מידע חיוני נוסף ברומניה ”טיפים כלליים לטיול ברומניה“

לאחר טיול נהדר של 22 יום בקיץ 2015, 4000 ק”מ של מקיף רומניה, אני מרשה לעצמי להוסיף מספר טיפים.

הטיפ הראשון שלי מתייחס למכונית – כדאי לנסוע במכונית רומנית! הסיבה היא שמכוניות אלו (במקרה שלנו דאצה לוגאן) מתאימות לרומניה, גם המרכב הגבוה וגם הצמיגים. בנוסף, צריכת הדלק נמוכה.

הטיפ השני מתייחס לאופן הנהיגה. הכבישים ברובם הגדול בעלי מסלול אחד לכל כיוון, ללא הפרדה, והרומנים עוקפים בפראות. לכן תנהגו לאט ובזהירות, לא תוכלו לדעת אם יצוץ לכם בור בכביש או מישהו מולכם עקף בסיבוב. בנוסף יש לא מעט מארבים של שוטרים, במיוחד בתוך הערים והכפרים, לכן שמרו על המהירות המותרת.

הרומנים ברובם לא דוברים אנגלית, ולפעמים קשה להתנהל. כדאי לרכוש מילון בסיסי רומני, זה יכול לסייע. במסעדות – כדאי להכיר את המונחים הבסיסיים. המטבח הרומני פשוט וטעים, המנות די חוזרות על עצמן, מומלץ ביותר! לגבי השילוט בכבישים – הרמה איננה אחידה, כדאי להצטייד במפה טובה ומעודכנת וגם במכשיר GPS טוב, זה יחסוך בעיות בניווט. אם לא מוצאים – לשאול. הרומנים אוהבים לעזור. במספר מקרים אנשים התנדבו לנסוע ברכב שלהם ליעד שלנו כדי להראות לנו איך לנסוע.

לגבי המלונות, אנחנו שהינו ב-11 מלונות, כולם נבחרו דרך אתר Booking, וכולם היוו מבחינתנו בחירה טובה. יש מקומות (כמו הדלתא של הדנובה) שבהם כמות המלונות אינה גדולה וכדאי להזמין מראש. יש מקומות יותר תיירותיים (בראשוב, סיביו) שבהם ניתן פשוט להגיע ולחפש במקום, הכל כמובן בהתאם לעונה. המלצה מיוחדת מבחינתנו הם הכפרים, שם ניתן לראות מקרוב איך חיים הרומנים – מעניין ומיוחד.

רומניה מדינה מאוד מעניינת, מגוונת, מפתיעה, מיוחדת וכמו כן קרובה (אלינו) וזולה. מה עוד צריך כדי ליהנות? 

 

לכל המידע על רומניה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות