מסלול קרוואן במערב צרפת

מסלול זה נועד לספק לכם טעימות מכל מה שיש למערב צרפת להציע, וכמובן שניתן להאריכו או לקצרו, בהתאם לזמן שבידכם. המסלול מעגלי לשם הנוחות שבהשכרת הקרוואן והטיסות, אך גם כאן תוכלו לשנות ולעבד בהתאם לצורכיכם. המסלול מתחיל מפריס, שאין צורך במילים כדי להציגה, אבל כן יש צורך במספר ימים כדי לטעום ולו מעט ממנה. מפריס ממשיכים מערבה, דרך נורמנדי וברטאן ומשם יורדים דרומה לאורך החוף האטלנטי אל עבר הפרינאים וגבול ספרד
צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: מסלול קרוואן במערב צרפת
Thinkstock Imagebank ©

מפריז לבורדו

פירוט המסלול: פריס - סנט מאלו - קארנק - רושל - רושפורט - בורדו - הוסגור - קוטרט - וין - קרקסון - סארלט - לימוג` - פריס

  • נקודת פתיחה: פריס 
  • נקודת סיום: פריס 
  • סה"כ המרחק: 2350 ק"מ 
  • מסגרת זמן מומלצת: 14- 21 יום

מסלול זה נועד לספק לכם טעימות מכל מה שיש למערב צרפת להציע, וכמובן שניתן להאריכו או לקצרו, בהתאם לזמן שבידכם. המסלול מעגלי לשם הנוחות שבהשכרת הקרוואן והטיסות, אך גם כאן תוכלו לשנות ולעבד בהתאם לצורכיכם. המסלול מתחיל מפריס, שאין צורך במילים כדי להציגה, אבל כן יש צורך במספר ימים כדי לטעום ולו מעט ממנה. מפריס ממשיכים מערבה, דרך נורמנדי וברטאן ומשם יורדים דרומה לאורך החוף האטלנטי אל עבר הפרינאים וגבול ספרד. חציה צפונה תפגיש אותנו עם איזורים פחות מתיורים, שבהם הקסם הצרפתי גדול מתמיד. ההבדלים הרבים שמספק המסלול הם סיבה מצויינת חלקחת קרוואן ולהתחיל לטעום! אוי, וכמה זה טעים... 

מפריס לסנט מאלו - 450 ק"מ
המסע מפריס מתחיל מערבה לנורמנדי, בדרכם של הצלבנים. חבל זה עשיר בהיסטוריה, ולמרות זאת רבים מהתיירים מתמקדים רק ברצועת החוף שלו. אם זמנכם בידכם בהחלט מומלץ לנסות ולטעום משני חלקי החבל - הימי והיבשתי. בקצהו המערבי של החבל תפגשו את אחד היעדים המפורסמים כאן, הוא האי הקטן מונט סנט מישל (Mont St-Michel). המינזר הגותי המפורסם שעל האי מושך אליו מבקרים מכל העולם בשל מיקומו ויופיו, וכדאי לנסות ולצפות בתופעת הגאות והשפל המיוחדת במקום. מהאי ממשיכים עוד קצת מערבה נמשיך עד העיירה סנט מאלו. זו יכולה להיות חניית לילה, או בסיס לטיולי יום לאורך החוף של ברטאן. החופים של ברטאן ידועים בתצורתם המופלאה - עם צוקים אדירים ואיים קטנים, רמז לעוצמת האקיינוס.

מסנט מאלו לקארנק - 250 ק"מ
חציה דרומה של חצי האי ברטאן מוביל את המבקרים דרך איזור קלטי טיפוסי, בו תחושו בסממניה של התרבות הקדומה המשותפת לאירלנד, סקוטלנד, וולש והחבל. אם יזדמן לכם להיות כאן בסוף יולי-תחילת אוגוסט תוכלו לתפוס את הפסטיבל הכל-קלטי המרהיב המתקיים בעיר לוריאנט (Lorient). בחוף הדרומי של מחוז ברטאן נמצאת העיר קארנק (Carnac) שם נמצא מצבור של מאות אבנים ענקיות בנות אלפי שנים המסודרות במבנים ובגדלים שונים. חלקן שימשו לקבורה אך עד היום אופף את המקום מיסתורין באשר לתפקידן. מכאן ניתן גם לבקר בעיר הנמל הציורית אוריי (Auray) בה נערך מדי יום שני שוק צבעוני. ניתן גם לקחת שיט להואט (Houat) אי קטן , שקט ורומנטי, עם חולות לבנים ומפרצים קטנים. הכניסה לאי להולכי רגל בלבד. שני איים נוספים באיזור הם Hoëdic ו Belle Île, הראשון דומה להואט, והשני גדול ממנו וניתן לחצות אליו עם בקרוואן שלכם.

מקארנק לרושפורט - 300 ק"מ
הנסיעה דרומה לאורך החוף האטלנטי היא נעימה ביותר, ולוקחת אתכם דרך ערים מזמינות וכפרים שכדאי להתעכב בהם. כזו למשל היא העיר נאנט (Nantes), בעלת המדרחובים הרחבים והמסעדות המשובחות. אם התעכבתם כאן והילדים דורשים פעילות רק להם, תוכלו לבקר בפארק Puy du Fou הסמוך, המציע לכם להשאב לעולם שכולו היסטוריה, עם גלדיאטורים ויקינגים וכפרי ימי הביניים. המשך הנסיעה דרומה מוביל אותנו לעיר רושה (Rochelle), העיר השלישית המתויירת ביותר בצרפת. מרכזה הוא באיזור הנמל הישן (Vieux Port) הציורי, ושפע מסעדות לתת לכם תחושה של חופשה שאין כמוה. ברושפורט (Rochefort) תוכלו למצוא את "מפעל החבלים המלכותי"- בו יוצרו יותר מ-350 ספינות החל משנת 1666. במקום קומפלקס מיוחד מסוגו המכיל מוזיאון לימאות, תצוגת ספינות עתיקות, ספריה ועוד, זכר לתקופה בה ניסה האדם לכבוש את הים.

לתחילת הכתבה

מרושפורט לוין

מרושפורט לבורדו - 145 ק"מ
עוד נסיעה קצרה דרומה, והגענו לבורדו (Bordeaux) - העיר, הכרמים והצבע. בורדו היא אחת הערים המלהיבות ביותר בצרפת, בשל יופיה, והרבגוניות של התרבותית שלה. העיר נהנית ממזג אוויר נהדר בדרך כלל, ואין נעים יותר מלשבת באחד מעשרות בתי הקפה באיזור במרכזה, לצאת לקניות (בקרוואן, בניגוד למזוודה, יש מקום לקניות!) או להנות מערב של תיאטרון משובח. תוכלו לבקר גם בבית הכנסת הישן של העיר, בניין מעניין שהוסב על-ידי הנאצים לכלא. בית הכנסת נמצא ב- Rue du Grand Rabbin Joseph Cohen מספר 8.

 אבל הרי בורדו היא לא בורדו ללא היין שלה - שכן בו היא ידועה יותר מכל. יותר מ5000 בתי יין נמצאים באיזור, בהם תוכלו לטעום ולקנות מהתוצרת המקומית. עם זאת, שימו לב כי לעיתים קרובות יש להזמין מקום מראש (בעיקר באוגוסט), ולכן כדי לעשות מחקר מקדים (למשל דרך אתר התיירות של בורדו) ולבחור את המקומות בהם תרצו לבקר. שימו לב גם שיש הבדלים בין בתי היין - חלקים מאפשרים טעימות בחינם, אחרים בתשלום, ואחרים לא מאפשרים טעימות כלל. תוכלו לחפש את המילים dégustation (טעימת יינות) או vin à emporter (יין לרכישה) בשלטים כדי לדעת מה מצבכם.


מבורדו להוסגור - 170 ק"מ
 מבורדו ממשיכים עוד דרומה עד קרוב מאד לגבול הספרדי, כשלכל הדרך ניתן למצוא עיירות קיט נעימות. אחת הטובות בהן, הוסגור (Hossegor) היא עיר קיט המצטיינת בחופיה ונחשבת לעיר מספר אחת באירופה לגולשים ולשחקני גולף. מכאן תוכלו להדרים עוד קצת אל העיר St Jean De Luz המלאה בבתים ציוריים עתיקים.


מהוסגור לקוטרט - 200 ק"מ
 הקרבה לגבול מאותתת לנו שהגיעה העת לפנות מזרחה אל עבר המידי-הפרינאים. כפי ששמו מלמד, האיזור כולל רכס של הפירנאים המתנשא עד לגובה של 3000 מטרים, ויש בו נוף נפלא של נחלים, אגמים ומפלים. בהתאם, בחבל יש הזדמנויות רבות לצעידה, ספורט מים, טיפוס וסקי. כדי לספוג קצת מהאווירה המקומית מומלץ לפנות דרומה בעיר טארב (Tarbes), אל לורד (Lourdes) בה כבר ההרריות ניכרת מכל פינה. ואולם, לא בכך ידועה העיר, אלא בהיותה אתר עליה לרגל ענק ליותר מחמישה מליון נוצרים מאמינים מדי שנה. מקור הקודש של העיר הוא באמונה שמריה אימו של ישו הופיעה שם לראשונה לפני כ150 שנה. מאז הפך המקום לאתר עלייה לרגל, והאמונה היא שמי הנחל הזורמים דרך המערה Grotto of Massabielle הם בעלי סגולות מרפא.

