מסלול חד יומי בפרת' ”Rottnest Island - האי רוטנסט“

האי רוטנסט נמצא די קרוב לפרת' וזה פספוס לא להגיע לבקר שם אם יש לכם יותר מיום אחד בעיר ואתם רוצים לעשות משהו מעבר לשופינג ומוזיאונים.

ניתן להגיע לאי באמצעות מעבורת ממספר מקומות לאורך ה-Swan River או מנמל Fremantle הסמוך (משם זה כ-25 דקות הפלגה). המעבורת מפרימנטל עולה כ-79 דולר אוסטרלי וניתן לשכור אופניים בעלות של כ-20-30 דולר אוסטרלי ליום.

בירידה מהמעבורת באי יש מספר מסעדות, חנויות תיירים ובתי מגורים, אך לאחר רכיבה קצרה על האופניים מגיעים במהירה לטבע יחסית בתולי ומקסים. חופים חוליים וסלעיים לאורך האוקיינוס, מגוון ציפורי ים וכמובן גולת הכותרת – קנגורו קטנים (בהתחלה חשבו שאלה חולדות גדולות ומכאן שם האי, מצורפת תמונה) שמסתובבים באי בחופשיות.

ישנם מספר מסלולים מומלצים לאופניים – של 1-3 שעות, של 3-5 שעות ושל 5+ שעות המקיף את כל האי. כך שניתן לבלות יום שלם במקום בכיף (המעבורת האחרונה חזרה יוצאת קצת אחרי ארבע אחה”צ). כמו כן, מכל מסלול ישנם מספר מסלולים שניתן לצאת אליהם רגלית בלבד (ניתן לנעול את האופניים בכל נקודת עצירה לאורך הדרך). מומלץ להיזהר מנחשים במידה ויורדים אפילו במעט מהשביל.

מלבד החופים המרהיבים והעצים האדירים ישנם גם מספר אגמים מלוחים במרכז האי שחלקם נראים בצבע ורוד, שווה לדאוג שהמסלול יעבור גם בהם (למרות שהחלק הזה במסלול טיפה יותר “הררי”).

בתקופת הקיץ (נובמבר-אפריל) ישנן אטרקציות נוספות מומלצות באזור האי- שנורקל, קיאקים וצלילה.

בקיצור, שווה כל רגע… פנינת טבע במרחק נגיעה.

תהנו!

לכל המידע על פרת' אוסטרליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות