רומניה - מטבע (Romanian leu) וכל מה שמסביב

המטבע המקומי ברומניה הוא הליי (Romanian leu). לפני שנוסעים לרומניה, כדאי לדעת היכן כדאי להחליף למטבע הרומני, האם ניתן לשלם ברומניה באירו ולמה צריך לשים לב בעת תשלום ברומניה, במטבע המקומי. על כל אלה, בכתבה הבאה
עמית פלד - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: רומניה - מטבע (Romanian leu) וכל מה שמסביב
@ יעל מעוז

איפה להחליף את המטבע, ברומניה או בארץ?

ברומניה, המטבע המקומי נקרא ליי או רון, בפי המקומיים. שער הליי הוא 1 ליי = כ-81 אגורות (נכון לספטמבר 2019). ניתן להמיר בארץ שקל למטבע הרומני בסניפי הבנקים הגדולים ובנמל התעופה בן גוריון. המרה משקל לליי, תחסוך את עמלת ההמרה משקל לאירו ומאירו לליי.

מומלץ להמנע מהמרת מטבע ברומניה בשדה התעופה בבוקרשט, שכן שער החליפין הוא גבוה ולא משתלם. בכל זאת, אם אתם זקוקים לסכום מצומצם ליום הראשון של הטיול, כדאי לחפש את בנק Brd, שנמצא מעט אחרי היציאה מאולם הנכנסים. השער שתקבלו בו יהיה טוב יותר מזה שמציע הדלפק שאחרי בדיקת הדרכונים.

אפשרות נוספת, היא להחליף מעט כסף בבנק שנמצא בשדה התעופה וממוקם מעט אחרי סוכנויות השכרת הרכב, אחרי היציאה מהמכס. מומלץ להמיר לשטרות קטנים (עד 100 ליי) ובערים הגדולות.


 המרת כסף ברומניה למטבע מקומי, אפשרית גם בדוכני המרה וגם בבנקים המקומיים, יש לעשות סקר ולמצוא את המקום שבו השער הוא הטוב ביותר. בבנקים יבקשו עמלה של אחוז או שניים יותר מדוכני ההמרה. אפשרות נוספת היא להחליף כסף אצל החלפנים המורשים, שפועלים בחנויות קטנות ברחובות המרכזיים בערים הגדולות. על מנת להמיר כסף בבנקים, ולעתים גם בעמדות הצ'יינג' יש להצטייד בדרכון. חשוב לחפש דוכני המרה, שבהם מצויין כי לא נלקחת עמלה על ההמרה למטבע רומני.

האם אפשר לשלם ברומניה במטבע שאינו ליי?

אפשר לשלם באירו רק במקומות בודדים ברחבי רומניה, למשל במקומות לינה ובחברות להשכרת רכב. על שאר השירותים יש לשלם ברומניה במטבע המקומי. לכן, עליכם להצטייד במטבע הרומני ולא לסמוך על שימוש במטבעות זרים אחרים ברומניה.

חשוב לדעת, שהמחירים בדיוטי פרי בבוקרשט מצוינים באירו והתשלום נעשה באירו, לא במטבע רומני, למעט בבתי הקפה. יש בשדה התעופה דלפק להמרת כספים שבו תוכלו להמיר את המטבע הרומני שנותר לכם בחזרה לאירו או דולרים, אך אין להסתמך עליו ובכל מקרה, מומלץ שלא להישאר עם מטבע רומני לפני שאתם עוזבים את המדינה.

כתבות ותכנים נוספים על רומניה, שכדאי לקרוא לפני הטיסה:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על רומניה