מסלול חד יומי בקרקוב ”יום בעיר העתיקה“

כייף לחקור את העיר ברגל.

ניתן להתחיל את היום בטירת ואוול (Wawel Castle). לאחר ביקור במצודה ובקתדרלה והתצפית על נהר הויסלה, נרד למטה למערת הדרקון השוכנת על גדת הנהר. בחורף המערה סגורה ויש להסתפק רק בפסל הדרקון שיורק אש כל כמה דקות. אם ממשיכים מהדרקון ימינה לכיון העיר העתיקה (כשהטירה מצד שמאל שלנו) יש מעבר לכביש כניסה לפארק. בכניסה אליו שוכן מבנה מפואר שמשמש כיום בית ספר לכמורה ולידו יש את הספסל עם פסל שני המתמטיקאים אשר לשיחתם האזין הוגו בשנת 1916 בעת טיולו בפארק.

בפארק עצמו יש עוד מלא ספסלים ופסלים שונים. הפארק מקיף את כל החלק של העיר העתיקה, אז כדאי להכנס לסמטאות העיר העתיקה ופשוט ללכת “לאיבוד” ברחובות הקטנים. בין מגוון החנויות והכנסיות ניתן למצוא בשפע נקודות עצירה רבות לנשנושים מתוקים וזולים.

בלב העיר העתיקה בכיכר השוק (Rynek Glowny) מומלץ להכנס לכנסיית סט מארי. מול הכנסייה – באולם הבדים נמצא את המוזיאון התת קרקעי והארכיאולוגי של קרקוב – Rynek Underground (כניסה 19 זלוטי). באולם הבדים יש שוק פתוח עם מגוון של דוכנים חביבים. מי שמעוניין יכול ברחבת הכיכר לקחת סיור בכרכרה עם סוס או לעשות סיור סגוואי.

מהכיכר נלך לכיון של הברביקן מגדל השמירה העגול ואחד משערי הכניסה אל העיר. הכניסה אל המגדל סגורה בחודשי החורף.

חובבי הקניות יוכלו להמשיך משם לקניון הגדול בקרקוב שנמצא צמוד לתחנה המרכזית של העיר – Galeria Krakowska.

לארוחת ערב מומלץ להגיע לרובע היהודי ברחוב Szeroka, שם תמצאו מגוון של מסעדות יהודיות זולות וטעימות (אך לא כשרות), ביניהן מסעדת חיים כהן או בשמה הפולני Dawno Temu Na

לכל המידע על קרקוב פולין
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לקרקוב

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם