ויזה ומעברי גבול בירדן ”מעבר סה"כ בסדר אם באים מוכנים“

עברנו את הגבול בסוף ספטמבר 2018 חמישי-ראשון, שלושה לילות. היינו זוג ותינוקת. התכנון היה להיות רק בעקבה. חשבנו להיכנס עם הרכב הפרטי אבל הבנו כמה שזה מיותר לאור אופי הטיול. ניתן להחנות את הרכב חינם בחניון כורכר ליד הגבול. במעבר יש 2 שלבים, פיננסי- תשלום אגרת מעבר, שילמנו 207 ש”ח לשני מבוגרים. פעוטות מתחת לשנתיים לא משלמים. לזכור לקחת פתק להמשך.

ביקורת דרכונים- רגיל הפתק של מעבר גבולות לא לשכוח.

בצד הירדני - סה”כ פקידים נחמדים מאוד, להיות ערוכים להמתנה כי הדברים מתנהלים בצורה ישנה יותר. אנחנו התעכבנו מאחר ואבד שם דרכון למישהו (כן כן) וכי היו הרבה משפחות עם סוכנים שלעיתים נדחפו בתור. אז לקחת את זה בצורה חיובית והדברים ירוצו. חם שם ואין כל כך איפה להמתין במזגן, ממול יש חנות, אנחנו המתנו שם בנחת.

אחרי שמנפיקים ויזה אצל הפקיד ממשיכים לפקיד אחר ששואל לאן אתם נוסעים, או מה מתוכנן בטיול. אצלנו היה רק לעקבה, חזרנו על זה מספר פעמים והוא איחל לנו שהייה נעימה. לפי מה שהבנתי זה שאם מטיילים במקומות אחרים צריך מדריך או סוכן או אם אתם מטיילים עצמאית. הראנו לו את אישור המלון וזה חסך הרבה שאלות וגם כסף. ביציאה לצד הירדני יש מוניות בפיקוח ממשלתי שעולה 15 דינר. ניסיתי להתמקח מאחר שקראנו שהמחיר נמוך יותר אך הבנו שלא כך. כמו כן, מטיפים קודמים שמרנו 20 דינר לחזור אך משום מה לא גבו מאיתנו שום תשלום בצד הירדני לא בהלוך ולא בחזור.

בחזרה לארץ התהליך ערך 10 דקות הכל! שום לחץ ושום בירוקרטיה באף צד.

סהכ הירדנים מאוד נחמדים, הייתה אווירה נעימה ויש יותר ישראלים מתושבים עצמם:)

לכל המידע על ירדן
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לירדן

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם