מסלול בן שבוע-שבועיים באירלנד ”מסלול בן 8 ימים בדרום ומערב אירלנד“

יצאנו זוג ושלושה בוגרים בפסח 17 לאירלנד.

יום 1+2 דבלין: טיול סביב הליפי, בית המכס, רחוב הנרי וגרפטון, כריס צ'רץ', טירת דבלין ומוזאון גינס. בערב טמפל בר. שהינו בעיר 2 לילות בתחילת הטיול ואחד בסוף. עיר מקסימה אפשר להקדיש לה יומיים, שלושה.

יום 3:שכרנו רכב ויצאנו דרומה לכיוון מפלי פאורסקוורט. אפשר לעשות פיקניק לייד המפל. משם דרומה דרך Military Way לגלנדלוך. לחנות ליד המלון ולהכנס דרך המנזר עד לאגם העליון הליכה של כ-3 ק”מ הלוך ושוב. משם נסענו ללינה בקילקני.

יום 4: מצודת קילקני (רק מבחוץ) , סלע קאשל כולל ביקור. מקום מרהיב לא לפספס משם נסיעה על הכביש המהיר M-8 לקורק, מקורק לקינסייל (אפשר לוותר על 2 המקומות האלה) ומשם לקילרני.

יום 5: פארק קילרני, מוקרוס הבית והגנים, מפל טורק, לידיס ויו, מולי גאפ, העיירה Sneem, במרכזה פסל של ישראלית שתרם הנשיא ממוצא אירי הרצוג, רינג אוף קארי לכל אורכו, עצירות רבות כולל סקליג' רינג, ולנשיה ומעבורת לצד השני, קלס, רוזנבך-רצועת אי בתוך הים. חזרה לקילרני.

יום 6: גאפ דונלו - אל תחמיצו את הכיכרה עם הסוס, הדרכה מדהימה של העגלון, טבעת דינגל כולל העיירה דינגל, כף דנמור ומשם נסיעה ארוכה לכיוון טלברט חציית השאנון על המעבורת עד קילמרי ונסיעה לעיירה בשם קילקי ללינה.

יום 7: צוקי מוהר, נסיעה דרך הבארן לכיוון גולאויי עם עצירה בטירת דנגוייר וליד החניה שלה קוטג'ים מסורתיים עם גגות קש שלמזלנו באותו יום שופצו. היה יפה לראות איך מחליפים את הקש. אחר הצהרים בגאלווי, שיטוט בעיר היה איסטר אז היה מאוד חגיגי ומהנה, עיר נחמדה אין מה לעשות בה יותר מידי.

יום 8: נסיעה לדבלין והמשך השלמת מה שלא ראינו, חגיגת סיום בטמפל בר ולמחרת טיסה הביתה.

לכל המידע על אירלנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות