מסלול עד שבוע בקוסקו ”טרק אינקה ג׳ונגל - טיפים ודגשים“

העלייה למאצ'ו פיצ'ו – האתר נפתח בשעה 7:00 בבוקר ויש שתי דרכים להגיע אליו: ברגל – לעלות מלא מדרגות מתקופת האינקה או באוטובוס. אם עולים באוטובוס פשוט צריך לקנות כרטיס יום לפני שעולה 10 דולר.

אם עולים ברגל, שזה מה שרוב המטיילים עושים, אז זה הולך כך: השער למדרגות נפתח בשעה 6:00, וזה בערך 15 דקות הליכה מהעיירה אגואס, מה שאומר שצריך לצאת ממנה הכי מאוחר ב-5:45. אם לוקחים בחשבון שיש תור לשער, כי מגיעים לשם מלא מטיילים, אז צריך אפילו לצאת לפני.

למה כל כך חשוב להגיע מוקדם?

כי המדריך קובע איתכם בשעה 7:00 באתר למעלה כדי להתחיל את הסיור המודרך (שכלול במחיר הטרק). הבעיה היא שאף אחד לא עולה על המדרגה הראשונה בדיוק בשעה 6:00 ושאם אתם לא בכושר טוב מאוד ייקח לכם יותר משעה לעלות את מיליון המדרגות האלו, לכן הסיכוי שתספיקו לפגוש את המדריך בזמן הוא אפסי.

לדוגמא, מהקבוצה שלנו, מתוך עשרה אנשים רק שניים מצאו את המדריך ויצאו איתו לסיור וכל השאר פשוט פספסו אותו. זה גם מה ששמענו מקבוצות אחרות שפגשו בדרך.

יש שתי אפשרויות - אם אתם קבוצה של חברים תוכלו לשכור מדריך עצמאי ואז אין לחץ להגיע, או לקחת אוטובוס.

החזרה לקוסקו – אפשר לחזור בשתי דרכים. באוטובוס כל הדרך, או ברכבת ואז אוטובוס.

שימו לב שזו דרך שלוקחת הרבה שעות בסופו של דבר, לא משנה באיזו דרך תבחרו. אם אתם יוצאים על רכבת של 21:00 בערב, תגיעו לקוסקו קרוב ל-02:00 בלילה וזה לא נעים במיוחד, כי אתם עייפים מוות אחרי שקמתם בשעה 5:00 בבוקר, כדי לנסות להספיק לפגוש את המדריך באתר. בכל מקרה, אם הדרך היא ברכבת זה קצת מייקר את המחיר.

לכל המידע על קוסקו פרו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות