מסלול חד יומי בפיליפינים ”טרק טרסות האורז בנאווי - בטד“

טיילתי בתחילת חודש פברואר, יחד עם חבר, לאזור בנוואי ובטד – טרק טרסות האורז.

תכננו לעשות מסלול של שלושה ימים (שתי לילות) דרך הכפרים: פולו, קמבאלו, בטד, פטפט, גיטי; אבל מזג האויר לא האיר לנו פנים. רוב היום ירד גשם, והייתה עננות נמוכה שמסתירה את הנוף. לכן לקחנו טרייסיקל מבנאווי לכיוון בטד (עלות של 400 פזו אחרי מו”מ). הטרייסיקל הוריד אותנו בנקודה הכי קרובה לכפר בטד ומשם בהליכה רגלית של כ-20 דקות הגענו לכפר. ההליכה יפה וחווייתית.

ממש לפני הכניסה לכפר יש שלט ל: Batad Top Viewpoint, מרחק של שלוש דקות הליכה מגיעים ל-Homestay נחמד עם מרפסת תצפית משגעת על טרסות האורז. שווה לעצור, לשתות תה טוב ולהכנס לאווירה. למי שמעדיף מקום מבודד – שווה לבחון את החדרים במקום.

נכנסנו לתוך הכפר וסרקנו את אפשרויות הלינה במקום. נציין כי בכל המקומות בכפר אין חדרים עם שירותם ומקלחת צמודים וכי מים חמים זה לעיתים מותרות. התמקמנו בגסטהאוס של ריטה, במרכז הכפר. האירוח היה חביב, והחדר נקי. יתרון בולט זה כילה נגד יתושים… ניתן להזמין אוכל טעים וזול במקום.

לאחר התמקמות והשארת התיקים הכבדים, יצאנו קלילים לטיול במרחב הכפר. מומלץ ללכת למפל שנמצא בקצה הרחוק של הכפר, ולחזור דרך הגדה הדרומית על בסיס הטרסות (מסלול מעגלי) המאפשר זווויות תצפית שונות ויפות על הטרסות. ההליכה בגשם מוסיפה לחוויה, אבל מחייבת משנה זהירות לאורך הטרסות והמדרגות הרבות לאורך המסלול.

אם מזג האויר יותר ידידותי, מומלץ לרדת מהטרייסיקל בנקודה מוקדמת יותר בכביש מבנאווי, וללכת כשעה וחצי לכפר קמבאלו. לשקול לעשות שם עצירה ללילה או להמשיך לבטד (כשעתיים הליכה).

לכל המידע על פיליפינים
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

כתבות על חופשת סקי 2022

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם