טיול משפחתי - טיפים לטיול מהנה עם ילדים בגילאי גן

טיול עם ילדים בגילאי גן יכול להיות חוויה מהנה במיוחד. הילדים סקרנים ומוכנים לכל הרפתקאה, היחס של אנשים זרים הוא ידידותי לרוב ולהורים מזדמן לבצע פעילויות ששמורות בדרך כך לילדים בלבד. טיול כזה מצריך הכנה מראש, ופרטים כמו צעצוע אהוב או ספר מצוייר יבטיחו שגם הקטנים יהנו מכל העניין.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: טיול משפחתי - טיפים לטיול מהנה עם ילדים בגילאי גן
Depositphotos/Photogearch ©

מדוע לנסוע עם ילדים קטנים?

כל גיל בו נמצאים ילדיכם הוא גיל מתאים לטיול, בין אם קרוב לבית ובין אם רחוק ממנו. הורים רבים מופתעים לגלות, שמאמצי ההכנה לטיול יום עם ילדים צעירים לפיקניק או לפארק, אינם שונים בהרבה מאלה המושקעים לקראת טיול לזמן ארוך והרחק מהבית. הדבר החשוב הוא לצעוד בצעדים קטנים ולהצטייד בכל הדברים החיוניים לאורך הדרך.

צילום: עמית פלדצילום: עמית פלד


טיול עם ילדים בגילאי גן הוא חוויה מהנה, משום שהם סקרנים ומוכנים לכל הרפתקאה, הם עוזרים "לשבור את הקרח" בכך שהם מדברים עם כל אחד ורואים בכל ילד קטן חבר פוטנציאלי למשחק. טיול איתם יעניק לכם הזדמנות לצאת לטיולי פוני, ללטף בעלי חיים ולרכוב על קרוסלות.

 זקוקים לסיבות נוספות לנסיעה עם ילדים? הם נוטים להירדם בנסיעות רכבת ובטיסות ועלות הנסיעה שלהם פחותה מזו של מתבגרים. פעמים רבות הם מהווים גם "כרטיס כניסה" לקבלת יחס מיוחד וחביב מזרים. באירופה, למשל, אל תהיו מופתעים אם מלצרים יגישו לילדיכם צלחות מלאות בקרקרים וגבינות בזמן ההמתנה לאוכל.

לתחילת הכתבה

מה לקחת לטיול?

השלב הראשון לפני היציאה לדרך הוא האריזה, ובמהלכו אתם עשויים לגלות שרשימת ה"צרכים" וה"רצונות" היא אותה רשימה. החוכמה היא לשקול מה חשוב לקחת על מנת לשמור על הקטנים מרוצים ולהבין, שרבים מ"הרצונות", כמו צעצועים, הם בעצם צרכים כשמדובר בטיול ארוך. ארזו את הצעצועים בתיקים קלים וצרפו אותם למטען היד שלכם. ילדים בגילאי ארבע-חמש יכולים לשאת תיקים קטנים בעצמם ולהסתובב איתם בשמחה בשדה התעופה. הדבר הכי חשוב שכדאי לזכור הוא לקחת בובה אהובה, שתקל על הילד להירדם ותקנה לו תחושה נעימה ומנחמת בסביבה בלתי מוכרת.

דבר חשוב נוסף הוא עגלה קלת משקל ומתקפלת. צוות המטוס יתלה אותה סמוך לדלת המטוס ואתם תוכלו לתלות אותה על מתלי מעילים או מתחת לכסאות במסעדות. מלונות רבים מאפשרים לשכור עגלות וטיולונים. אם אתם קונים עגלה, הקפידו לקנות כזו שיש בה תא מיוחד להנחת חפצים, שתתאים למזג אוויר סגרירי וקלה לקיפול.

בכל הנוגע לצעצועים, שלבו בין צעצועים אהובים ומוכרים לבין הפתעות חדשות, הקפידו לקחת צעצועים שאינם מרעישים וקנו צעצועים מקומיים לאורך הדרך. כדאי גם לקחת לפחות שני ספרי ילדים אהובים ולקנות עוד במהלך הטיול. ספרי תמונות המתאימים לילדים שעדיין לא למדו לקרוא הם רעיון מצויין, ילדים בוגרים יותר ישמחו להקשיב למבוגר המקריא להם סיפור. הקראת סיפור במהלך הטיסה היא פתרון טוב להעביר את הזמן.

לטיסות ארוכות כדאי לקחת גם סרטים, אפשר לקחת DVD נייד או מחשב נייד ולהשתמש גם במכשירי הפלאפון החכמים. אל תשכחו לארוז אוזניות מיוחדות לילדים. זכרו שגם הספר או המשחק המרתקים ביותר משעממים לבסוף, לכן אל תגזימו בשימוש בהם ושלבו בין שעת המשחק לטיולים ולהפסקות אוכל. ילד מותש הוא לא בן לוויה שמח.

לטיסות ארוכות, נסיעות רכבת או המתנות ארוכות הכינו מבעוד מועד חטיפים כמו קרקרים, פירות יבשים וחטיפים שונים שיקלו על הרעב של הקטנים.

 אם אתם חוששים מכך שכל הדברים האלה יתפסו הרבה מקום, קנו "אביזרי בידור" זולים, אותם תוכלו לזרוק במהלך הנסיעה ולהחליף באוצרות חדשים. השורה התחתונה היא גמישות, ארזו בהתאם לצרכיהם של הקטנים ושמרו על ספונטניות.

לתחילת הכתבה

 צילום: איתמר ברקצילום: איתמר ברק

 הכתבה נבחרה ותורגמה על ידי מערכת אתר למטייל מהאתר 

www.travelforkids.com/main.htm

 רוצים לקרוא עוד על טיול עם ילדים? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אירופה