה וטראק חזרה לסירה. משם לשיט לבקתות הצפות שתארתי לעי"ל לארוחת צהריים ולהרגעות בשחיה, קיאקים, וכו' ובשעה 17:00 חוזרים למזח, היות ואני אמור להספיק את המעבורת האחרונה הייתי חייב להיות במזח בשעה 16:00 ולכן המדריך ארגן לי לחזור עם קבוצה אחרת שהגיעה למזח בשעה 16:00, משם התחלנו בנסיעה לסורטאני למזח Don Sak מרחק של שעתיים נסיעה. הגענו בסביבות 18:15 והמתנו בתור הארוך למעבורת.

חלק מהמכוניות שהזמינו מראש נכנסו ולצערי ולצער רבים אחרים לא היה מקום לרכבים נוספים. החלטתי לחנות במזח את הרכב (100 באט ליום) ולעלות למעבורת האחרונה ללא רכב, ובחזור לאסוף אותו.

דיברתי עם יניב שאני בדרך והוא בסבלנות אין קיץ אמר שאני לא אדאג הוא ישאיר את המשרד פתוח שאגיע. הגענו לקוסומוי לקחתי מונית למלון של יניב Samui Pier Resort – 600 באט והגענו כש- Yaniv Nagar מקבל אותנו בחום כולל חדר מדהים על הים וביקש שלא יסגרו את המסעדה עד שנאכל. הלכנו לישון רצוצים אך מאושרים.


היום השביעי –

אכלנו ארוחת בוקר ובתשע וחצי התחלנו הדרכה לטיול אופנועי הים, טיול של 3 שעות מהנות, הדגש על בטיחות והנאה. יצאנו 6 אופנועי ים + מדריך על אופנוע נוסף וסירת מירוץ מלווה. הטיול היה לאיים סמוכים ולקופנגן, עם עצירה במפל נחמד ואכילת פירות אננס, אבטיח קר, וקוקוס. כל הזמן דאגו שנשתה, הטיול היה חווייתי ונהיגה במהירויות גבוהות אולם תמיד גאגו למרחק ביטחון בין בכלים. בסופו של הטיול יש להודות ל- Yaniv Nagar ולסמוך עליו כי מעבר למחיר שגם אליו אתייחס בהמשך הכי חשוב זה הבטיחות ולחזור שלמים ובריאים ועם חוויה שלא תישכח במהרה.

הרבה טוענים שהמחיר יקר, אולם המחיר הינו לאופנוע 8500 באט. אם רוכבים שניים המחיר מתחלק לשניים. ולהשוואה מחיר 20 דק' רכיבה על אופנוע ים בחוף עולה 1500 באט, אם תכפילו זאת בשעה זה 4500 באט. (ואני לא מתייחס לנושא העקיצות שדובר המון בתאילנד בכלל ובקוסומוי בפרט) אז טיול מושקע של 3 שעות כשהבטיחות בראש סדר שווה את המחיר.


 כשחזרנו למלון לקחנו קטנוע (200 באט שכירות ליום), ונסענו לסנטרל ולביג C. בחיפוש אחר סוכנות סמסונג מורשת שתקן מסך של טלפון. אף אחד לא מחזיק מסך כזה במלאי ואנחנו לא יכולנו להמתין מס' ימים אז חזרנו למלון, ארוחת צהריים קצת מנוחה ואחרי הצהריים עשינו אטרקציה חווייתית לא פחות שנקראת Fly Board נעילת נעליים הקשורות לצינור זרם מים שמחובר לאופנוע ים וע"י שיווי משקל והטיית הגוף כדי לשלוט בכיוונים. הבן שלי נהנה מאוד וטען שזה אחד הדברים הקשים שהוא נתקל בהם והוא עשה לא מעט, מסקייטבורד, קייטסרפינג ועוד..

בערב הזמנו מונית לשש בבוקר כדי לתפוס את המעבורת חזרה ל-Don Sak.

