ניו יורק בוסטון ניו יורק

סיפור קצר על המוזיאונים בניו יורק ובבוסטון, על פסל החרות ועל מהותה של החרות, כפי שהיא מובנת לילדים וגם, יש לאמר, להורים.
יוסי יהלום
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ניו יורק בוסטון ניו יורק
Thinkstock Imagebank ©

הרעיון להתחיל מניו יורק התגלה כנוח, אולם בסיכומו של דבר (ושהות) הסכמנו שנחזור אל ניו יורק בלי הילדים ועל כך בכתבה שלפניכם. התמקמנו לנו במלון צמוד ל"טיים סקוור" שאליו הגענו משדה התעופה בלימוזינה (שזה דבר מאוד נפוץ בניו יורק ולנו במקום שתי מוניות זה יצא אפילו הדרך הכי זולה- 65 דולר+ טיפ, ניתן להזמין מהארץ ואז הוא אפילו מחכה לכם עם השלט של שמכם). בשאר ההסתובבות הקצרות עדיף שתי מוניות.. כשהגענו ירד שלג יפיפה וניתן היה לראות את הצורות המדהימות של הפתיתים. מראש תכננו שבניו יורק (סך הכל 8 ימים) נהיה בעיר ובחנויות (צעצועים לפי רצון גברים, ובגדים לפי רצון הנשים ומוזיאונים לפי רצון ועדת תרבות-ההורים).

היינו בפסל החרות וסיפרנו לילדים את סיפור הפסל. הסברנו להם כי הפסל ניתן במתנה מצרפת לכבוד חגיגות ה-100 שנה לארה"ב. בשלב הראשון הגיעה רק היד והעיתונים באמריקה לגלגו ואמרו כי אם צרפת באמת רוצה לתת היא הייתה שולחת את הרגליים. לבסוף (אמנם באיחור) הגיע כל הפסל והאמן הצרפתי שפיסל אותו התחתן עם הדוגמנית שדגמנה את הפסל עבורו.

בסוף כל ההסברים שאל ברק (שנראה כמקשיב בעניין רב) אם אפשר לקבל עוד נקניקיה, ואוהד ביקש לשתות. הבנו שמבחינתם פסל החרות זו החרות לעשות מה שמעניין אותם וזה: החנות toys "R" us וידענו כי לניו-יורק אנחנו נחזור שוב ולבד (כאן צריך לומר כי החנות בניו יורק היא מתחם של ארבע קומות שבאמצע יש גלגל ענק פעיל וכל פינה בה מעוצבת מדהים ויש בה המון מקומות לשחק וזאת אכן חוויה מדהימה לילדים).


 היינו גם במוזיאון האמריקאי לתולדות הטבע (בהחלט שווה) ובמוזיאון הילדים של מנהטן לא משהו, מתאים לילדים קטנים יותר, וכן גם במעבדת פלאי הטכנולוגיה של סוני שזה שווה בכל גיל, ידע בסיסי באנגלית (קריאה) יכול מאוד לעזור (או שיש הורים עם סבלנות וידע באנגלית-תמר). דווקא המוזיאון בבוסטון (Museum of Science) התגלה כמוזיאון מדהים עם התנסויות לילדים והיה קשה לצאת ממנו גם כשכבר רצו לסגור אותו (מחיר- 65$ לכולנו). בכלל, לטעמינו, בוסטון יותר מתאימה לילדים. ההיסטוריה של ארה"ב נשקפת אליך מכל פינה. הבתים (כולל הבית שהתארחנו בו) מלפני 100 ו-200 שנה יפיפיים, ומתוחזקים להפליא, בחלק מהרחובות עדין יש תאורה על גז רומנטית ויפה.

לאחר שלושה ימים בבוסטון חזרנו לניו יורק. בערב ראינו עם הילדים את ההצגה של מלך האריות בברודווי (צריך להזמין כרטיסים בארץ) ואכן הצגה מדהימה, ובלתי אפשרי לחלוטין לתאר את התפאורה ובכלל, וגם אם היה האפשר אני לא רוצה להרוס את ההפתעה כי כולם חייבים ללכת ולראות כמה יצירתיות הושקע בה. מומלץ מומלץ מומלץ (גם הילדים מאוד נהנו כמובן).

 ניו יורק היא בדיוק המקום להתחיל בו את המסע. היא נוחה יש בה את כל מה שצריך להצטייד בו, ניתן לשבת במקדונדלס ולדבר דרך האינטרנט (בחינם) ולדווח לכולם שנחתנו ולצוות שלום וכמובן- אין כמו לטייל בערב ברחובות ניו יורק, ולדעת שמעכשיו הכל יהיה אחרת. ודבר אחרון להפעם, אני ממליץ לכם לקרוא את הכתבות שלנו ביחד עם הכתבות באתר שלנו: www.tyul.com שאמורות להשלים זו את זו. אני אשתדל לא לחזור על דברים בשני האתרים, באתר למטייל אכתוב גם אינפורמציה מעבר לחוויות והאתר השני מיועד להעביר בעיקר חוויות ולשמש כספר מסע פתוח.

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ארצות הברית (ארה"ב)