קופנהגן - מסלול טיול של שלושה ימים

הדרך הטובה ביותר לטייל בקופנהגן היא ברגל, משום שמרבית האתרים והאטרקציות נמצאים קרוב זה לזה. הנה הצעה למסלול בן שלושה ימים בעיר, שיכול לעשות לכם סדר בדברים, אך קחו בחשבון, שתמיד תוכלו לעשות שינויים ולקפוץ ממקום למקום ברגל או במטרו הנוח, לפי החשק והרצון.
איתמר ברק - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: קופנהגן  - מסלול טיול של שלושה ימים
Susan Yin ©

היום הראשון: בת הים הקטנה, ארמון המלוכה, הטיבולי ועוד.

את הביקור בקופנהגן כדאי להתחיל במרכז העיר - הלא הוא כיכר העירייה (Rådhus Pladsen) רחבת הידיים. בכיכר שוכן בית העירייה (Rådhus). אפשר להכנס לסיור בבניין, שעיקר העניין בו הוא השעון האסטרונומי העתיק והתצפית היפה על העיר, ממרומי המגדל. שימו לב בכניסתכם לפסל המוזהב, שמעל הכניסה. בצאתכם מן המבנה אל הכיכר, פנו ימינה ותגיעו לתחילתו של המדרחוב הארוך ביותר באירופה - הסְטרוֹיֶט (Strøget). טיילו לאורך מדרחוב זה, שהוא אזור הקניות הגדול בעיר ומהווה את מרכז ההתרחשות של קופנהגן. חלקו הראשון של המדרחוב הוא רחוב Frederiksberggade, הנמשך עד מזרקת Gammel Torv, שנבנתה בשנת 1663 ומציינת את המקום בו שכן השוק המרכזי של העיר העתיקה. בסיומו של המדרחוב תגיעו אל כיכר קונגנס ניטורב (Kongnes Nytorv), המוקפת בניינים עתיקים, בהם התיאטרון המלכותי וארמון שרלוטנבורג (Charlottenborg).

 מהכיכר, פנו לרחוב ברדגאדה (Bredgade) ולכו בו ישר, מרחק כ-600 מטרים, אז תגיעו לצומת עם רחוב פרדריקסגאדה (Frederiksgade). פנו ימינה ובהליכה קצרה תגיעו אל כיכר אמליאנבורג, בו שוכן ארמון אמליאנבורג (Amalienborg Palace) - ארמון משפחת המלוכה הדנית. הארמון אולי אינו מרשים מבחוץ, אך כדאי להגיע לכאן לקראת השעה 12 בצהריים (בכל יום), אז מתבצע טקס חילופי המשמר של החיילים, הלבושים לפי כל כללי הטקס. לאחר הביקור כאן, הסתובבו ושובו על עקבותיכם, חזרה אל רחוב פרדריקסגאדה. לכו בו ישר אל צידה השני של הצומת, אל כנסיית השיש (Marmorkirken). כבר מרחוק ניתן להבחין בצבעה החיצוני הירוק, של כיפתה הענקית של הכנסייה, הבנויה כולה שיש.

 לאחר הביקור בכנסיה הסתובבו ושובו לרחוב ברדגאדה. המשיכו בו כ-300 מטרים לכיוון צפון, אז תגיעו אל פארק ירוק, בו זורמות תעלות והמראה הוא יפה ופסטורלי. בתוך הפארק נמצאת מזרקת גפיון (Gefion) היפה, אך עיקר העניין בגן זה הוא פסל בת הים הקטנה (Den lille havfrue). זהו פסל הברונזה המפורסם בעולם, שנוצר בהשראת האגדה המפורסמת מאת הסופר הדני הנס כריסטיאן אנדרסן.

 כעת, נשוב לכיוון דרום מערב. ניתן לחזור חזרה ברחוב ברדגאדה, בו צעדנו מוקדם יותר. לחילופין, ניתן ללכת על רחוב טולדבודגאדה (Tolbodgade), המקביל, מעברה המזרחי של כיכר הארמון. צעדו ברחוב זה (כקילומטר), כאשר באמצעו, מצד שמאל, תבחינו בגן נחמד, השייך למתחם הארמון ובנמל של קופנהגן. כאשר תגיעו לקצה הרחוב, תמצאו את עצמכם באחת הפינות היפות ביותר של העיר, זהו הנוּהָאבְן (Nyhavn) - "הנמל החדש", תעלת מים צרה, המחברת בין נמל קופנהגן לכיכר קונגנס ניטורב. בצידי התעלה עוגנות סירות ויאכטות עץ והבתים הם קטנים, עתיקים וחזיתותיהם צבועות בשלל צבעים. ניתן לשבת כאן באחד מבתי הקפה או הבארים וליהנות מארוחת צהריים קלה וכוס בירה.

 את שעות אחר הצהריים והערב, אפילו עד הלילה, כדאי מאוד לבלות בגן השעשועים טיבולי
 (Tivoli) הנפלא, שבמרכז העיר. הגן שוכן בסמוך לכיכר העירייה, כך שמנוּהָאבְן ניתן להגיע בהליכה, שוב לאורך מדרחוב הסְטרוֹיֶט, בכיוון מערב או באחד הרחובות הצדדיים היפים, עד לכיכר העירייה והטיבולי. ביקור בטיבולי הוא קפיצה קטנה לעולם קסום, בתוך העיר. המתחם נראה כמו לקוח מהאגדות - מרבדי דשא ופרחים, רבבות מנורות, מתקני שעשועים מפחידים ומצחיקים, אקוואריום ועוד. בלו ברחבי הפארק ועל המתקנים. תוכלו גם לסעוד כאן את ארוחת הערב, באחת המסעדות שבפארק. בלילות רביעי ושבת, עת נסגר הגן, נורים זיקוקי דינור מרהיבים, לכן כדאי להישאר לסגירה. לחילופין, תוכלו בשעות הערב המאוחרות לשוב לנואהבן ולבלות באחד מהברים או הפאבים.

לתחילת הכתבה

היום השני: ארמון רוזנבורג, המגדל העגול, כריסטיאניה ועוד.

ניתן להתחיל את היום בביקור בארמון רוזנבורג (Rosenborg), שנבנה לפני כ-350 שנה ומשמש כמוזיאון לתולדות המלוכה וכאוצר התכשיטים וכתרי בית המלוכה. הארמון מוקף בגנים יפים ושמורים היטב (Kongens Have), המשלימים את חוויית הביקור. בסמוך נמצאים גנים בוטניים
(Butanisk Have), בו מוצגים מרבית מיני הצמחים, הקיימים בדנמרק. מכאן, נצא אל רחוב גוטהרסטגאדה (Gothersgade). צעדו בו בכיוון מזרח לאורך כ-400 מטרים ופנו ימינה לרחוב לנדמרקט
 (Landemaerket), משם, לאחר כ-200 מטרים תגיעו אל הפינה עם רחוב קומאגרגאדה
(Komagergade) ובעצם אל המגדל העגול (Rundetaarn), שאבן הפינה שלו הונחה עוד בשנת 1637. אם תטפסו במעלה המסלול הספירלי שבתוכו (209 מטרים), תגיעו לראש המגדל, שם יתגלה נופה היפה של קופנהגן, מגובה של כ-35 מטרים.

 כעת, כדאי להגיע אל תחנת המטרו הקרובה, הנמצאת בכיכר קונגנס ניטורב, על מנת לצאת ממרכז העיר ולהגיע לשכונת כריסטיאניה (Christiania). כאשר תגיעו לתחנת כריסטיאנהאבן
(Christianshavn) של המטרו, צעדו צפון מזרחה באחד הרחובות העוברים ליד התחנה ולאחר 200-300 מטרים תגיעו לשכונת כריסטיאניה, עולם אחר במרחק כמה דקות ממרכז קופנהגן. זוהי קומונה אוטונומית קטנה, המכונה גם "אמסטרדם הקטנה" או "עיר החירות". היפים ונערי פרחים הקימו את המקום לפני כ-30 שנה על חורבותיו של מחנה צבאי. כיום, מדובר בשכונה צבעונית וצעירה, השומרת על צביונה הליברלי.

 את שארית היום השני ניתן לבלות, כל אחד על פי תחום עניינו והעדפתו. אם אתם חובבי אמנות ותרבות, באפשרותכם לבקר באחד המוזיאונים הטובים של קופנהגן: המוזיאון הלאומי של דנמרק (Nationalmuseet) - המוזיאון הכולל והמקיף ביותר להיסטוריה של התרבות והאמנות במדינה או הגלריה הלאומית (Statens Museum for Kunst) - המקום היחיד בדנמרק, המציג, תחת קורת גג אחת, 700 שנה של אמנות מערבית. חובבי הבירה שביניכם יוכלו לבקר במבשלת הבירה המקורית של קרלסברג (Carlsberg Brewery), הממוקמת בשכונת ואלבי
(Valby), מרחק כ-3 וחצי ק"מ ממרכז העיר. לחילופין, תוכלו לבלות בשופינג לאורך הסטרויט או לשבת בנואהבן. אם נהניתם יום קודם בטיבולי הקסום, תוכלו לשוב אליו גם אליו, לסבב נוסף של מתקנים וכיף. מחפשים משהו סולידי יותר? צאו לשיט תעלות בעיר - אחת החוויות הנעימות בעיר, בה תוכלו לראות את העיר מזווית אחרת.

לתחילת הכתבה

היום השלישי: יום מחוץ לעיר

אם ברשותכם יום נוסף באזור קופנהגן, תוכלו לצאת ליום טיול מחוץ לעיר. אפשרות אחת היא לנסוע לטירת קרונבורג (Kronborg), השוכנת בעיירה הלסינגור (Helsingør), מרחק של כשעה עד שעה וחצי נסיעה מקופנהגן, על מיצר אורסונד (Øresund). מעבר למיצר שוכנת העיר השבדית הלסינגבורג (Helsingborg), ביום בהיר ניתן לראותה מכאן. בטירה העתיקה והיפה מוצגים פריטים היסטוריים, שטיחי קיר עתיקים, כלי לחימה ובין אגפיה גם אולם אבירים, שאורכו 62 מטרים -מהארוכים באירופה. הטירה ידועה בכל העולם, בעיקר כי מתרחשת בה עלילתו של "המלט", של שייקספיר. ניתן לבקר גם באתרים נוספים בעיירה, כגון: הקתדרלה העתיקה, המוזיאון ההיסטורי ומנזר Karmeliterklostret מימי הביניים, אחד המנזרים השמורים ביותר בסקנדינביה.

 אפשרות שניה ליום מחוץ לקופנהגן היא נסיעה לעיר מאלמו (Malmö), שבשבדיה הסמוכה. בשנת 2000 נחנכו גשר ותעלה בין קופנהגן ומאלמו, אורכם הוא כ-16 ק"מ בלבד, כך שתוכלו, תוך פחות מחצי שעת נסיעה ברכבת או ברכב, לבקר בשבדיה. ניתן לטייל בעיר הנעימה, בין התעלות והבניינים היפים. רכבת מקופנהגן למאלמו יוצאת בכל 20 דקות לערך, מתחנת הרכבת של קופנהגן.

 לפרטים נוספים על האטרקציות השונות במסלול הטיול - הכנסו לפרק אטרקציות מרכזיות בקופנהגן.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על קופנהגן