היום השמיני –

קמנו מוקדם הנהג של המונית המתין בכניסה למלון ונסענו למזח, עלינו על המעבורת של שעה 07:00 והגענו ל-Don Sak בשעה 08:30, לקחנו את הרכב מהחניה והתחלנו את המסע להואהין. הדרך הייתה יפה עם כבישים טובים והגענו כעבור כ-5.5 שעות עם הפסקה בדרך לאכול. בערב יצאנו לשוק CICADA שוק נחמד עם המון דוכני אוכל ועבודות יד, וגם להקה שמנעימה את הערב.
 היום התשיעי – נסענו בבוקר לחוף הים, שכרנו שני סוסים לחצי שעה ויצאנו לטיול בחוף רכובים על סוסים.

לאחר מכן נסענו לפארק המים Wana Nava פארק גדול ומושקע, המחיר בכניסה עולה 1000 באט לא כולל מתחם ה-Adventure Zone ששם הבן שלי התעניין ב-Surf Zone זהו גלישת גלים במתקן גלים מלאכותי. האטקריה הזו עולה 400 באט לאדם ל-60 ד' לפי התור.

למזלנו מגלשה אחת לא עבדה באותו יום לרגל תחזוקה ולכן כל המתחם היה כלול במחיר של כרטיס הכניסה.

עזבנו את הפארק בשעה 16:00 ונסענו לקניון Bluport הסתובבנו קצת אכלנו וחזרנו למלון. בערב יצאנו לשוק Night Market לא מדהים לטעמינו.


היום העשירי –

לאחר ארוחת הבוקר התחלנו בנסיעה לכיוון פאטייה (כ-4 שע'). הגענו למלון הולידי אין, בקבלה הפנו אותנו לדלפק חברים ושודרגנו לחדר דלוקס בקומה גבוהה (23), כולל תפריט כריות,

הנוף מהחדר של כל המפרץ מדהים, האמבטיה עם חלון זכוכית ענק (חד כיווני) לנוף החוצה,

נסענו עם הרכב לקניון סנטרל פסטיבל קניון 7 קומות ענק, אכלנו צהריים במסעדת בופה, לאחר מכן הלכנו לסוי בוקאו והזמנו טיול אקסטרים של 4 שעות טרקטרונים מאחת מהסוכנוות הישראליות במקום. חזרנו למלון נחנו עד הערב, ובערב יצאנו לשוק סופ"ש Thepprasit Night Market
 שוק גדול ונחמד כולל מתחם גדול של אוכל.

היום האחד עשר –

לאחר ארוחת בוקר במלון אספו אותנו לטיול של חברת ATV Pattaya Jungle Adventures הטיול כולל , תוכנית שנקראת Ultimate VIP ATV adventure tour זה מסלול של 4 שעות טיול טרקטרונים בשטח בבוץ ובמעברי מים. הטיול כולל ארוחת צהריים והסעה למלון.

הטיול היה אתגרי עם טרקטרוני פולאריס תוצרת ארה"ב בנפח 450 CC הגדול ביותר הקיים בתאילנד.

אחרי טיול השטח ארוחת צהריים וחזרה למלון. נחנו קצת ובערב יצאנו לשפת הים לראות את פסטיבל Loi Kratong השנה בגלל מות המלך לא היו זיקוקים, ומוזיקה רועשת, המון תאילנדים השיטו סירות מפרחים בים ובקשו משאלות ועשו פיקניק בחוף.

יום השנים עשר -

לאחר ארוחת בוקר במלון אספו אותנו לאומגות בצמרות העצים של חברת Flight of the gibon הטיול כולל : הנסיעה כשעה לכל כיוון ביקור בגן חיות, ומסלול של 21 תחנות בצמרות העצים, 10 מעברים מרתקים, 4 גשרים כשהארוך כ-100 מטר, ואומגה ארוכה ביותר של 300 מטר, מדרגות לוליניות על העצים, וירידה בסנפלינג של כ-35 מטר.

הטיול כולל ארוחת צהריים והסעה למלון. הטיול היה חוויה נחמדה מאוד למרות שעשינו זאת בעבר מס' פעמים בצ'אנג מאי תמיד זה מהנה.

בסיום המסלול ארוחת צהריים וחזרה למלון.

אלבום תמונות עד היום ניתן לראות גם ב:
https://www.facebook.com/amitay.gouzi/media_set…

קליפ קצר ניתן לראות ב:

https://www.facebook.com/gouzi1/videos/1538738389474857/

או ב-:

למחרת נסענו חזרה לבנגקוק ליום וחצי קניות ושיטוטים והבייתה