 המשך הנסיעה דרומה לעיירה קוטרט (Cauterets) מפגיש אתכם עם נופים מרהיבים של ממש, והדבר הכי מומלץ כאן הוא פשוט להחנות את הקרוואן ולהתחיל לטייל ברגל.

מקוטרט לוין - 80 ק"מ
 הקטע הזה עובר כולו בטבע הקסום של הפרינאיים. עוד נחלים, עוד אגמים ובעיקר עוד הרים. ביננו - מה עוד צריך?

לתחילת הכתבה

מוין חזרה לפריז

מוין לקרקסון - 250 ק"מ
כעת אנחנו חוזרים מזרחה, חוצים את ההרים ועוברים לחבל לנגדוק-רוסיון, דרך העיר טולוז. העיר, שידועה בשמה העיר הורודה הודות לצבע הלבנים מהן היא בנויה, היא רבת קסם ללא ספק - סטודנטיאלית, צעירה, עם דגש חזק על מדעים.

קרקסון היא אחת הערים הדרמטיות ביותר בלנגדוק היא תחנת חובה לכל מי שנמצא בדרך. העיר מחולקת לשני חלקים נפרדים: ה-Cité וה-Ville Basse. העיר התחתית (Ville Basse) היא עיר מפתה ומקסימה, אך ללא ספק האטרקציה העיקרית של העיר היא ה-Cité, מבצר מרשים עם חומה כפולה וצריחים הניצב על גבעה מעל נהר האוד. ניתן להיכנס אל החלק המרכזי של המקום ולטייל בין התעלות בחינם, אך בשביל לראות את פנים המבצר, ב-Château Comtal וללכת לאורך החומות יש להצטרף לסיור מודרך. מומלץ במיוחד לעשות את הסיור הזה בשעות בין הערביים.

מקרקסון לסארלט - 280 ק"מ
Carcassonne To >>> Cords, St-Antonin - Noble-Valley and 

 למי שרוצה באמת להכיר את האזור לעומק ולספוג את האווירה האופיינית לאזור שבירתו טולוז, מומלץ להקדיש כיומיים לטיולים בסביבה ולביקור באחד או יותר מהכפרים הקטנים. הנסיעה צפונה עוברת דרך אחד האזורים הפחות מאוכלסים של צרפת, בהם הטבע שולט בכל יופיו. כדאי למשל לעבור במקומות כגון St-Antonin - Noble-Val ו St-Cirq-Lapopie. מכאן הנתיב עובר דרך יערות, אגמים וגבעות, חוצה את נהר אווירון ונהר דורדון ומגיע לעיר סרלאט (Sarlat), שהיא גן עדן גסטרונומי.

מסארלט ללימוז` - 130 ק"מ
 המסלול מסארלט ללימוג` לוקח אותנו דרך המאסיף סנטרל (Massif Central), איזור מרכז צרפת והאזור הכי פחות מאוכלס במדינה. איזור העיר לימוז` (Limoges), הוא איזור קסום של גבעות ירוקות ויופי בתולי. נהר הוין חוצה את העיר ובזכות הגנים הרבים והפארקים שבה - הטבע שולט בעיר. בעיר שתי נקודות מרכזיות: המרכז הדתי של העיר, ואיזור מנזר Saint-Martial. בחלק הדתי של העיר תוכלו למצוא מבנים מרשימים כגון הקתדרלה של העיר, ארמון הבישופות והגנים שסובבים אותה. החלק השני של העיר, והסיבה שבגללו לימוז` ידועה, כולל את איזור החרסינה והקרמיקה שהם שם דבר עולמי מזה יותר מ 250 שנה.

מלימוז` לפריס - 370 ק"מ
המרחק שנותר עד פריס עובר גם הוא ברובו דרך מאסיף סנטרל, והנופים שלו יבטיחו שתיפול עליכם עצבות על סיום הטיול. מאידך, אם אתם בדרך לכמה ימים בפריס - הרי לכם סיבה מצויינת לשמוח!

שלד הטיול באדיבות אתר מוטורהום: סוכנות השכרת הקרוואנים המובילה בישראל.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על צרפת