דרוסקיניקאי ”דרוסקיניקאי: יעד חובה-שפע אטרקציות!“

במקריות לחלוטין דרך כתבה ישנה באינטרנט הגעתי לעיירה הזו, והופתעתי לטובה ממה שיש לה להציע, בטח ביחס לכמות האטרקציות שיש בכל המדינה. העיירה, ממוקמת בקירוב לגבול עם פולין ובלארוס, שעה וחצי נסיעה דרומה מוילנה/קובנה (משניהם יוצא אותו המרחק) ובה שלל אטרקציות לכל המשפחה.

ראשית אפתח בבשורה חביבה לחובבי הסקי, לעיירה היפה והשלווה יש מתקן סקי מקורה מיוחד ועצום (ואני מדבר על 700 מטר אורך של מתקן! ) שנראה כמו בלוק לבן ענק באמצע היער בו עושים סקי, וגם ניתן ללמוד לגלוש. לליטאים יש אמנם מזג אוויר מספיק קר בכדי לגלוש בשלג מעל חצי שנה, אבל דבר אחד אין להם, הרים שיוכלו לגלוש. המתקן הזה כולל בתוכו שלג אמיתי, עם טמפרטורה קבוע של בין מינוס 2 עד מינוס 4 צלזיוס. מאחר וכל הנעשה במתקן הוא בתוך חלל סגור, ניתן לגלוש בו לכל אורך השנה. אני אישית ניצלתי את ההזדמנות ללמוד סקי. אציין שהמחירים קצת יותר זולים מבחרמון, בטח אם מדובר באמצע שבוע בו המחירים נמוכים יותר.

למתקן יש 2 אופציות להגיע: הראשון ברכב נסיעה של כמה דקות מהישוב עצמו. השני, זה רכבל מיוחד וחדש שעובר מעל העיירה ומעל היער הסמוך לה ומגיע ממש עד דלת הכניסה למתקן הסקי. סה”כ הרכבל מאוד נחמד, ממליץ אם אתם משפחה עם ילדים ואז הנוף כבר יעסיק אותם ויעשה את שלו. המחיר לרכבל 5 יורו הלוך-חזור.

אתר מתקן הסקי: Www.snowarena.lt

אתר לימוד הגלישה במתקן: Www.druskischool.lt/en

אתר הרכבל: Www.lynukelias.lt/en

(המשך הטיפ בחלקו השני)

לכל המידע על ליטא
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות